Bota

Aksidenti tragjik me 45 viktima në Bullgari/ Dyshohet se në autobus kishte 30 mijë fishekzjarre

Shkak i zjarrit që shpërtheu pas aksidentit të autobusit në Bullgari, ku humbën jetën 46 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut, mund të ketë qenë prania e 30 mijë fishekzjarrëve. Kështu shkruajnë mediat vendase dhe ajo britanike Daily Mail. Zjarri që përfshiu...

Rritja e rasteve me koronavirus, Franca pritet të marrë masa të reja

Rritja e rasteve me koronavirus ka detyruar qeverinë franceze të marrë masa të reja. Qeveria pritet të njoftojë ditën e nesërme masat e reja për të frenuar përhapjen e Covid-19. Pas Austrisë, e cila ka vendosur një bllokim kombëtar...

Aksidenti tragjik me 46 viktima/ Publikohen pamjet 3D, si ndodhi përplasja në Bullgari

Mediat e vendit fqinj, kanë publikuar një video 3 D, ku tregohen detaje se si ndodhi aksidenti tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona dhe u plagosën 7 të tjerë. Në pamjet e publikuara, shihet se si autobusi fillimisht...

Tragjedia në Bullgari/ Parlamenti Europian mban 1 minutë heshtje për 46 personat që humbën jetën

Parlamenti Europian ka mbajtur një minutë heshtje në nder të viktimave të tragjedisë së një ditë më parë me 46 të vdekur në Bullgari. Deputetët e PE-së nderuan viktimat e kësaj tragjedie, ku pjesa dërrmuese ishin shqiptarë, duke u ngritur...

Aksidenti tragjik në Bullgari/ Flet çifti i aksidentuar: Dëgjuam njerëzit duke bërtitur, kishte shumë fëmijë!

Jo vetëm familjarë e të afërm, por të gjithë shqiptarët mbajnë sot zi për viktimat e aksidentit tragjik që ndodhi një ditë më parë në Bullgari. 46 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut humbën jetën, teksa të mbijetuarit japin dëshmi...

Dokumenti i teorisë së relativitetit të Albert Ajnshtajnit thyen çdo rekord, shiten për çmimin marramendës

Një dorëshkrim me llogaritjet e bëra nga gjeniu Albert Ajnshtajn, teksa përpiqej të formulonte teorinë e tij të relativitetit, është shitur në ankand për 13 milionë dollarë. Është një nga vetëm dy punimet që tregojnë punën e fizikanit në zbulimin...

Aksidenti tragjik në Bullgari/ Ky është babai që shpëtoi 6 persona, por jo djalin e tij 23-vjeçar

Orhan Aliti ishte njëri prej shtatë të mbijetuarve të aksidentit tragjik në Bullgari. Ai kishte arritur të thyejë xhamin e pasëm të autobusit dhe të kërcejë në rrugë. Orhani për fat të keq nuk arriti të shpëtojë djalin e tij...

SHBA/ Joe Biden do të kandidojë për president edhe në vitin 2024

Presidenti amerikan Joe Biden do të kandidojë për postin e presidentit të SHBA edhe në vitin 2024. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki. Ajo hodhi poshtë çdo dyshim për një ndryshim në udhëheqjen demokrate. “Ky...

Rrallë del në media/ Bashkëshorti i kancelares Angela Merkel ‘kritikon’ gjermanët

Joachim Sauer, bashkëshorti i kancelares gjermane Angela Merkel, i dha fund sot heshtjes duke “kritikuar” gjermanët që janë skeptikë të vaksinohen kundër coronavirusit. “Është befasuese që një e treta e popullatës nuk po ndjekin këshillat shkencore. Ndoshta kjo nga gjumi...

Raportonte vdekjen e 46 shqiptarëve/ Spikerja s’mban dot lotët në transmetim LIVE (Video)

Një spikere e Alsat nuk ka mundur t’i mbajë lotët teksa jepte lajmin për tragjedinë e rëndë që ndodhi sot në Bullgari ku humbën jetën 46 persona, shqiptarë të Maqedonisë së Veriut. Ajo ka qarë dhe është ndalur duke mos...

Të fundit

Shpërthim në një pallat në Fier, vendoset tritol në derën e apartamentit

Policia ka reaguar në lidhje me shpërthimin e ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Fierit në një...

Masakra në Kosovë, ky është autobusi ku u vranë shoferi dhe nxënësit

Janë publikuar pamjet e autobusit në masakrën e ndodhur në Deçan të Kosovës. Raportohet se një person i armatosur ka hapur zjarri ndaj autobusit...

U hodh nga pallati dhe vdiq së bashku me foshnjën/ Një javë më parë kishte tentuar të vetëvritej duke pirë shampo

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi Vlorën ditën e sotme, ku një 34-vjeçare e identifikuar...

Zbardhen detaje të reja/ Vrasësi në Deçan ishte i maskuar dhe qëlloi në drejtim të autobusit

Personi që ka qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të autobusit të mbushur me nxënës në Kosovë ka qenë i maskuar. Mediat e Kosovës shkruajnë...

Pamjet/ Aksidenti masiv ku u përfshi eskorta e Berishës: Një Benz hyri kundravajtje, një i ri i lënduar rëndë

Një aksident masiv ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Milot-Mamurras ku u përfshinë 3 automjete, një të cilave pjesë e eskortës së ish-kryeministrit...