Web-Tv

Në Shqipëri apo jashtë, ku duan të studiojnë të rinjtë shqiptarë?

Këtë javë në emisionin ‘Laj-Thaj’ është trajtuar tema e arsimimit. A është më mirë të studiosh në Shqipëri apo jashtë vendit? Është një temë aktuale mbi të cilën qytetarët kanë ndarë mendime të ndryshme. Disa prej tyre janë shprehur se universitetet...

Ndryshimet në qeveri/Kush pritet të largohet dhe qëndrojë nga 14 ministrat?

https://youtu.be/TnVEVjxN2dI Mazhoranca zien jo vetëm nga nisja e fushatës elektorale, por edhe tronditja nga lajmi që qarkullon për një ndryshim të kabinetit qeveritar, shtatë muaj para zgjedhjeve. Rama, në dilemën e lëvizjeve rrënjësore dhe mbajtjes së boshtit të qeverisë. Ministrat...

“HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU”, i ftuar deputeti i PS, Ilir Beqja

https://www.youtube.com/watch?v=56ZtaIYU-wI

Të fundit

“Pusho n’paqe bab”, reperi i famshëm humb babain për shkak të koronavirusit:

Reperi shqiptar Elinel ka humbur babain për shkak të koronavirusit. Lajmin e bëri të ditur vetë reperi nëpërmjet një...

E rëndë/ Hidhet nga kati i pestë i pallatit, humb jetën 54-vjeçarja. Dyshohet se vuante nga depresioni

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës ku një 54-vjeçare me iniciale P.B  është hedhur nga kati i pestë i pallatit...

Drejtonin makinat në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi, policia pezullon 20 patenta dhe arreston 6 shoferë

Gjatë kontrolleve të ushtruara në orët e natës policia rrugore ka pezulluar 20 leje drejtimi për shpejtësi dhe alkool si dhe ka arrestuar 6...

COVID-19/Rreth 400 pacientë me koronavirus në një javë, si ndryshoi kurba e infektimeve

Ulja e temperaturave, si dhe hapja e shkollave është shoqëruar me rritje të rasteve aktive me COVID-19 në vend. Gjatë javës së fundit vihet...

SHBA tejkalon 7 milionë raste me Covid-19, disa qeveri në Evropë po vendosin kufizime më të rrepta

Shtetet e Bashkuara kanë tejkaluar 7 milionë raste të konfirmuara të koronavirusit, ndërsa disa qeveri në Evropë po vendosin kufizime më të rrepta në...