Rajoni

“Kjo çështje nuk do të zhduket”, Vuçiç dhe Merkel për Kosovën: Nuk ka BE pa zgjidhje

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është takuar ditën e sotme me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në kuadër të një turi takimesh në Ballkan. Në fjalën e saj, Merkel ka falënderuar shtetin serb për mikpritjen, duke vënë në dukje rrugën e...

I mbante të fshehura, grekut i sekuestrohen rreth 13 mijë euro të padeklaruara në Kapshticë

Policia Kufitare e Kapshticës ka goditur një rast të modeklarimit të të hollave në kufi, duke sekuestruar shumën prej 12.445 eurove. Shuma e parave është zbuluar gjatë kontrollit të imtësishëm në një mjet tip furgon me drejtues shtetasin grek, S....

Dritan Abazoviç kërcënon të rrëzojë qeverinë, ja çfarë kërkon 

Zv/kryeministri malazez Dritan Abazoviç kërcënoi të enjten se do të rrëzonte qeverinë e koalicionit, nëse ministri i brendshëm Sergej Sekuloviç dhe shefi i policisë Zoran Brdjanin shkarkohen, siç kanë kërkuar partnerët e tij në qeveri. Me katër vende në parlament,...

Në kërkim të fotos “perfekte”, adoleshentja greke bie nga maja e shkëmbit

Një tjetër tentativë për "selfie perfekte" rrezikoi jetën e një adoleshteje, duke shkaktuar edhe momente paniku në Greqi. Një vajzë 16-vjeçe ra nga një shkëmb rreth 14 metra lartësi të dielën pasdite. Adoleshentja u dërgua në spital në gjendje të...

Fundi tragjik në Tetovë/ Gruaja nuk iku nga zjarri, u dogj bashkë me burrin

14 viktimat e tragjedisë së Tetovës janë përcjellë për në banesën e fundit. Dy prej tyre janë edhe çifti i bashkëshortëve Xhemal dhe Zarife Bilalli, me një histori vërtetë të trishtë. “Me dhimbje të madhe u dhamë lamtumirën e fundit...

Operacion antidrogë në Greqi, kapen rreth 335 kg kanabis që vinte nga Shqipëria

Një operacion antidrogë në Greqi ka çuar në sekuestrimin e 334.732 kg kanabis që vinte nga Shqipëria drejt shtetit fqinj. Policia ka arrestuar një 51-vjeçar në Amfilochia për të cilin thotë se është anëtar i rëndësishëm i një grupi kriminal...

Greqi/ Sherr mes shqiptarëve brenda lokalit, njëri u shpëton thikave dhe fshihet në tualet

Një ngjarje e ‘çuditshme’ ka ndodhur në Greqi, ku një shqiptar është sulmuar nga dy bashkëatdhetarë. Sipas mediave greke, shqiptari u sulmua me thikë teksa ndodhej brenda një restoranti. Dy autorët, duke mbajtur thika në duar, iu vunë nga pas...

Tetovë/ Zjarri në spitalin Covid, qytetarët marshojnë për të përkujtuar 14 viktimat

Në Tetovë të Maqedonisë së Veriut më 11 shtator mijëra qytetarë kanë marshuar, për të kujtuar 14 viktimat e incidentit në spitalin modular të këtij qyteti. Më 8 shtator, 14 persona humbën jetën pasi në spitalin modular të Tetovës, ku...

Zjarri në spitalin e Tetovës/ Jep dorëheqjen ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe, në një dalje për shtyp para pak çastesh para selisë së qeverisë, ka bërë me dije dorëheqjen e tij. Dorëheqja e tij vjen pas tre dorëheqjeve paraprake pasditen e sotme, atë...

Tragjedi në Tetovë/ Tri ditë zie në Maqedoninë e Veriut për 14 viktimat e zjarrit

Zjarri i rënë në spitalin Covid në Tetovë të Maqedonisë së Veriut, solli pasojën tragjike me 14 viktima dhe disa të plagosur. Shpallen tri ditë zie, kërkohet ekspertizë ndërkombëtare për të përcaktuar shkaqet e shpërthimit dhe rënies së zjarrit....

Të fundit

“I tregova burrit se të kam puthur”/ E moshuara lë pa fjalë Sali Berishën

Sali Berisha vazhdon takimet me simpatizantët e tij dhe këtë herë u ndal në qytetin e Vlorës. Pas fjalës së...

Florian Marku mposht Max Prodan dhe shpallet kampion bote në IBF

Boksieri shqiptar Florian Marku ka hyrë në histori pasi ka fituar për herë të parë titullin kampion bote në IBF . Marku siç e premtoi...

Rama kërkoi njohjen e Kosovës në Asamblenë e OKB-së, reagon kryeministrja serbe

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit Edi Rama gjatë Asamblesë së OKB-së ku iu kërkoi 193 vendeve pjesëmarrëse që...

Rrëfehet Nevina Shtylla, tregon kritikën që i bën shpesh i dashuri

Nevina Shtylla ka qenë e ftuar në “Goca dhe Gra” në Top Channel. Ajo ka folur për rubrikën e saj më të re në E...

Demian Smith takon koordinatorët e Këndeve Amerikane në Shqipëri: Po sjellin kulturën e SHBA-së

Demian Smith është takuar me koordinatorët dhe partnerët vendas të Këndeve Amerikane në Shqipëri. Lajmin e ka bërë të ditur Ambasada Amerikane në Shqipëri...