Të gjitha

Skandali CEZ-DIA/ Ish-kryeministri Sali Berisha thirret në gjykatë

Ish-kryeministrit dhe njëherësh ish-lideri i së së djathtës, Sali Berisha i është kërkuar që të paraqitet në Gjykatën e Tiranës më datë 27 Dhjetor. Në fletë-thirrjen e gjykatës që disponon Top Channel, saktësohet se Berisha duhet të paraqitet në në...

Shkarkimi/ Arben Malaj: Rama është bërë i frikshëm, të godet pas shpine

Ish-ministri i Financave dhe ish-anëtari i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, Arben Malaj denoncoi sot nga foltorja e Kuvendit kryeministrin Edi Rama. Duke shprehur keqardhjen e tij lidhur me votimin nga deputetët në Komisionin Hetimor, Malkaj tha se Edi...

Dënimi i Salianjit/ Basha paralajmëron Ramën: I ke bërë llogaritë gabim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka dërguar sot pasdite një mesazh të fortë kryeministrit Edi Rama. Duke iu referuar dënimit me 1 vit burg të ish-deputetit Ervin Salianji për çështjen “Babale”, Basha paralajmëroi Edi Ramën se i ka...

VIDEO/ Tirana nuk përmbahet, shkërmoq me dy gola Flamurtarin

Aktualisht po zhvillohet dhe takimi Flamurtari-Tirana, ku kjo e fundit ka kaluar në avantazh. Tirana ka thelluar rezultatin me dy gola duke ia bërë edhe më të vështirë tashmë fitoren Flamurtarit. BArdheblutë kanë shënuar dy gola vetëm gjatë pjesës...

Tërmeti/ I shpëtoi nga nazistët, sot hebrenjtë po i rindërtojnë shtëpinë

Shtëpia e 83-vjeçarit, Muhamet Biçaku, u shkatërrua nga tërmeti i 26 nëntorit që la pas 51 të vdekur. Tërmeti nxori edhe një histori të veçantë të vetë të moshuarit, histori e cila rrjedh prej babait të tij. Gjatë Holokaustit, babai i...

Miratohet paketa për parandalimin e pastrimit të parave dhe terrorizmit

Banka e Shqipërisë ka miratuar paketën për të parandaluar pastrimin e parave dhe financimin e terrorizmit. “Paketa përfshin ndryshime në rregulloren “Për parandalimin e pastrimit të parave dhe financimit të terrorizmit”, rregulloren “Për mbikëqyrjen e konsoliduar” dhe rregulloren “Për mbikëqyrjen...

Ligji “Anti-shpifje”/Nishani: Rama po policon mediat online

Ish-presidenti Bujar Nishani i është bashkuar korit të kundërshtarëve të ligjit “Anti-Shpifje”. Përmes një postimi në Twitter, ish-kreu i shtetit thekson se qeveria e Edi Ramës po kërkon të kontrollojë mediat në internet. Në këtë mënyrë sipas tij,  Rama po përhap...

U dënua me 1 vit burg/ Salianji: Gjyq i montuar. Do e çoj në Strasburg!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka reaguar pas vendimit të gjykatës, e cila e dënoi atë me 1 vit burg për çështjen ‘Babalja’. Salianji i cili akuzohet për ‘Kallëzim të rremë’ deklaroi se ky vendim nuk e tremb. Ndërsa...

Si do ishte nëse trupi juaj do kishte dy kokë

E keni menduar që trupi juaj të komandohej nga dy mendje të ndryshme, pra nga dy kokë? Do ishte e vështirë dhe shumë e çuditshme por për shkak të hibridizimit dhe gabimeve gjenetike diçka e tillë nuk ka qenë...

Ekstradohet nga SHBA i shumëkërkuar shqiptar

Një shtetas shqiptar me rrezikshmëri të lartë shoqërore është ekstraduar ditën e sotme nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës drejt Shqipërisë. Ai akuzohet për “Vjedhja, me pasojë vdekjen” e kryer në bashkëpunim dhe “Mbajtja pa leje e armëve luftarake...

Të fundit

11 muaj plot lumturi dhe një bebe rrugës, Einxhel Shkira ndan fotot e ëmbla me Dagz

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz po jetojnë dashurinë e tyre që nisi brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother...

6 Dhjetori/ Vangjeli: E përfytyroj doktorin me sytë te telefoni dhe veshin te dera

Analisti Lorenc Vangjeli tha në emisionin “Log” në Abc, se protesta e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor ditë që përkon me Samitin...

Botuesit rusë frikë nga censura: Do kthehemi në epokën e librave sovjetikë

Ligjet e reja anti-LGBT dhe ato kundër të ashtuquajturve “agjentë të huaj” e kanë lënë artin në Rusi të pambrojtur nga censura. Shitësit besojnë se...

VIDEO/ Kameruni shokon Brazilin dhe duke marrë tre pikët e para në Botëror

Kameruni ka arritur të mposhtë Brazilin me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por kjo nuk i mjaftoi për të...

Fitore e çmendur!/ Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës i jep një “shuplakë” Serbisë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka në fazën e 1/8-ave, ndërsa Serbia në shtëpi. Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe,...