test

Zgjedhje 25 Prill

Zgjedhjet 25 Prill 2021/ Ja qarqet ku PD ka konfirmuar kandidatët për deputetë

Prej disa ditësh Partia Demokratike ka nisur përzgjedhjen e kandidatëve të mundshëm për deputetë për disa qarqe në vend. Bëhet fjalë për emra të propozuar nga anëtarësia, të cilët janë kaluar në filtrin paraprak të Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve,...

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik/ Gjiknuri: Qëndrimi radikal i opozitës rrezikon përgatitjen e zgjedhjeve

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik pas 2 orësh e 30 minutash. Përfaqësuesi i mazhorancës Damian Gjikuri është shprehur për mediat se mbledhja e sotme ka qenë e gjatë dhe me shumë çështje për të diskutuar. Gjiknuri është shprehur lidhur...

Nis votimi i PD-së në qarkun e Lezhës, anëtarësia përzgjedh mes 31 kandidatëve

Ka nisur votimi për kandidatët e PD-së në Qarkun e Lezhës nga anëtarësia për ata që do të kalojnë në fazën tjetër të procesit nga 31 kandidatë gjithsej. Në Lezhë lista përmban 16 kandidatë, Mirdita 7 dhe Kurbini 8. Ditën...

Emrat/ Del lista e kandidatëve për deputetë të PD në qarkun e Lezhës

Demokratët e Qarkut të Lezhës do të votojnë të enjten për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve. Më poshtë emrat sipas degëve të Qarkut Lezhë në procesin...

Bardhi: PD po bën gati kallëzimin, askush nuk prek votën e lirë

Sekretari i PD Gazment Bardhi ka denoncuar ndryshimin e vendbanimeve pa kërkesë të qytetarëve duke e cilësuar si një operacion kriminal të qeverisë për të manipuluar listat e zgjedhësve. Kësaj radhe Bardhi thekson se PD po bën gati kallëzimin penal...

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...