Kombëtarja

Zyrtare/ Pas 6 muajsh pa skuadër, Ajeti prezantohet te klubi i ri

Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Arlind Ajeti është tashmë lojtari më i ri i skuadrës daneze të Vejle-s. Ajeti u prezantua ditën e sotme te klubi i ri, pas një periudhe prej 6 muajsh pushim, pasi mbylli kontratën me...

“Më kanë bërë hero”, Xhaka tregon bujarinë e shqiptarëve

Lojtari i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Taulant Xhaka ka treguar se pse ka zgjedhur që të përfaqësojë ngjyrat kuqezi dhe për mënyrën sesi trajtohen futbollistët shqiptarë nga tifozët e tyre. Në një intervistë për median gjermane “T-online.de”, mesfushori i Baselit...

Lazio blindon Strakoshën, ja sa i rritet paga shqiptarit

Portieri i kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha do vazhdojë të qëndrojë te skuadra e Lazios edhe për disa vite të tjera. Strakosha ndodhet në superformë dhe po kalon një fazë shumë të suksesshme te klubi italian. Për këtë arsye duket se...

E futi në listën e Barçës për ndeshjen me Getafen, Setien flet për Manajn

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Rey Manaj është përzgjedhur nga trajneri i skuadrës së parë të Barcelonës, Quique Setien, që nesër të jetë pjesë e  listës së lojtarëve të grumbulluar për të luajtur me Getafen. Duket se ëndrra e shqiptari për...

FOTO/ E pabesueshme, Manaj grumbullohet me grupin e parë të Barcelonës

Skuadra e Barcelonës do luajë ditën e nesërme me Getafen, takim i vlefshëm për javën e 24-t të La Ligës. Ajo që ka rënë në sy në stërvitjen e sotme të katalunasve është fakti që lojtari i kombëtares shqiptare, Rey...

Tjetër ndeshje miqësore, del kalendari i Kombëtares për muajin mars

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit do të zhvillojë një ndeshje miqësore në 30 mars, ku përballë dot ketë përfaqësuesen e Sllovenisë. Kjo do të jetë një nga testet e ardhshme për lojtarët kuqezi, të cilët do të luajnë edhe me...

Vajzat kuqezi në superformë, fitojnë sërish në turneun e UEFA-s

Kombëtarja e vajzave U-16, ka korrur fitoren e dytë në Turneun e Zhvillimit të UEFAs, që po organizohet nga ana e FSHF në Tiranë dhe Elbasan. Vajzat kuqezi të drejtuara nga tekniku Agustin Kola triumfuan me rezultatin 3-1, përballë Gjeorgjisë....

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...