Seria A

Ndeshja Brescia-Roma, shkëlqen futbollisti shqiptar Emanuele Ndoj

Skuadra e Bresci-s është duke luajtur me Romën për javën e 32-të të Serisë A dhe në sy ka rënë performanca shumë e mirë e Emanuele Ndoj-it. Mesfushori me origjinë shqiptare i skuadrës së Brescia-s është titullar në  këtë takim. Aktualisht...

Arrihet marrëveshja, Lautaro do kalojë shumë shpejt te Barcelona

Inter dhe Barcelona kanë arritur marrëveshjen për transferimin e Lautaro Martinez në “Camp Nou”. Ky lajm është bërë publik nga mediat spanjolle, të cilat raportojnë se tashmë finalizimi mbahet peng vetëm nga Philippe Coutinho. Katalanasit duan ta shesin brazilianin dhe me...

Kumbulla bllokoi Lukakun, Verona nuk ul çmim për kartonin e shqiptarit

Ndeshja Verona-Inter mbrëmjen e djeshme është mbyllur me barazimin 2-2. Mbrojtja që shqiptari Marash Kumbulla i bëri portës së verdhëebluve është vëzhguar nga afër nga stafi teknik i Interit. Ai ia doli që të bllokonte sulmuesin kryesor të zikaltërve, Romelo...

Fituan 0-3 ndaj Lazios/ Pioli: Lojtarët dhanë 110% e tyre

Skuadra e Milan ka fituar me rezultatin 0-3 ndaj ekipit të Lazios së vendit të dytë, duke ndihmuar kështu Juventusin në rrugën drejt titullit të Seria A. Golat e kësaj fitoreje për kuqezinjtë e Italisë u shënuar  nga Hakan Calhanoglu,...

Ia kaloi Maldinit e Del Pieros, Buffon tregon kur do largohet nga futbolli

Gianluigi Buffon është një legjendë e gjallë e futbollit italian. Portieri i Juventusit vazhdon të luajë, ndonëse tashmë është plot 42-vjeç. Së fundmi Buffon ka bërë me dije se koha për t’u tërhequr nga futbolli aktiv do jetë viti i...

VIDEO/ Supergoli i Ronaldos, arrin të shënojë direkt nga faulli   

Pas plot 43 përpjekjeve Cristiano Ronaldo ka arritur të shënojë golin e që kishte kohë që e kërkonte. Ai shënoi të shtunën goli e kërkuar që në momentin e parë që veshi fanellën e Juventusit, pas 43 herë përpjekjeve...

Lajm i madh nga Seria A, stadiumet do hapen në 25% të kapaciteteve

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit Gabriele Gravina ka dhënë një lajm shumë të mirë për të gjithë tifozët e këtij sporti. Gravina ka bërë me dije se stadiumet do të rihapen për tifozët në të paktën 25% të kapaciteteve....

Juventus në krye të “socials”, marka më e ndjekur italiane në Instagram

Me 40.5 milion ndjekës, skuadra e Juventus gjeneron para dhe imazh inovativ në rrjetet sociale dhe në Instagram është marka italiane më e ndjekur. “Zonja e Vjetër” tejkaloi edhe gjigantin e modës, Gucci. Askush në botë nuk ka rrobaqepësit...

Barazim kundër Spal. Milanin e shpëton nga humbja, autogoli i … Vicari

Transferta në stadiumin e Ferrara kundër Spal dukej e lehtë në letër për skuadrën e Milan, por kuqezinjtë rrezikuan të humbasin deri pak sekonda para fundit, dhe falë presionit morën një pikë në barazimin 2-2. Kështu sprinti i Europës për...

Inter argëtohet ndaj Brescia, 6 gola dhe spektakël për zikaltërit

Rezultoi më e lehtë se parashikimi, ndeshja e Interit kundër Brescia që u mbyll me një rezultat tenistik 6-0 dhe iu përgjigj fitoreve të kreut nga Juve dhe Lazio. Trajneri Conte gjeti një protagonist që e priste për të...

Të fundit

Diplomim në kohë pandemie/ Gjermanët na njohin me ceremoninë më “cool”

Kufizimet që çdo shtet ka vendosur për të parandaluar përhapjen e virusit, kanë bërë të mundur anulimin e shumë...

“Do të jetë rruga më me vlerë në Tiranë”, Veliaj inspekton punimet te Bulevardi “Zogu I”

Bulevardi “Zogu I” po merr një pamje të re dhe brenda vitit do të transformohet në një hapësirë të madhe publike, me sheshe e...

Pandemia/ Meta kthen ligjin që ndëshkon median: Cënohet liria e shprehjes

Presidenti Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin nr. 73/2020 “Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr. 20, datë 20.5.2020,...

Shuhet në moshë të re reperi i njohur

Reperi i njohur, Lil Marlo ka ndërruar jetë pasi është qëlluar për vdekje në Atlanda ndërsa udhëtonte me makinën e tij. Lajmi u konfirmua...

Vetëflijimi në Kombinat/Prokuroria do të hetojë tabulatet telefonike dhe mesazhet e koduara

Ngjarja e rëndë në Kombinat që ka tronditur gjithë vendin por jo vetëm, është ende një çështje e pazbardhur plotësisht. Prokuroria, me në krye...