Bota

COVID-19/ Sllovakia shpall gjendjen e jashtëzakonshme, në Gjermani përkeqësohet situata

Në Gjermani, situata epidemiologjike nga COVID-19 sa vjen e përkeqësohet, duke kaluar shifrën e 100 mijë vdekjeve. Në Evropë, Gjermania është vendi i pestë që kalon këtë pikë, pas Rusisë, Mbretërisë së Bashkuar, Italisë dhe Francës. Ministri i Shëndetësisë Jens...

“Po transportohej karburant”/Prokurori bullgar flet për aksidentin: Ky version është hetuar dhe është i pabazë

Ndërsa në media ka qarkulluar se shkaku kryesor i aksidentit tragjik që i mori jetën 45 persona në Bullgarië shtë transportimi i karburantit shtesë me autobus, hetuesit e kanë rrëzuar këtë pretendim. Ka qenë prokuror bullgar Borislav Sarafov, ai që...

Mjekja tregon detaje nga tragjedia në Bullgari: Aksidenti më i rëndë që kam parë!

“Aksidenti më i rëndë që kam parë”. Me këto fjalë u shpreh mjekja bullgare, Loarita Nikolova, e cila u kujdes për të mbijetuarit e aksidentit tragjik ku humbën jetën 46 turistë nga Maqedonia e Veriut. Ajo ka treguar se si...

Escobar: “Balkani i Hapur” nuk do të funksionojë pa përfshirjen e gjashtë shteteve

Nëse në iniciativën "Balkani i Hapur" (Open Ballkan) nuk përfshihen që të gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, atëherë ajo nuk do të funksionojë, deklaroi i dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar të mërkurën më 24 nëntor. Gjatë një adresimi...

“46 viktima për naftë më të lirë”/ Media bullgare: Në autobus u gjet karburant shtesë kontrabandë

Shkaqet e aksidenti tragjik ku humbën jetën 46 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut në Bullgari janë ende të pazbardhura, ndërkohë që po hetohet në disa pista. Mediat bullgare '24 çasa' shkruan në faqen e saj të parë 'E marta e...

Skandali i gjinekologut/ Kryente marrëdhënie me gratë për t’u “shëruar infeksionin”, gazetari e kap mat (Foto)

Një doktor italian që nisi të njihej ndryshe si “Dr. Flauti Magjik” është demaskuar si mashtrues pas prendimeve se ofronte të bënte seks me pacientet femra për t’i “kuruar” nga virusi kancerogjen. Dr. Giovanni Miniello, 60 vjeçari gjinekolog në qytezën...

Sulmuesi i paradës së Krishtlindjeve në SHBA donte të vriste sa më shumë njerëz, vdes viktima e 6-të në Wisconsin

Ish i dënuari që sulmoi me makinë një paradë Krishtlindjes në SHBA ka dalë sot para gjyqit në Wisconsin ku prokurorët ngritën dhe akuzën e gjashtë të vrasjes pas vdekjes së një fëmije të plagosur të dielën. 39-vjeçari Darrell Brooks...

“Zoti u fali binjakë pas shumë vitesh”/ Detaje të trishta për familjen shqiptare që u shua në Bullgari

Ditën e djeshme ndodhi një sksident tragjik në Bullgari, ku një autobus shpërtheu në flakë dhe u mori jetën 45 personave, shumica prej të cilëve shqiptarë të Maqedonisë së Veriut. Mes vikitmave ishte edhe familja Ahmeti me katër pjesëtarë nga...

Mori në parlament foshnjën dhe i dha gji gjatë seancës/ Deputetja kritikohet ashpër: Nuk e dija që nuk lejohet

Një deputete në Britani është kritikuar ashpër për “paraqitjen” e saj në Parlament, pasi ajo shkoi atje me djalin e saj tre muajsh të cilin po e ushqente me gji. Ajo ka rihapur sot debatin për të drejtat e deputeteve...

Lajm i fundit/ Përmbyset gomonia me emigrantë që ishte nisur drejt Anglisë, shënohen mbi 20 viktima

Mbi 20 emigrante që ishin nisur për në Mbretërinë e Bashkuar janë mbytur në Kanalin pranë Calais pasi varka e tyre u permbys. Kryeministri francez Jean Castex tha se mbytja e anijes ishte një “tragjedi”, duke shtuar se ata që...

Të fundit

Shpërthim në një pallat në Fier, vendoset tritol në derën e apartamentit

Policia ka reaguar në lidhje me shpërthimin e ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Fierit në një...

Masakra në Kosovë, ky është autobusi ku u vranë shoferi dhe nxënësit

Janë publikuar pamjet e autobusit në masakrën e ndodhur në Deçan të Kosovës. Raportohet se një person i armatosur ka hapur zjarri ndaj autobusit...

U hodh nga pallati dhe vdiq së bashku me foshnjën/ Një javë më parë kishte tentuar të vetëvritej duke pirë shampo

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi Vlorën ditën e sotme, ku një 34-vjeçare e identifikuar...

Zbardhen detaje të reja/ Vrasësi në Deçan ishte i maskuar dhe qëlloi në drejtim të autobusit

Personi që ka qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të autobusit të mbushur me nxënës në Kosovë ka qenë i maskuar. Mediat e Kosovës shkruajnë...

Pamjet/ Aksidenti masiv ku u përfshi eskorta e Berishës: Një Benz hyri kundravajtje, një i ri i lënduar rëndë

Një aksident masiv ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Milot-Mamurras ku u përfshinë 3 automjete, një të cilave pjesë e eskortës së ish-kryeministrit...