GAZETA

Të fundit

Priftërinjtë e Napolit kundër që stadiumi të marrë emrin e Maradonës

Një grup priftërinjsh i ka shkruar një letër kryepeshkopit të Napolit, Kreshencio Sepe, duke i kërkuar të dalë kundër...

Rama: Shqipëria si kryesuese e OSBE, edhe pse pa eksperiencë ia doli me sukses

Kryeministri Edi Rama këtë të premte ka mbajtur edhe fjalën e tij përmbyllëse Ministerialin e OSBE, pas zgjedhjes së krerëve ekzekutiv të kësaj organizate. Shefi...

Shkarkohet Drejtori i Teatrit Eksperimental Kiço Londo, e zëvendëson regjisori i njohur

Është liruar nga detyra e drejtorit të Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” Kiço Londo. Në vend të tij është emëruar regjisori Altin Basha, ish- regjisor...

Duka: Organizimi i finales së Conference League në Tiranë do jetë i shkëlqyer!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, zhvilloi sot një video-konferencë me gazetarët pas vendimit historik të UEFA-s, që ia besoi qeverisë së...

Arsyet që nuk i dinim se pse karotat dhe patatet duhet ti hamë me lëkurë

Shpesh jemi mësuar që patatet dhe karotat ti qërojmë para se ti hamë, për shkak se i cilësojmë të dëmshme lëkurat e tyre. Por pasi...