Top të Javes

Shefi i inteligjencës nxjerr datën: Ja kur mund ta fitojë luftën Ukraina

Lufta në Ukrainë mund të arrijë një “pikë kthese” në gusht dhe të përfundojë me mposhtjen e Rusisë para fundit të vitit, tha shefi i inteligjencës ushtarake të Kievit në një intervistë për Sky News. Gjeneralmajor Kyrylo Budanov, tha për...

“Është hapur telefoni i një personazhi”/ Vangjeli paralajmëron “tërmet”: Një grup…

Analisti Lorenc Vangjeli paralajmëron zhvillime të forta. Në studion e “Log.” me Endri Xhafon, Vangjeli tha se brenda një muaji në Shqipëri do të vijnë një grup i madh prokurorësh nga Franca, Belgjika dhe Holanda. “Çfarë ka pasur ndërmend kryeministri...

Kush është peshku i madh në rrjetën e SPAK? Ja si përgjigjet ambasadorja amerikane

Ambasadorja Kim tha në “Open” se reforma në drejtësi nuk do të jetë e lehtë dhe e shpejtë, por shtoi se nuk ka pasur më parë raste kur dy ministra nga partia në pushtet të përfundonin në burg. Eni Vasili: Ok,...

Koreja e Veriut lëshon 3 raketa balistike drejt Japonisë, ja çfarë po ndodh

Koreja e Veriut lëshoi mëngjesin e sotëm tre raketa balistike drejt Detit të Japonisë. Lajmi u konfirmua nga zyrtarët e Mbrojtjes të Koresë së Jugut. Provokimi i raportuar vjen pak para vizitës së presidentit amerikan Joe Biden, i cili pritet...

Rusia i mbyll “rubinetin” e gazit, Evropa në krizë/ Çmimi shkon në ‘tavan’!

Gjigandi shtetëror rus i energjisë Gazprom, ka njoftuar se do të ndalojë dërgesat e gazit rus përmes tubacionit Yamal që kalon në Poloni, për Evropën. Vendimi erdhi pas sanksioneve që Kremlini vendosi për disa kompani të ndryshme, ndërsa përfaqësuesi i...

Ronela Hajati reagon pas kritikave: Ore shqipe na këndoni ndonjë këngë tjetër apo…

Ronela Hajati, e cila përfaqësoi Shqipërinë në “Eurovision” ka reaguar për herë të parë pas kritikave të shumta që mori në rrjet. Në një reagim në Instagram, Ronela shkruan: “Ore Shqipe, po na këndoni ndonjë këngë tjetër të Eurovision apo...

Një mollë shqiptare në gjigandin “Apple” në Kaliforni

Ennio Dybeli është i pari shqiptar që bëhet pjesë e headquarter-it në kompaninë “Apple” në Kaliforni. Gjeniu 28-vjeçar i elektronikës është pjesa e stafit të ngushtë të designer pas një oferte fantastike. Djaloshi që lindi dhe u shkollua në...

“Faleminderit shqiptarë!”/ Zelensky: Populli juaj më kujton Nënë Terezën

Gjatë fjalimit të tij të mbajtur në Kuvend, presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky përmendi Nënë Terezën si shembullin më të mirë për dashurinë ndaj njerëzimit. Zelensky e tha këtë teksa theksoi se i është mirënjohës shqiptarëve që nuk e menduam...

Lajm i fundit/ Berisha shtyn dhe përzë Alibeajn nga foltorja e Kuvendit!

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur gjatë seancës së sotme plenare. Ish-kryeministri Sali Berisha ka përzënë nga foltorja e Kuvendit, kryetarin e Grupit të PD-së, Enkelejd Alibeaj. Kryeministri Rama ka akuzuar ashpër ish-kryeministrin Berisha, ndërkohë që ky i fundit ka...

Kryeministri Edi Rama e konfirmon: Do legalizojmë hashashin, hapim front të ri pune!

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot rezultatet përfundimtare të Këshillimit Kombëtar, ku kanë dhënë opinionet e tyre 563.195 qytetarë. Duke iu referuar pyetjes për legalizimin e kanabisit mjekësor, Rama deklaroi se Shqipëria do të legalizojë kanabisin për përdorim mjekësor, duke...

Të fundit

SHBA zbulon tunelin gjigant të trafikimit të drog*ve në kufi me Meksikën

Autoritetet në SHBA kanë njoftuar sot zbulimin e një tuneli të sofistikuar të trafikimit të drogave, i pajisur me...

Kërkohej në të gjithë Shqipërinë/ Arrestohet 22-vjeçari i dënuar me burg, ja akuzat

Një 22-vjeçar i shpallur në kërkim nga policia është arrestuar ditën e sotme në Tiranë. Mësohet se Erdis Hysko, i dënuar me 5 vite e...

“Për punën po sakrifikoj rininë”, deputetja 24-vjeçare ankohet për rrogën 10 mijë euro

Anëtarja më e re e Parlamentit Federal Gjerman , Emilia Fester, ankohet për orët e pafundme që i kushton punës. Ajo ka thënë se rroga...

Zelensky takohet pas 3 muajsh me bashkëshorten (Foto)

Volodymyr Zelensky është fotografuar me gruan Olena për herë të parë që kur Rusia pushtoi Ukrainën tre muaj më parë. Çifti mori pjesë sot...

Marrëveshje për 100 laboratorë “Smart” në shkolla, Rama: Ky është vetëm fillimi

Qeveria shqiptare dhe Fondacioni Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim (AADF) firmosën një marrëveshje për krijimin e 100 laboratorëve të parë SMART në shkollat 9-vjeçare dhe për...