GAZETA

Të fundit

Pema e zuri poshtë ndërkohë që ai po e priste, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Itali ku një 44-vjeçar shqiptar ndërroi jetë . Incidenti...

Rama publikon pamjet e transformimit të komisariatit të Shkodrës

Shkodra nga sot ka një komisariat tërësisht të rikonstruktuar të policisë. Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e komisariatit të policisë Shkodër si ishte...

“Lamtumira“ e Elton John në muzikë/ Publikohen datat e fundit të turneut

Në atë që po quhet një nga lamtumirët më të gjata në historinë e popit, Elton John ka zgjatur turneun e tij përfundimtar të...

John McAfee, krijuesi i antivirusit të famshëm, kryen vetëvrasje në burg

Miliarderi amerikan, John McAfee, krijuesi i antivirusit të famshëm që mbante emrin e tij, u gjet i vdekur në qelinë e tij në burgun...

Murgu në Greqi sulmon me acid 10 persona: Më pushtoi zemërimi

Kisha Ortodokse greke është tronditur nga ngjarja e djeshme, ku një klerik në Manastirin Petraki sulmoi me acid 7 mitropolitë dy avokatë dhe një...