Editoriale

Nga Roland Qafoku posaçërisht për “Fjala”: Genci dhe Besniku

Nga Roland Qafoku https://youtu.be/yhIjDUhscyU Ka një sforco në Partinë Demokratike për hapjen dhe kthimin në të të disa figurave që quhen të ikura. Dalja e Besnik Mustafajt në krah të Lulzim Bashës, në vizitën e tij në Kosovë, ishte shenjë simbolike...

Lorenc Vangjeli posaçërisht për “FJALA”/Kur thotë Berisha: “Erla, prapë na e mundi Lulin, ai Edvin Malavita!”

Nga Lorenc Vangjeli https://www.youtube.com/watch?v=DGzR5ZEEDWo Supozojmë se diku nga vjeshta Edi Rama mban një fjalim nga ata që në fillim e ngjethin atë vetë dhe më pas edhe të majtët e tij që e quajnë gjeni, edhe kundërshtarët që e konsiderojnë...

Të fundit

Morena ‘thumbon’ ish-të dashurit e saj: Më pëlqejnë mesazhet kur ju dëshironi…

Këngëtarja dhe modelja e njohur shqiptare, Morena Taraku di gjithmonë si të tërheq vëmendjen e mediave. Së fundmi Morena ka...

Policia shqiptare ndalon veteranin e UÇK-së, fletë-arresti në Interpol nga Serbia

Policia shqiptare ka ndaluar veteranin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Murtez Kastratin, nga Lipjani. Lajmin e bëri të ditur kryetari i Veteranëve të Luftës...

Më thuaj çfarë sheh të të them si është karakteri jot

Ndonjëherë mënyra se si i shohim gjërat apo ngjarjet tregon shumë për karakterin e gjithsecilit. Prandaj këto teste në dukje zbavitëse dhe jo me...

Në cilën kafshë do të dëshironit të shndërroheshit? Zbuloni se çfarë fshihet në mendjen tuaj

Kafshët luajnë një rol të rëndësishëm si mbrojtës shpirtëror. Disa besojnë se ndihmojnë burrat dhe gratë të kuptojnë aftësinë e tyre për të krijuar...

Çmimi i arit arrin vlerë rekord

Çmimi për këtë metal me vlerë ka arritur nivelin më të lartë të të gjtiha kohërave. Arsyeja kryesore konsiderohet shqetësimi prej rënies ekonomike për...