Seria A

E thotë vetë Conte, Interi është më i dobët se Juventusi

Trajneri i skuadrës së Interit, Antonio Conte ka thënë se ekipi i tij nuk është ende në nivelin që ka Juventus sot. Në komunikimin me mediat pas derbit të mbrëmjes së djeshme ku zikaltërit u mundën me rezultati 2-0, në...

Rikthimi i ndeshjeve/ Ministri i Sportit: Seria A e papërgjegjshme, do ndërhyjmë

Ministri Italian i Sportit, Vinçenzo Spadafora ka dalë ditën e sotme në një deklaratë për mediat,ku e ka quajtur të papërgjegjshme Serinë A që vendosi të rifillojë ndeshjet, ndërkohë që vendi është në gjendje alarmi nga koronavirusi. Ai ka akuzuar...

VIDEO/ Derbi më dyer të mbyllura, Ronaldo bën sikur përshëndet tifozët

Ka startuar derbi midis Juventusit dhe Interit, takim i vlefshëm për javën e 26-të të Serisë A, që ishte planifikuar të zhvillohej disa ditë më parë, por u shty nga koronavirusi. “Zonja e Vjetër” është mikpritëse e zikaltërve në derbin...

Derbi Juventus-Inter, ka ndryshime në të dyja formacionet

Sonte në mbrëmje në orën 20:45 do të luhet derbi i shumëdiskutuar midis skuadrës së Juventusit dhe asaj të Interit. “Zonja e Vjetër” do të jetë pritëse në “Allianz Stadium” në këtë takim që është i vlefshëm për javën e...

“Kaosi në klub ka ndikuar”, Pioli flet për humbjen e Milan

Skuadra e Milanit është mundur nga Genoa me rezultatin 2-1 ditën e sotme dhe kjo gjë duket se ka ndodhur prej kaosit në të cilin ndodhet klubi i kuqezinjve. Stefano Pioli ka thënë pas ndeshjes se nuk ka pse e...

Koronavirusi prek presidentin e një klubi futbolli në Itali

Presidenti i skuadrës të Novarës, Mauricio Rulo ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit dhe ky lajm është bërë publik nga vetë klubi. Rulo kishte udhëtuar në Gjermani , ndërsa në moment pas kthimit të tij i është nënshtruar një testi ndaj...

Rekordi i ri i Messit, argjentinasi lë sërish Ronaldon mbrapa

Ylli i skuadrës së Barcelonës, Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord së fundmi. Numri 10 i katalanasve ndodhet tashmë  në krye të listës së golashënuesve më të mirë të La Ligas, me 438 gola, të realizuara me skuadrën...

Presidenti i Napolit takon Gatuzon, diskutohet e ardhmja e trajnerit

Presidenti Aurelio De Laurentis ka zhvilluar një takim me trajnerin Xhenaro Gatuzo për rinovimin e kontratës, që mund të konsiderohet pozitiv edhe pse ishte thjesht në formën e një bisede ka raportuar “Calciomercato.com”. Ky takim u kërkua nga presidenti një...

Haaland është i papërmbajtshëm kur bëhet fjalë për të marrë këpucën e artë nga Messi

Erling Haaland është shfaqur si pretendent për të fituar këtë sezon në Garën e Këpucës së Artë Evropiane. 19-vjeçari ka shënuar 25 gola të ligës për RB Salzburg dhe Borussia Dortmund këtë sezon dhe është vetëm dy pas Ciro Immobile,...

U pengua nga koronavirusi, zyrtarizohet kalendari i Serisë A për javën e 27-të dhe 28-të

Përhapja në masë e koronavirusit në Itali bëri që një numër i madh ndeshjes të Serisë A të shtyheshin, duke penguar kështu në vendosjen e datave se kur do të zhvilloheshin java e 27 e më tej. Megjithatë kampionati më...

Të fundit

Një zjarr masiv përfshin një fasoneri në Skrapar

Një zjarr masiv ka përfshirë një fasoneri pasditen e sotme në Skrapar. Fatmirësisht të gjithë punonjësit kanë arritur të dalin...

VIDEO/Kapja e rreth 4 ton droge në doganën e Bllatës, policia jep detajet

Policia ka dhënë detajet e kapjes së një sasie të konsiderueshme lënde narkotike në pikën kufitare të Bllatës në Dibër. Uniformat blu bëjnë me dije...

Donald Trump sërish në revistën TIME, ja çfarë tregon karikatura

Për kopertinën e numrit të 17 gushtit 2020 të revistës TIME, karikaturisti Tim O'Brien vendosi që të vendosë ‘problemet’ me të cilat po përballet...

Horoskopi i datës 7 gusht 2020

Ky është horoskopi për ditën e premte 7 gusht 2020 Dashi Bëni kujdes nëse jeni në një lidhje, pasi partneri/ja, mund të mos i ketë idetë...

Pediatrja: Nënat me Covid mund të ushqejnë fëmijët me gji, virusi nuk trasmetohet

Mjekja pediatre Mirela Dibra deklaron se ushqyerja me gji është e pazëvëndësueshme për sa i përket shëndetit të fëmijëve. Sipas saj një fëmijë që...