FJALA TV

Të fundit

Agron Tufa akuza Gentiana Sulës: Ke shkelur ligjin që i ke dhënë dosjen e Camajt dhe Koliqit Auron Tares

Publikimi i dosjes së shkrimtarit Martin Camaj dhe Ernest Koliqi nga studiuesi Auron Tare në të cilën thuhet se...

Gjyqtari dëmtohet gjatë ndeshjes, zëvendësohet në pjesën e dytë

Ai nuk mund të vazhdonte dhe duhej të zëvendësohej. Jesús Gil Manzano , gjyqtari i Real Madrid-Alavés  u zëvendësua pasi dëmtoi kyçin e këmbës...

Foshnja lind me kontraceptivin e nënës në dorë (FOTO)

Një foshnje ka ardhur në jetë, i shëndetshëm, në një kohë kur e ëma po mbrohej të mos mbeste shtatzënë. Ngjarja ka ndodhur në Vietnami,...

Arrestohet i kërkuar me rrezikshmëri të lartë/Pamjet gjatë aksionit

Policia e Korçës ka njoftuar mëngjesin e sotëm se është finalizuar me sukses operacionin e koduar “Ndihmësi”, gjatë të cilit kapi një të kërkuar...

Masakra e Srebrenicës/Bushati: Pajtimi në epokën e pasluftës, garanci për mospërsëritjen e mizorive të së kaluarës

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në kujtim të 25-vjetorit të Masakrës së Srebrenicës e ka cilësuar atë si një nga mizoritë më të turpshme...