Sport

Kriza në klubin bardhezi/ L’Equipe plas ‘bombën’: Një shqiptar mund të drejtojë Juventusin

Juventus po përpiqet të shpëtojë atë që mbetet për tu shpëtuar në këtë fund sezoni. Sipas L´Equipe sezonin e ardhshëm trajneri i Juves mund të jetë Zinedine Zidane. Francezi duket i tunduar nga rikthimi, këtë herë nën kostumin e trajnerit....

Alarmi për bombë bie në mes të ndeshjes, lojtarët shtrihen në parket (Video)

Një ndeshje basketbolli në Izrael u ndërpre kur ra alarmi i bombës, pasi militantët palestinezë lëshuan qindra raketa në Izrael, ndërsa Izraeli u përgjigj me sulme ajrore në Gaza, që shkaktuan shumë viktima. Lojtarët e Maçabi Raanana dhe Maçabi Kiryat...

Sherri në ‘’Selman Stërmasi’’/ Dënohet Presidenti, administratori dhe trajneri i Kastriotit, nuk shpëton as drejtori i Skënderbeut

Disiplina e FSHF ka dhënë dënimet për javën që la pas Superliga. Për sherrin në ‘’Selman Stërmasi’’, Presidenti i Kastriotit, Alban Vogli është dënuar me 18 muaj pezullim nga aktiviteti. Po ashtu administratori i klubit, Gazmend Vogli është dënuar me...

Grabitësit lidhin nga këmbët dhe duart familjen e futbollistit, marrin para dhe sende me vlerë

Mund të krahasohet si nëpër filma ajo që i ndodhi Eran Zahavit, sulmuesit të PSV Eindhoven ku teksa ishte me skuadrën në Willem për të luajtur në transfertë merr lajmin se shtëpia e tij është bastisur nga dy persona...

Gjendet trupi i pajetë i ish-lojtarit të njohur pas katër ditësh kërkime

Trupi i ish-sulmuesit të Halifax dhe Chorley, James Dean është gjetur pas një kërkimi të gjatë që zgjati katër ditë, ka konfirmuar Policia e Lancashire. Lojtari 35-vjeçar u zhduk në zonën Oswaldtwistle, e cila është në jug-lindje të Blackburn, natën...

Grushte e shkelma në futbollin e femrave në Shqipëri/ 3 lojtare ndëshkohen me të kuq (Video)

Grushte në futbollin e femrave. Një ngjarje e turpshme është regjistruar dje në takimin mes Juban Danja dhe Murlani-Apolonia. Pjesa e dytë degjeneroi në një sherr të madh. Goditjet nuk munguan dhe arbitrja Eglantina Pjetrushaj u detyra të nxirrte tre...

Dinamo në kërkim te fitores ne Vorë, për rikthimin në Superiore

Dinamo Tirana pritet të jetë rikthimi i bujshëm ne Kategorinë Superiore. Ne orën 15:00 ekipi kryeqytetas do të luaje ndaj Vorës dhe neëse triumfon, rikthehet pas shumë vitesh në Superiore. Dinamo vjen pas 4 fitoresh radhazi, ndërsa Vora pas 4 disfatash,...

Bebe Rexha i tregon amerikanëve traditat shqiptare: Në shtëpi duhet të kap tabakanë dhe të shërbej

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, ka publikuar së fundmi albumin e saj më të ri, “Better Mistakes”. Ajo është duke promovuar albumin e saj të ri me 13 këngë të reja në të gjitha mediat dhe tabloidet ndërkombëtare. Në...

Plas sherri në stadium/ Goli i Tiranës tërbon drejtuesit e Kastriotit, ndërhyn edhe policia (Video)

Momente tensioni në “Selman Stërmasi”, pas goli të realizuar nga Hoxhallari në minutën 78-të. Drejtuesit e Kastriotit janë tërbuar pasi pretenduan se futbollistët e Tiranës nuk respektuan “Fair – Play”-n teksa një lojtar i krutanëve ndodhej i shtrirë në fushë. Është...

Bayern Munich shpallet kampion i Gjermanisë për herë të nëntë radhazi

Bayern Mynchen është shpallur matematikisht kampione në javën e 32 të Bundesligës pavarësisht se nuk e ka zhvilluar ndeshjen e saj. Skuadra e drejtuar nga Hansi Flick pas 31 ndeshjesh është në kuotën e  pikëve, 7 më shumë se Leipzig,...

Të fundit

Kriza në klubin bardhezi/ L’Equipe plas ‘bombën’: Një shqiptar mund të drejtojë Juventusin

Juventus po përpiqet të shpëtojë atë që mbetet për tu shpëtuar në këtë fund sezoni. Sipas L´Equipe sezonin e...

LAJMI I FUNDIT/ Rama zbulon vendimin e parë të qeverisë së re

Në Ditën Botërore të Infermierëve, gjatë një takimi me mjekë dhe infermierë, kryeministri Edi Rama ka zbuluar vendimin e parë të qeverisë së re. Kreu...

Vrasja e Mehmet Qemës zbuloi laboratorin e prodhimit të Bitcoin, ja si funksionon kriptomonedha

Vrasja e 27-vjeçarit Mehmet Qema nga miku i tij Marjus Dema zbuloi një laborator të prodhimit të kriptomonedhave virtuale, e cila ishte në pronësi...

Prekëse! Me lot në sy djali vrapon drejt trupit të pajetë të babait që humbi jetën nga sulmi

Pamje prekëse vijnë nga Palestina. Në një video të publikuar në rrjetet sociale, shihet se djali i vogël vrapon duke qarë drejt të atit, i...

Deputeti shqiptar nuk përmbahet, kap dhe “fluturon” në ajër gomat e rreshtuara (VIDEO)

Deputeti opozitar në Kuvendin e Kosovës, Bekë Berisha është shumë i apasionuar pas sporteve, sidomos atyre ekstreme dhe ku kërkohet forcë e madhe. Ai ka...