Top Stories

KQZ publikohon 4 modelet e fletëve të votimit, ja çfarë duhet të keni parasysh kur të votoni

Kur na ndajnë edhe 74 dite nga zgjedhjet e 25 prillit, KQZ i ka tashmë disa ide se si do të jetë fleta e votimit. Për shkak të ndryshimeve të Kodit Zgjedhor pa dakordësinë e opozitës, në këto zgjedhje do...

Covid në Shqipëri/ Ulen lehtë rastet e reja ditore, 14 humbje jete

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 1105 raste të reja me COVID nga 4092 testime të kryera në total. Ndërkohë kanë ndërruar jetë 14 qytetarë të infektuar konkretisht mjeku pneumolog nga Përmeti 73 vjeç, 7...

Balluku inspekton kantierin për ndërtimin e urës së re të Tapizës: Po ndërhyjmë në të gjitha pikat e zeza

Kantieri për ndërtimin e Urës së re të Tapizës, e cila do të garantojë një kalim të sigurt të të gjithë përdoruesve po merr formë dita ditës. Ura aktuale është ndërtuar në vitin 1973 dhe në raportin e hartuar...

“Virus i pabesë”/ Manastirliu mesazh prekës për mjekun Keko: La një boshllëk të pazëvëndësueshëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka shpërndarë një mesazh për vdekjen e mjekut pneumolog Rustem Keko, i cili humbi jetën për shkak të COVID-19. Përmes një postimi në Facebook, Manastirliu shkruan se Keko i dedikoi jetën spitalit të Përmetit klu...

Arrestimi i gjyqtares së Krujës/ Balla thirrje Bashës dhe Kryemadhit: Mjaft takoheni skutave me ish-gjyqtarë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar pas arrestimit të gjyqtares së Gjykatës së Krujës, Enkelejda Hoxha. Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se çdo njeri që është ankuar dhe që ska pasur...

Nga rritja e pagës minimale deri tek librat falas, zbardhet programi i PS për mandatin e tretë

Socialistët e kanë gati draftin e programit qeverisës për 4 vitet e ardhme të cilit kryeministri Edi Rama po i jep dorën e fundit duke u konsultuar me ministrat. Drafti i këtij programi është parë nga gazetari Top Channel Muhamed...

Kushi: Vëmendje për monitorimin e mësimit online dhe respektimin e masave

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi pas sugjerimeve të Komitetit teknik të Ekspertëve për zhvillimin e mësimit “online”, së bashku me drejtuesit e zyrave vendore arsimore, përfaqësuesit e MARS ka zhvilluar një takim për të diskutuar lidhur me këto ndryshime. Ajo...

COVID-19 në Shqipëri, nis sot zbatimi i masave të reja

Duke filluar nga dita e sotme, fillon zbatimi i masave të reja kufizuese të vendosura nga Komiteti Teknik i Ekspertëve pas rritjes së numrit të infektimeve ditët e fundit. Kështu që, nga sot, e enjte 11 shkurt Shqipëria do të...

Kushëriri i Bashës iu bashkua PS-së, Veliaj: Këta nuk bëjnë dot votat e shtëpisë e jo më të qytetit

Pas lajmit se djali i xhaxhait të Lulzim Bashës i cili i është bashkuar këtë të mërkurë PS-së, ka reaguar dhe kryebashkiaku Veliaj. Përmes një postimi në Twitter, Veliaj shkruan se Basha nuk bën dot as votat e shtëpisë së...

Gjoba e KQZ-së për Veliajn/ Rama: Këto nuk janë inagurime, njerëzit presin të futen në shtëpitë e reja

Kryeministri Edi Rama, i cili së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj ishin në Zall-Herr, ku një familje tjetër ka hyrë sot në shtëpinë e re të rindërtuar pas tërmetit,...

Të fundit

Kriza e Covid-it kërkon zgjedhje të tmerrshme

Politika zero-Covid po dëmton ekonominë, por për ta kthyer atë rrezikon humbje jete, dëme ekonomike dhe shfaqjen e varianteve...

6-vjeçarja shqiptare humb jetën tragjikisht në Gjermani, sot i jepet lamtumira e fundit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në rrethinën e Konstancës, në Gjermani, ku humbi jetën tragjikisht në një aksident trafiku një 6-vjeçare me prejardhje...

110 – vjet ekonomi shqiptare – përballja me sfidat e zhvillimit ekonomiko-social

Nga Anastas Angjeli, Adrian Civici Ekonomia shqiptare në periudhën para shpalljes së pavarësisë deri në luftën e II-të botërore Struktura ekonomike dhe shoqërore e viseve shqiptare...

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy persona, ndërsa ka humbur jetën...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...