Kombëtarja

Sadiku drejt Greqisë? Fjala.al zbulon ekipin që kërkon shqiptarin

Lojtari i kombëtares shqiptare të futbollit, Armando Sadiku mund të transferohet te skuadra e Aris e Selanikut. Ky ekip po tenton që të marrë sulmuesin e Shqipërisë, që aktualisht luan për skuadrën spanjolle të Malagas bëjnë me dije burime të...

EKSKLUZIVE/ Uzuni kalon në Hungari, Fjala.al zbulon shumën sa u shit

Sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit, Myrto Uzuni ka gjetur skuadrën e tij të re në Hungari. Kampionia e elitës së futbollit hungarez, Ferencvarosi është klubi që ka blerë kartonin e shqiptarit. Burime për Fjala.al bëjnë me dije se Uzuni...

Ndeshja Brescia-Roma, shkëlqen futbollisti shqiptar Emanuele Ndoj

Skuadra e Bresci-s është duke luajtur me Romën për javën e 32-të të Serisë A dhe në sy ka rënë performanca shumë e mirë e Emanuele Ndoj-it. Mesfushori me origjinë shqiptare i skuadrës së Brescia-s është titullar në  këtë takim. Aktualisht...

Geraldo Bajrami, qendërmbrojtësi i U-21 në gjurmët e Lorik Canës

Geraldo Bajrami ka lindur në Angli, por ai e flet rrjedhshëm gjuhën shqipe. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare U-21 është një nga lojtarët e perspektivës dhe shpreson që një ditë të bëjë hapin e madh drejt Kombëtares A. Në intervistën...

EKSKLUZIVE/ Edi Reja thërret në Kombëtare talentin 20-vjeçar, Arbër Mehmetllarin

Talenti 20-vjeçar nga Tirana, Arbër Mehmetllari është nga ata futbollist që ka rënë shpejt në radarët e stafit teknik të Kombëtares kuqezi. Sulmuesi ka treguar në një intervistë për Fjala.al se këto ditë ka marrë ftesë nga përfaqësuesja dhe ka...

Përfaqësueset rajonale, Dama: Po vëzhgojmë elementë për Kombëtaren U-15

Ekipet përfaqësuese të zonës rajonale Elbasan kanë zhvilluar seancën e radhës stërvitore me tri grupmoshat e ditëlindjeve 2006, 2007 dhe 2008. Fëmijët e përzgjedhur në të gjitha zonat e vendit ku Federata Shqiptare e Futbollit ka ngritur zyra rajonale...

Rangers duan shqiptarin Kamberi, gati bonusi edhe për Europa League

Me kampionatin skocez të mbyllur dhe titullin te Celtic, Glasgow Rangers po përgatit sezonin në Europa League, ku do të jetë protagoniste këtë verë. Pasi dështoi me një shqiptar si Eros Grezda të cilin e ktheu te Osijek, tani...

Xhaka në negociata me Besiktas, “një kokë e nxehtë” drejt tifozëve të zjarrtë

Karakteri i tij ka qenë shpeshherë shpërthyes në fushën e lojës, si me përfaqësuesen shqiptare ashtu edhe me Basel. Ke këtë të fundit gjithsesi, Taulant Xhaka ka qenë thuajse çdo herë në formacion, edhe pse padrejtësisht i kanë mohuar...

E quajnë Selahi, e kërkon Celtic! Skocezët avancojnë për shqiptarin

Ai quhet Lindon Selahi, dhe kur thirrja e fortë nga vendi i origjinës u bë serioze për përfaqësimin në futbollin ndërkombëtar, nuk mendoi dy herë dhe zgjodhi edhe pse ka lindur në Belgjikë. Mesfushori teknik që ka spikatir fillimisht...

Kumbulla nuk bën dot asgjë! Hysaj fiton derbin e shqiptarëve në Verona

Në një ndeshje që intrigonte jo pak fatet e skuadrave italiane për kualifikimin në Europa League, Verona dështoi të japë përgjigjet e duhura. Fortesa në mbrojtje e përbërë nga dyshja shqiptare Kumbulla dhe Rrahmani, këtë radhë nuk i bëri...

Të fundit

“Shqiptarët më shumë pëlqejnë një fallxhore sesa ndjekin një…”/Habit shkencëtari i njohur

Shkencëtari Taulant Muka, në një intervistë televizive, teksa foli për faktin se në çfarë përmasa gjendet sot universiteti shqiptar,...

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëjetueses, pranga 20-vjeçarit në Dibër

Një 20-vjeçar është arrestuar nga Policia në Dibër, pasi i riu ushtronte dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Zall Reç,...

Rikthehet Harry Potter, ja kur do të shfaqet seriali premierë

Seriali televiziv “Harry Potter” po ecën përpara, me Warner Bros. Discovery tani synon të sjellë në vitin 2026 premierën e tij zyrtare. Data u njoftua...

U hodh nga kati i tretë i Spitalit të Traumës, ndërron jetë 47-vjeçari, detaje

Më datë 25.02.2024, rreth orës 05:30, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i 3-të i Spitalit të Traumës, shtetasi M. H., 47 vjeç, i...

Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj, nuk do ta besoni sa vjeç mbush këngëtarja

Këngëtarja e këngës popullore e qytetare të Shqipërisë së Mesme si dhe e shumë hiteve Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj. As më shumë...