Rajoni

E pritën në parkingun e hotelit/ Si u qëllua me breshëri “Golf 7”-ta ku ndodhej 43-vjeçari shqiptar dhe nipi i tij (Foto)

Mediat në Maqedoninë e Veriut kanë zbuluar të tjera detaje rreth ekzekutimit me armë zjarri të 43-vjeçarit shqiptar Kamer Idrizi. Po ashtu janë publikuar foto nga vendngjarja pak pasi kishte ndodhur krimi. Mësohet se në momentin që është hapur zjarr...

Vrasja makabre në Greqi/ Foshnja 11 muajshe mes lotësh e thërriste nënën dhe e gjuante për ta zgjuar

Përshkrimet e oficerëve të policisë greke për atë çka panë në banesën, ku mbeti e vrarë nëna 20 vjeçare, janë tronditëse. Kur oficerët e policisë së Veprimit të Shpejtë hynë në shtëpi, panë  trupin e pajetë të nënës fatkeqe të...

Arti në zi, ndërron jetë këngëtari i njohur shqiptar

Sot ka vdekur këngëtari i njohur i muzikës popullore në Kosovë, Ismet Bogujevci. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur djali i tij, Rigon Bogujevci përmes një postimi në Facebook Bogujevci ka bërë të ditur se për detaje...

Del raporti mjeko-ligjor: 20-vjeçares britanike i futën leckë duke i bllokuar gojën dhe hundën

Raporti mjeko-ligjor tregon se shkaku i vdekjes së 20-vjeçares Caroline Crouch është mbytja. Rezulton se grabitësit që hynë në banesën e saj e mbytën me duar të renë, duke i futur edhe një leckë në gojë për t’i bllokuar më...

“Mezi e mbanin këmbët”, mediat e huaja për gjendjen e Berluskonit: Tre herë në spital pasi kaloi Covid-19

Tre herë ish-kryeministri dhe manjati i medias, Silvio Berlusconi është rikthyer në spitalin “San Raffaele” të Milanos. Sipas mediave italiane, ish-kryeministri do të vijojë trajtimin në kujdesin e mjekëve për të kapërcyer efektet që i ka lanë pandemia e...

E rëndë në kryeqytet/ Një grua dhunohet për 5 ditë nga pesë meshkuj në një shtëpi të pabanuar

Një grua ka raportuar në polici se një person pa dëshirën e saj e kishte dërguar në një shtëpi të pabanuar në Prishtinë. Më pas ajo tha se ishte dhunuar edhe nga katër persona tjerë. Sipas saj, të dyshuarit e kishin...

Po mblidhte lulëkuqe, makina godet për vdekje 5-vjeçaren shqiptare në Greqi, e mori zvarrë në rrugë (FOTO)

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në Greqi ku ka humbur jetën një vajzë 5-vjeçare shqiptare. Vajza me emrin Klaudia ishte duke mbledhur lulëkuqe në anë të serrave në Lechaina në Ilia kur është goditur nga automjeti dhe është...

Shokuese në Greqi/ Grabitësit mbysin 20-vjeçaren, i dhunojnë burrin, vjedhin edhe 10 mijë euro në banesë

Një ngjarje e tmerrshme ka tronditur sot Greqinë, ku një 20-vjeçare ka mbetur e vrarë gjatë grabitjes së banesës së saj. Ngjarja ndodhi në orët e para të së martës në një shtëpi në Glyka Nera, në Rrugën Panagouli...

A mund ta padisë Kosova Serbinë për gjenocid gjatë luftës së Kosovës?

Qeveria e Kosovës thotë se do të ngrejë padi në GJND ndaj Serbisë për gjenocid gjatë periudhës së luftës së vitit 1998/99. Njohësit e çështjeve juridike shprehen skeptikë nëse Kosova mund ta bëjë një gjë të tillë. Kryeministri i...

Zaev: Shkupi dhe Tirana të mos ndahen në rrugën drejt BE-së

Javën e kaluar, komisionari për zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, nuk e ka përjashtuar mundësinë që Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut, apo e para t’i nisë bisedimet e anëtarësimit në BE, edhe pse zyrtarë të lartë evropianë...

Të fundit

E pritën në parkingun e hotelit/ Si u qëllua me breshëri “Golf 7”-ta ku ndodhej 43-vjeçari shqiptar dhe nipi i tij (Foto)

Mediat në Maqedoninë e Veriut kanë zbuluar të tjera detaje rreth ekzekutimit me armë zjarri të 43-vjeçarit shqiptar Kamer...

Messi e pret krahëhapur, Barcelona i rezervon vendin Kun Agueros

Sulmuesi Sergio Aguero, shënuesi më i mirë te Manchester City me 258 gola të realizuar, pas një dekade ka njoftuar, se në fund të...

“Fajin e ka shoqëria, mos besoni këdo”, Stresi rrëfen të vërtetën e vrasjes së 27-vjeçarit

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën pak ditë më parë, pas vrasjes së 27-vjeçarit Mehmet Qema (të njohurit të shumë VIP-ave) në rrugën “5...

Përplasje mes bandash në rrugë, goditje me shkopa bejsbolli e dhunë barbare

Dy banda janë përplasur mes tyre në Liverpool të Britanisë së Madhe. Në pamjet e publikuara nga mediat, shihet, se anëtarët e bandave kanë përplasur...

U ekzekutua në mënyrë mafioze në Vlorë/ Gazetari zbulon: Bledar Birçaj ka qenë edhe drejtor banke, u pushua se…

Biznesmeni Bledar Birçaj u vra në Vlorë dy ditë më parë në lagjen “Hajro Çakëri” në një atentat të mirëorganizuar. Viktima po udhëtonte me makinën...