Aktualitet

Hidhet nga kati i tretë i pallatit, humb jetën i moshuari në Fier

Një ngjarje e rëndë është shënuar mesditën e sotme në lagjen ‘Kastriot’ të Fierit. Sipas njoftimit të bërë nga policia mësohet se është vetëhedhur nga kati i tretë i pallatit ku banonte një 72-vjeçar. Si pasojë, i moshuari me inicialet B.L.,...

Ecnin me shpejtësi jashtë normave/ Arrestohen 6 shoferë, ja sa patenta u pezulluan në 24 orët e fundit (Video)

Ndërsa kontrollet për parandalimin e aksidenteve automobilistike vijojnë, në 24 orët e fundit policia rrugore ka pezulluar 94 leje drejtimi dhe janë arrestuar 6 shoferë. 70 prej patentave të pezulluara janë për shkak të tejkalimit të shpejtësisë, 20 për drejtimin...

Katër turistët e vdekur në Qerret, reagon ambasada ruse: Sot u nisën për në atdhe

Ambasada ruse ka reaguar në lidhje me vdekjen e katër vizitorëve me origjinë nga Rusia disa ditë më parë në një hotel në Qerret të Kavajës. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ambasada shkruan se katër trupat pajetë janë...

Princesha Geraldinë feston 1-vjetorin, mami Elia i bën dedikimin prekës

Si sot një vit më pare, Princ Leka dhe Elia Zaharia u bënë prindër për herë të parë. Elia solli në jetë një vajzë, të cilën e pagëzuan me emrin Geraldina, duke trashëguar emrin e Mbretëreshës. Ditën e sotme Eliza...

OSHEE aksion për vjedhje energjie në Krujë, ‘zbulon’ laboratorin e kriptomonedhave

Pesë persona janë proceduar penalisht pasi janë kapur duke vjedhur energji, ndërsa është zbuluar edhe një laborator i prodhimit të kriptomonedhave (bitcoin), gjatë një “aksioni” të ndërmarrë nga OSHEE në bashkëpunim me policinë në Krujë dhe në Fushë Krujë. Për...

Kërkoi 12 mijë euro nga familjarët e të dënuarit dhe u premtoi ta ekstradonte nga Italia, arrestohet avokati

Në Tiranë është prangosur avokati Lavdosh Shehu. Ai i kërkoi 12.000 euro familjes së një të dënuari duke i premtuar ekstradimin nga Italia duke korruptuar zyrtarë të Ministrisë së Drejtësisë. Njoftimi i SPAK Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të...

‘Ke folur në telefon me njërin që ka vrarë’/ Lorenc Vangjeli i kujton Bardhit vrasjen e Pjerin Xhuvanit, ja si reagon ai

Debati për vettingun e politikanëve të propozuar nga PD, ka sjellë një përplasje mes analistit Lorenc Vangjeli dhe sekretarit të Përgjithshëm të PD-së Gazment Bardhit, i cili tha se në zyrën e kryeministrit hyjnë trafikantë droge. Vangjeli i kujtoi Bardhit...

“Basha nuk e heq dot Ramën, Bashën e heq vetëm Berisha dhe Berisha nuk heq dot Ramën! Këtu mbyllet cikli”/ Analiza e akademikut Apollon...

Akademiku Baçe ka një pikëvështrim krejt të veçantë teksa analizon situaën në PD dhe në të gjithë politikën shqiptare. I ftuar në emisionin “Dekalog” të gazetarit Roland Qafoku në RTSH24, Baçe vlerëson që aktualisht politika shqiptare ka krijuar një cikël...

Bllako: Vettingu i politikanëve do t’i jepte njëherë e përgjithmonë fund kësaj tallje publike

Deputeti i PS, Alqi Bllako, i cili ka qenë sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Mjedisit kur ky dikaster drejtohej nga Lefter Koka, ka reaguar pas padisë së LSI për inceneratorin e Fierit. Në një reagim për mediat, Bllako sqaron...

Arti në zi/ Ndahet nga jeta aktorja e njohur shqiptare (Foto)

Është ndarë nga jeta aktorja Filika Dimo. Lajmin e trishtë e ka njoftuar faqja zyrtare në rrjetet sociale e Teatrit “Aleksandër Moisiu” në Durrës. Autorja që u shua në moshën 82-vjeçare, prej disa vitesh jetonte në Belgjikë. Filika Dimo u...

Të fundit

“Përputhen”/ Konfrontim fizik mes Brunos dhe Hysenit, largohet njëri prej tyre

Një debat i ashpër ka ndodhur mes Hysenit dhe Brunos gjatë publicitetit të puntatës të ditës së hënë. Pasi Bruno...

Vëllai i ish-anëtarit të “Bandës së Fierit” dhe biznesmen/ Kush është Demir Backa, 57-vjeçari që u vra sot në Fier?

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier ku 57-vjecari Demir Backa është qëlluar për vdekje nga një automjet në lëvizje. Sipas...

Lajm i Fundit/ Atentati në Fier, ndërron jetë 57-vjeçari pronar i një lokali

Ka ndërruar jetë i plagosuri pak momente më parë në Fier nga të shtënat me armë. Mësohet viktima dyshohet të jetë Demir Backa pronar i...

Rama viziton xhaminë dhe varrin e Muhamed Aliut në Kajro/ “Ishte shqiptar dhe themeloi Egjiptin e ri”

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Kajro, Egjipt, në një vizitë zyrtare. Gjatë ditës së sotme ai ka vizituar xhaminë dhe varrin e Muhamed Aliut,...

Detaje të reja/ Autori qëlloi në lëvizje, i plagosuri 57-vjeçar ndodhej brenda mjetit të parkuar

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme pranë zonës së njohur si ish-QTU në Fier. Sipas Balkan Web autori ka goditur...