I Ditës

Reforma Zgjedhore/ I “shkarkuari” Bardhi, shkarkon Alibeajn, emëron Bylykbashin

Grupi Parlamentar i PD-së që përfaqësohet nga mbështetësit e Berishës dhe Gamend Bardhit, mbajtën një takim në Kukës ku diskutuan për aksionin opozitar në vijim. Përplasja pritet të rindezet sërish mes PD-së zyrtare të Lulzim Bashës dhe pjesës tjetër...

“Ta bëjmë PD-në të madhe përsëri”, apo kjo është tradhëtia më e madhe në PD

Vera e re në fuçinë e vjetër Nga ROLAND QAFOKU Mbledhja e deputetëve të grupimit parlamentar të drejtuar nga Gazment Bardhi dhe ata të Foltores të drejtuar nga Sali Berisha më 5 shtator ka lënë pas më shumë pikëpyetje se sa...

Numrat/ Opozita në Parlament, Basha sfidon grupin Berisha-Meta

Në nisje të sesionit të ri parlamentar opozita vjen edhe më e copëtuar ngase ishte. Lulzim Basha me rikthimin si kryetar i PD-së zyrtare synon të mbajë numrin më të madh të deputetëve opozitarë në Parlament, duke kërkuar edhe...

“Çështja Beleri”/ Rama: Po manipulohet Athina zyrtare, ligji i luftës është arkaik

Kryeministri Edi Rama ka dhënë gjatë ditës së djeshme një intervistë për median greke, ERT News, ku ka folur për zhvillimet e fundit politike në vend dhe raportet e Shqipërisë me Greqinë. Gjatë fjalës së tij, Rama tha se...

Integrimi/ KE: S’ka afate anëtarësimi, Rama: Më mirë në autobusin e BE se në avionin rus

Komisioni Europian ka dalë kundër kreut të Këshillit të Europës Michel i cili u shpreh se brenda vitit 2030 vendet kandidate duhet të anëtarësohen në BE. Tërësisht ndryshe mendon Komisioni Europian i cili shprehet se nuk ka afate kohore,...

Samiti/ BE-Ballkani Përëndimor, integrimi ende shumë më larg

Në samitin e Bernës të mbajtur në Slloveni, përfaqësues të lartë të vendeve të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor mbajtën referate të gjata duke folur për integrimin. Skepticizmi ishte I madh tek të gjithë liderët e vendeve të Ballkanit...

A ka një kryengritje në PS për krizën morale në qeveri?

Vera e re në fuçinë e vjetër Nga ROLAND QAFOKU Në shtator Partia Socialiste hyn në vitin e 11-të të qeverisjes si asnjë forcë tjetër politike në Shqipëri në këto 33 vjet. Por, qeverisja e kësaj force rekordmene është futur në...

Naftë me cilësi saudite në Shpirag, Rama premton paga dhe pensione të larta

Kryeministri Edi Rama theksoi se gjetja e naftës në Shpirag është një burim i ri masiv investimi dhe financimi në organizmin e ekonomisë shqiptare. Ai tha se cilësia e kësaj nafte të gjetur është e krahasueshme me atë të...

“Shoqnia 100 milionëshe”/ Beqja, Rrjepaj dhe Rrapaj, “rropën koncesionin”

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi dje konfirmimin e tetë masave të sigurisë të marrë ndaj personave të dyshuar në aferën e “sterilizimit të pajisjeve kirurgjikale”. Zbulohen detaje nga dosja e SPAK, dyshime se ish-ministri dhe ish-zëvendësministri...

SPAK “sterilizon” politikën, dy ish-ministra nën hetim

Pas tre vitesh hetime për koncesionin 100 milionë euro të sterilizimit të pajisjeve mjekësore, me kërkesë të SPAK u arrestuan dje ish-zëvendësministri i Shëndetësisë Klodian Rrjepaj dhe biznesmeni Ilir Rrapaj, ndërsa për gjashtë të tjerë u vlerësua masa “arrest...

Të fundit

Rikthim me gol dhe largim mes duartokitjesh, ja nota e Brojës sipas “SofaScore”

Armando Broja u rikthye të luajë titullar pas shumë kohësh mungesë për shkak dëmtimi dhe udhëhoqi Chelsean drejt fitores...

VIDEO/ Chelsea rikthehet tek fitorja dhe mposht Fulhamin, shënon gol edhe Armando Broja

Chelsea bind në derbin e Londrës ndaj Fulham dhe rikthehet te fitorja në kampionat pas tre javëve. “Blutë” e Londrës diktuan ritmin e sfidë, ndërsa...

Po jep efekt Reforma në Drejtësi? Gjonaj: Pikë kthese për gjithë vendin

“Një gjë është e qartë unë e kam thënë dhe e kam stërthënë në fakt, por ka një gjë të qartë Partia Socialiste, mazhoranca,...

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë të jashtëzakonshme për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë më vonë këtë muaj, pas sulmit nga një grup...

DASH: S’e kemi verifikuar ende nëse ushtria serbe është tërhequr nga kufiri me Kosovën

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Matthew Miller, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë verifikuar ende tërheqjen...