Intervista

Tafaj: 25 prilli është dëshmi e fitores së opozitës

Nga Fernada Cenko   Kandidat i Aleancës për Ndryshim, nënkryetar i Partisë Agrare Ambientaliste, Arben Tafaj, ka folur në një intervistë për gazeta “Fjala” se pse duhet të votohet Aleanca e Ndryshimit më 25 prill. Ai thotë se: “Kjo është një...

Denis Saatçiu: Nevojat që ka vendi më bënë pjesë të politikës

Intervistoi: Aurela Xhika “Vij nga një familje qytetare beratase me tradita të vjetra që ka kontribuuar shumë në qytetin e Beratit dhe ndjej një dashamirësi tek të gjithë njerëzit që takoj” I angazhuar prej disa vitesh në mësimdhënie në Fakultetin e...

Intervistë/ Ethem Aga, emigrant që nga viti 1990: Shqipëria është rikthyer aty ku e lashë 31 vite më parë

Kandidati i Partisë Demokratike Ethem Aga, në një intervistë ekskluzive për gazetën “Fjala”, tregon arsyet se përse vendosi të kthehen në Shqipëri dhe të angazhohej politikisht, duke pranuar të renditet i 36-ti në listën e Qarkut Tiranë. Eksperienca në...

Jo, jo! Edi nuk do të pëlqehej ndryshe!

Ish-pedagogia e gjuhëve të huaja në Akademinë e Arteve, Drita Mato, tregon njohjen me Edi Ramën kur ishte student dhe asistent pedagog. Nga përplasja me ish-ministrin e Brendshëm që i “mbylli gojën” për 5 orë, në  “arrogancën” e mbrojtjes...

Edmond Haxhinasto: Dhuna si frikë e mazhorancës për humbjen e pushtetit

Përfaqësuesi i LSI-së, ish-ministri Edmond Haxhinasto, në një intervistë për gazetën “Fjala” komenton situatën politike në vend. Si e sheh rolin e kreut të shtetit Ilir Meta në këto zgjedhje, pritshmëritë e LSI-së dhe incidentet e ditëve të fundit...

I 12-ti në listën e Tiranës/ Xhafaj: Marrim mandatin e tretë, PD ka sjellë emrat e vjetër si një ofertë të re

Në një intervistë ekskluzive për gazetën “Fjala”, zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Etjen Xhafaj, kandidat për deputet i PS-së, analizon rinovimin e listës së forcës që përfaqëson si një risi e nevojshme dhe shpjegon arsyet që sipas tij shqiptarët...

Intervista/ Deputetja e Dibrës, Almira Xhembulla: Nga Rruga e Arbrit përfitojnë 600 mijë banorë

Deputetja e Partisë Socialiste për qarkun e  Dibrës Almira Xhembulla deklaron se nga ndërtimi i rrugës së Arbrit përfitojnë 500-600 mijë banorë brenda dhe jashtë Shqipërisë. E ftuar në emisionin “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU” në FJALA WEB TV,...

Intervista: Ilir Alimehmeti/ Arsyet e rënies së infektimeve dhe këshilla për vaksinimin

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, në një intervistë për gazetën “Fjala”, analizon situatën pandemike në vend, krahason shifrat e infektimeve dhe hospitalizimit në javët e kaluara dhe në ditët e fundit. Çfarë mendon për vaksinimin dhe kur mund të arrihet imuniteti i...

“Tre rrugët që do të na nxjerrin nga pandemia”, flet mjeku i njohur imunolog

Mjeku imunolog Davide Robbiani, sapo ka botuar një studim mbi BiorXiv, sipas të cilit sistemi imunitar ruan aftësinë për të kujtuar Sars-Cov2 si një armik edhe kur antitrupat zhduken Nuk do të ketë një rrugëdalje nga pandemia. Do të jenë...

Zgjedhjet/ Gogo: Votimi dhe numërimi elektronik kërkon siguri dhe testim

Në një intervistë për gazetën “Fjala” Premto Gogo, përfaqësues i KRIK Albania (Koalicioni për Feforma, Integrim dhe Institucione të Konsoliduara) ka komentuar “integrimin” e votimit dhe numërimit elektronik në zgjedhjet e përgjithshme të 25 prillit 2021. Këto ditë po diskutohet...

Të fundit

‘Befason’ Lorik Cana, prezanton me mall ish të dashurën e tij (Foto)

Lorik Cana mes siguri ka bërë për ujë të ftohtë bashkëshorten e tij mbrëmjen e sotme. Si fillim ai...

Zbulohet skema/ BE jep alarmin, ja si po blihen pasaportat europiane

Rusët, kinezët dhe sauditët kanë siguruar qasje të pakufizuar në Bashkimin Europian përmes Maltës, e cila po u shet pasaporta atyre të kalojnë më...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Policia blindon kufirin me Greqinë, Merkaj: Kemi informacion për…

Persona me precedentë kriminalë mund të shfrytëzojnë kufijtë tokësorë për të hyrë dhe dalë nga Greqia, për këtë arsye janë shtuar masat në dy...

“Si lopë, e shpifur”/ Acarohet Bebe Rexha dhe iu kthehet në shqip ndjekësve

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, është mjaft e drejtpërdrejtë me fansat e saj, e herë pas here u jep atyre edhe...

‘100 ditë, 100 arritje’/ Rama: 8 milionë turistë do të vizitojnë Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të dytë. Teksa na ndajnë edhe 2...