Të tjera

Gjuhet me armë në një kazino në Shkup, vritet mundësi i njohur

Dy veta kanë humbur jetët mbrëmjen e djeshme në një kazino në Bllacë të Shkupit, ku mësohet se një nga vigmat është mundësi Bunjamin Nuishi. Nga raportimet e policisë mësohet se dy persona të maskuar dhe me armë kanë hyrë...

Vanda Nara tërbon “Instagram”-in me veshjen në “Big Brother”

Modelja dhe bashkëshortja e yllit të Paris Sent-Zhërmenit, Vanda Nara, ka tërbuar fansat e saj, ndërsa shpërndau foto e video me një veshje shumë të hapur. Argjentinasja la pak vend për imagjinatën, pasi ajo veshi një xhaketë të zezë me...

Të fundit

Situata në veri të Kosovës/ Borrell thirrje palëve: Të ulen menjëherë tensionet

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell ka reaguar mbi situatën  e tensionuar në...

Gjermani/ Nuk ka rrogë gjatë karantinës për të pavaksinuarit

Nga 1 nëntori, në Gjermani do futet në fuqi masa e re që është marrë si një mënyrë për të ‘ndëshkuar’ qytetarët që nuk...

Atentati ndaj “krahut të djathë” të presidentit ukrainas, Zelensky zotohet të përgjigjet

Ndihmësi i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, i ka shpëtuar një atentati. Zelensky ka premtuar përgjigje të fortë pasi ndihmësit e tij i lartë i...

SHBA dhe Franca ulin tensionet, ja për çfarë ra dakord Macron pas telefonatës me Biden

Presidenti francez Emmanuel Macron do ta dërgojë sërish javën e ardhshme ambasadorin e këtij vendi në Shtetet e Bashkuara pasi Presidenti Joe Biden ra...

Juventus përmbys gjithçka dhe arrin fitoren e parë në kampionat, debuton Manaj me Spezian (Video)

Më në fund ka dritë në fund të tunelit për Juventusin. Bardhezinjtë kanë mposhtur 2-3 në transfertë Specian duke siguruar fitoren e parë në...