Aktualitet

E rëndë në Shëngjin/ Gruaja afgane qëllon me thikë partnerin e saj

Shëngjini u trondit sot nga një ngjarje e rëndë mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar shtetasit afganë. Policia njofton se shtetasja afgane Z.K., 26 vjeçe ka plagosur me mjet prerës bashkëjetuesin e saj shtetasin M.K., 33 vjeç,...

Fier/ Krim i rëndë në familje, djali plagos babain me thikë

Një konflikt që ka vijuar me përdorimin e thikës është regjistruar këtë të shtunë në një familje në Fier, ku djali ka qëlluar babanë e tij. Policia bën me dije se autori i dyshuar “është shtetasi me inicialet S.V., 47...

Emërohet drejtori i ri Përgjithshëm i Tatimeve, zëvendëson në këtë post Delina Ibrahimajn (Emri)

Pas emërimit të Delina Ibrahimajt në krye të ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, pozicioni i kreut të drejtorit të Përgjithshëm të Tatimeve është emëruar Ceno Klosi. Klosi ka mbajtur më herët pozicionin e drejtorit të Agjencia Kombëtare e Ujësjellës Kanalizimeve. VENDIM...

Burg për 2 kalcone dhe një molto/ 21-vjeçari përballë drejtësisë pas 3 vitesh për vjedhjen me vlerë 200 lekë në Tiranë

Policia e Tiranës mori një telefonatë për një vjedhje të kryer mbrëmjen e 15 dhejtorit. Teksa uniformat blu u paraqitën menjëherë në dyqanin ku kishte ndodhur vjedhja që rezultoi të ishte një furrë buke, pronari A.Bakollari denoncoi një 21-vjeçar...

U largua me ‘Fuoristradë’ pasi përplasi e mori zvarrë viktimën, arrestohet autori i aksidentit të rëndë në Berat

Policia e Beratit ka arrestuar një 33-vjeçar, pasi është autor i një aksidenti me vdekje të ndodhur katër ditë më parë. Në pranga ka rënë i riu Ardit Lila, banues në Durrës, i cili në vendin e quajtur “Çentër Shqiptare”,...

Nga 1 nëntori, personat mbi 60 vjeç do të aplikojnë vaksinën e tretë

Komiteti Teknik i Ekspertëve nuk ka ndryshuar asnjë prej masave shtërnguese ndërsa ka bërë apel për vaksinimin e studentëve dhe marrjen e dozës së tretë për personat mbi 60 vjeç, por pasi të kenë kaluar 6 muaj nga doza...

Horoskopi ditor, 23 tetor 2021

Dashi Pasi keni zgjidhur një çështje partnershipi tani mund të shikoni para dhe të punoni për të mirën e përbashkët. Ajo që do bëni bashkë do të jetë më me përfitim se çfarëdo të bëni ndarazi. Demi Me lëvizjen e diellit drejt...

Zjarr në Vlorë, flakët shkrumbojnë stallën me jonxhë

Një stallë me jonxhë është përfshirë nga flakët në afërsi të fshatit Cerkovinë, në Vlorë. Jonxha ishte e magazinuar në një godinë të vjetër dhe paraprakisht dyshohet se asaj i është vendosur zjarri në mënyrë të qëllimshme.   Në vendgjarje kanë shkuar...

Përfshihet nga flakët lokali në Elbasan, raportohet për dëme materiale

Një lokal në rrugën “Rinia”, pranë Universitetit “Aleksandër Xhuvani”, në qytetin e Elbasanit, është përfshirë nga flakët rreth orës 21:00 të kësaj të premteje. Zjarri, sipas burimeve zyrtare, ka përfshirë ambientet e brendshme të lokalit dhe dyshohet se shkak ka...

Tre tërmete në tetë minuta, Kreta nuk gjen qetësi

Tre tërmete të njëpasnjëshme kanë tronditur Kretën mbrëmjen e sotme në vetëm 8 minuta. Lëkundja më e fortë ishte 3.9 e shkallës rihter 10 km në juglindje të Arkalochorit me thellësi 5 km. Ndërkohë pas pak minutash është regjistruar një...

Të fundit

“Përputhen”/ Konfrontim fizik mes Brunos dhe Hysenit, largohet njëri prej tyre

Një debat i ashpër ka ndodhur mes Hysenit dhe Brunos gjatë publicitetit të puntatës të ditës së hënë. Pasi Bruno...

Vëllai i ish-anëtarit të “Bandës së Fierit” dhe biznesmen/ Kush është Demir Backa, 57-vjeçari që u vra sot në Fier?

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier ku 57-vjecari Demir Backa është qëlluar për vdekje nga një automjet në lëvizje. Sipas...

Lajm i Fundit/ Atentati në Fier, ndërron jetë 57-vjeçari pronar i një lokali

Ka ndërruar jetë i plagosuri pak momente më parë në Fier nga të shtënat me armë. Mësohet viktima dyshohet të jetë Demir Backa pronar i...

Rama viziton xhaminë dhe varrin e Muhamed Aliut në Kajro/ “Ishte shqiptar dhe themeloi Egjiptin e ri”

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Kajro, Egjipt, në një vizitë zyrtare. Gjatë ditës së sotme ai ka vizituar xhaminë dhe varrin e Muhamed Aliut,...

Detaje të reja/ Autori qëlloi në lëvizje, i plagosuri 57-vjeçar ndodhej brenda mjetit të parkuar

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme pranë zonës së njohur si ish-QTU në Fier. Sipas Balkan Web autori ka goditur...