Të tjera

Formula 1/ Anulohen 3 gara “amerikane”, shtohen 3 gara evropiane

Formula 1 ka bërë të ditur se ka anuluar garat e Çmimit të Madh të SHBA-së, Meksikës dhe Brazilit, si rezultat i krizës së shkaktuar nga epidemia e virusit korona në ato vende. Me rritjen e shkallës së infektimit...

Me trëndafil të kuq në dorë, Georgina Rodriguez çmend fansat me foto sensuale

Partnerja e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez di gjithmonë se si të tërheqë vëmendjen e ndjekësve të saj në rrjetet sociale. Modelja është shumë aktive në ‘Instagram’ dhe fotot e videot e saj gjithmonë sjell reagime të shumta nga ndjekësit. E...

Moto GP/ Dëmtimet, edhe dy të tjerë “kalojnë klasën”. Puig turbullon ujërat me deklaratën e tij

Përtej dëmtimit të kampionit të botës, Mark Markez, edhe piloti i skuadrës kliente të “Honda”-s, Kal Kraçlou, iu nënshtrua kontrolleve mjekësore të enjten në kyçin e dorës së djathtë, të cilën e theu në një përplasje në xhiron e...

Shuhet në moshën 82-vjeçare trajneri i njohur i volejbollit

Federata Shqiptare e Volejbollit ka njoftuar ndarjen nga jeta, në moshën 82-vjeçare, të trajnerit të njohur fierak, Todi Gjini. Ai për vite me radhë kontribuoi si sportist dhe trajner me KS Apolonia, ku me pasionin dhe punën e palodhur,...

Ngel pezull çështja Bylis-Tirana, dështon mbledhja e Komisionit të Etikës

Ndeshja shumë e komentuar në media për trukim të rezultatit në interes të basteve midis Bylisit dhe Tiranës vijon të mbetet pezull. Komisioni i Etikës nuk ka dhënë  ende asnjë vendim për këtë takim, që u luajt në kuadër të...

Neshat Murati rrëfen ëndrrën kuqezi dhe objektivat

Ai bie shumë lehtë në sy mes shokëve të skuadrës për shkak të gjatësisë së tij. Neshat Murati luan si qendërmbrojtës dhe aktualisht është pjesë e Kombëtares U-19. Djaloshi shqiptar nga Tetova e Maqedonisë së Veriut ka spikatur me...

Habit Mark Markezi/ Të martën u operua, kërkon të kthehet që këtë fundjavë në garë

Kampioni në fuqi i botës në Moto GP,  Mark Markez, i cili theu krahun në një rrëzim të dhunshëm nga motori gjatë Çmimit të Madh të Spanjës të fundjavën e shkuar, por shqyrton mundësinë e një rikthimit të papritur...

Ferrari” shkund stafin pas fillimit zhgënjyes të 2020-ës, mësohen ndryshimet në strukturë

“Ferrari” ka njoftuar një ristrukturim të departamentit teknik të ekipit të tij në Formula 1 pas nisjes zhgënjyese të sezonit aktual. Gjigandja italiane e gjen veten në një nivel mediokër në këtë fazë fillestare të sezonit të ri pasi...

Presidenti Kokëdhima: Kremtim dinjitoz i 95-vjetorit të Apolonisë

Ka kurorëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme një sezon mjaft të mirë dhe presidenti i Apolonisë, Koço Kokëdhima, nuk e ka fshehur kënaqësinë pasi skuadra fierake ngadhënjeu në finalen e Kategorisë së Parë me Kastriotin, duke fituar...

Iu ndalua hyrja në stadium, tifozët polakë habisin të gjithë me gjetjen gjeniale

https://youtu.be/JfTQ9zY6hc0 Mbyllja e stadiumeve për shkak të pandemisë së Covid-19 i ka vënë në lëvizje një grup tifozësh në Poloni që të gjejnë mënyrën për të ndjekur ekipin e zemrës nga afër. Ata kanë gjetur zgjidhjen që të shikojnë ndeshjet e...

Të fundit

OBSH miraton vaksinën indiane Covaxin kundër Covid-19, “plotëson të gjitha standardet”

Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi të mërkurën se ka miratuar për përdorim urgjent një vaksinë indiane kundër COVID-19 të...

Buxheti 2022 / Braçe në Komisionin e Ekonomisë: Duhet analizë për të gjitha kontratat e PPP-ve

Deputeti socialist Erion Braçe në Komisionin e Ekonomisë i ka kërkuar Ministrisë së Financave analizë për të gjitha kontrata koncesionare dhe cili është përftimi...

Rimëkëmbja e ekonomisë/ Sejko: Inflacioni u rrit, mbetet e pandryshuar norma bazë e interesit të lekut

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë mori në shqyrtim dhe miratoi sot raportin e politikës monetare. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko në konferencën...

Komisioni hetimor për 25 prillin/ PS kërkon informacion për strukturën e mbrojtjes së votës

Ka nisur mbledhja e dytë e Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit. Përfaqësuesi i PS Toni Gogu ka kërkuar informacion drejtuar Lulzim Bashës...

Bien shifrat e COVID-19/ MSH: 571 qytetarë të infektuar, 3 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se nga 4132 testime kanë rezultuar 571 qytetarë të infektuar me COVID-19, teksa janë regjistruar 3 humbje jete në...