La Liga

Lojtarët e Barcelonës kërkojnë Patrik Klajvertin si trajner

Nuk është ende zyrtare, por Barcelona ka të ngjarë të ketë një trajner të ri për ndeshjet e Ligës së Kampioneve. Lojtarët e Barcelonës dëshirojnë që Patrik Klajvert ta marrë drejtimin e skuadrës për ndeshjen e Ligës së Kampioneve...

Titulli i 34-t i La Ligas, Real Madrid merr fitore të pastër ndaj Villarreal

Skuadra e Real Madrid ka mundur të kthejë në shtëpi titullin kampion të La Liga-s pas dy viteve. Ndeshja me Villarreal mbrëmjen e djeshme u siguroi “Los Blancos” trofeun e 34-t të kampionatit kryesor të futbollit spanjoll. Ekipi i drejtuar...

Telashe për kujdestarët e Ronaldo Jr, u filmua duke ngarë një jet ski vetëm

Halla e 10-vjeçarit, Elma, e cila është motra e Ronaldos, i ngarkoi pamjet në mediat e saj sociale përpara se t’i fshinte ato përgjithmonë. Shtypi portugez pretendoi se videoja, që thuhet se është marrë të shtunën, në Paul do...

“Me Villarrela, ndeshja më e vështirë”, Zidane: Nuk më futni dot në sherr me Bale

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka folur sot për ndeshjen e radhës që ka skuadra e tij dhe nga e cila mund të sigurojë titullin kampion të La Ligës. Në një konferencë për mediat përpara takimit me Villarreal, Zidane...

Si asnjëherë më parë, Reali u kërkon tifozëve të mos festojnë në vende publike

Fundi i kampionatit më jonormal në historinë e futbollit është shumë afër. Një Ligë që Real Madrid do ta ‘pushtojë’ këtë të enjte nëse mposht Villarreal. Reali do ta realizojë atë duke luajtur larg Bernabeut, pa audiencë dhe gjithashtu pa...

Dëshiron të kalojë te Barcelona, Martinez mund “të shuajë” ëndrrën e Neymar

Neymar është i vendosur që të kthehet te skuadra e Barcelonës këtë verë. Sulmuesi brazilian ka më pak se dy vite në kontratën e tij me kampionët e Francës dhe dëshiron të kthehet te Barça këtë verë. Për këtë arsye...

Juventus bën goditjen e madhe, arrin akordin me lojtarin e Real Madrid

Skuadra e Juventusit ka bërë një goditje të madhe për merkaton e kësaj vere. Nga mediat spanjolle bëhet me dije se kampionët e Italisë kanë gjetur akordin për mesfushorin e Real Madrid, Toni Kroos. Kroos është duke e menduar seriozisht...

Arrihet marrëveshja, Lautaro do kalojë shumë shpejt te Barcelona

Inter dhe Barcelona kanë arritur marrëveshjen për transferimin e Lautaro Martinez në “Camp Nou”. Ky lajm është bërë publik nga mediat spanjolle, të cilat raportojnë se tashmë finalizimi mbahet peng vetëm nga Philippe Coutinho. Katalanasit duan ta shesin brazilianin dhe me...

Sergio Ramos, kapiteni më i mirë i Real Madrid-it që nga koha e Raul

Ekziston një rregull i pashkruar në Real Madrid që lojtarët mbi moshën 30 vjeç rinovojnë kontratat e tyre me vetëm një vit në kohë. Nëse Sergio Ramos do t’i japë skuadrës së tij titullin e La Liga-s, siç duket...

Mund të jetë infektuar nga virusi, Reali izolon Jovic në shtëpi

Sulmuesi i skuadrës së Real Madrid, Luka Jovic është izoluar në shtëpi pasi ka takuar një mik, i cili ka rezultuar pozitiv në testin e COVID-19. Ndonëse në testin e bërë lojtari i madrilenëve ka rezultuar negativ, klubi urdhëroi izolimin...

Të fundit

Situata në veri të Kosovës/ Borrell thirrje palëve: Të ulen menjëherë tensionet

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell ka reaguar mbi situatën  e tensionuar në...

Gjermani/ Nuk ka rrogë gjatë karantinës për të pavaksinuarit

Nga 1 nëntori, në Gjermani do futet në fuqi masa e re që është marrë si një mënyrë për të ‘ndëshkuar’ qytetarët që nuk...

Atentati ndaj “krahut të djathë” të presidentit ukrainas, Zelensky zotohet të përgjigjet

Ndihmësi i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, i ka shpëtuar një atentati. Zelensky ka premtuar përgjigje të fortë pasi ndihmësit e tij i lartë i...

SHBA dhe Franca ulin tensionet, ja për çfarë ra dakord Macron pas telefonatës me Biden

Presidenti francez Emmanuel Macron do ta dërgojë sërish javën e ardhshme ambasadorin e këtij vendi në Shtetet e Bashkuara pasi Presidenti Joe Biden ra...

Juventus përmbys gjithçka dhe arrin fitoren e parë në kampionat, debuton Manaj me Spezian (Video)

Më në fund ka dritë në fund të tunelit për Juventusin. Bardhezinjtë kanë mposhtur 2-3 në transfertë Specian duke siguruar fitoren e parë në...