Kosova

Humbi mbesën në aksidentin tragjik! Rrëqeth daja i Anjezës: Qofsh lulja me e bukur e xhenetit

Në mesin e viktimave 10 viktimave nga aksidenti i djeshëm në Kroaci është edhe e reja Anjeza Bellanica nga komuna e Rahovecit. Daja i të ndjerës, Leotrim Hoxhaj ka shkruar një mesazh prekës për vdekjen e mbesës së tij. "Sa...

Aksidenti tragjik me 10 viktima, Kosova në zi kombëtare, flamujt ulen në gjysmështizë

Flamujt e Kosovës janë ulur sot në gjysmë shtizë për aksidentin tragjik, që ndodhi të dielën në Kroaci, ku mbetën të vdekur 10 persona dhe dhjetëra të tjerë u lënduan. Në nderim të viktimave të aksidentit që tronditi vendin, presidentja...

Aksidenti tragjik që u mori jetën 10 personave në Kroaci/ E hëna ditë zie në Kosovë në nder të viktimave

Të hënën Kosova do të mbajë zi, për viktimat e aksidentit tragjik të ndodhur ditën e sotme në Kroaci, ku një autobus i mbushur me udhëtarë doli nga rruga dhe për pasojë humbën jetën 10 persona ndërsa u plagosën...

Aksidenti tragjik me 10 viktima në Kroaci/ Ky është shoferi që ndërroi jetë (Foto)

Në mesin e viktimave nga aksidenti tragjik i ditës së sotme në Kroaci është edhe njëri nga shoferët e autobusit, Naser Sylmetaj. Lajmi i hidhur është bërë i ditur nga familjarët e të ndjerit, të cilët kanë shprehur ngushëllimet...

Aksidenti me 10 viktima, Kurti: S’kemi njoftim zyrtar për detajet, Ministri i Brendshëm drejt Kroacisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas lajmit se një autobus me targa kosovare është aksidentuar në Kroaci e për pasojë 10 njerëz pasagjerë kanë ndërruar jetën. Përmes një njoftimi në ‘Facebook’, Kurti shkruan se akoma nuk kanë marrë...

Haga lë Thaçin në paraburgim, i refuzohet kërkesa për mbrojtje në liri!

Gjykata Speciale e Hagës vendosë t’i refuzojë ish-presidentit të Kosovës kërkesën për t’u mbrojtur në liri. Gjyqtari francez e injoroi garancinë e ofruar nga dy shtete për lirimin nga paraburgimi të ish-kreut të shteti, thonë mediet në Kosovë. Për ta...

Kërkoi lirimin, Gjykata Speciale refuzon kërkesën dhe lë në paraburgim Hashim Thaçin

Gjykata Speciale e Hagës ka refuzuar kërkesën e ish-Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçin për t’u liruar nga qelia. Thaçi ka kërkuar që ai të paraqesë mbrojtjen në liri. Gjykata vendosi datën 31 gusht që ai të paraqesë parashtrimet për kërkesën...

Ministrja e Jashtme e Kosovës kundër “Mini-Shengenit”, thirrje nga Sllovenia: BE-ja duhet ta ndalë, rrezikon paqen në Ballkan

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, mori pjesë sot në diskutimin jo formal mes ministrave të Jashtëm dhe për Çështje Evropiane të BE-së dhe vendeve të Ballkanit që u mbajt në Brdo...

Ekipi i Kosovës parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokio 2020” (Video)

Në orën 13:00 ka filluar zyrtarisht ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike “Tokio 2020” dhe tashmë në stadiumin Olimpik ka parakaluar edhe ekipi i Kosovës. Shumica e shteteve kanë parakaluar në stadiumin Olimpik. Sigurisht që në fillim pati spektakël me fishekzjarrë...

Ç’sollën dy takimet Kurti-Vuҫiq që kaluan vetëm me akuza dhe kundërakuza?

Dy takimet Kurti-Vuҫiq në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi që kaluan vetëm me akuza dhe kundërakuza, sipas analistëve mund të prodhojnë vetëm konflikt të ngrirë. Marrëveshja përfundimtare nuk duket në sfond. Partitë politike opozitare e kritikuan kryeministrin e Kosovës, Albin...

Të fundit

Petro Koçi del nga SPAK dhe bën deklaratën e fortë: Bota e krimit në lidhje me LSI, ndikuan në zgjedhjet e fundit

Deputeti i PS Petro Koçi në një deklaratë për mediat pasi dha dëshminë e tij në SPAK, dha një...

Humbi mbesën në aksidentin tragjik! Rrëqeth daja i Anjezës: Qofsh lulja me e bukur e xhenetit

Në mesin e viktimave 10 viktimave nga aksidenti i djeshëm në Kroaci është edhe e reja Anjeza Bellanica nga komuna e Rahovecit. Daja i...

Varianti Delta në Shqipëri, Komiteti Teknik i Ekspertëve del sot në mbledhje urgjente

Komiteti Teknik i Ekspertëve do të dalë sot në një mbledhje urgjente, një ditë pas konfirmimit zyrtar për praninë e variantit Delta të Covid...

“Duart e krimit janë shtrirë mbi financat publike në Fier”, Petro Koçi mbërrin në SPAK

Ish-zëvendës ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka mbërritur pak minuta më parë në Prokurorinë e Posaçme. SPAK ka thirrur deputetin e zgjedhur, pas një statusi...

Plazhi në Shqipëri në vitet ’80

https://www.youtube.com/watch?v=kEgf2KdrzrQ&ab_channel=FJALAWEB