Kosova

Shkon në 256 numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit shtatë persona kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit në Kosovë, numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 256. Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë gjithashtu bëri me dije se nga testet e kryera...

Deputetja “shpërthen” ndaj Hotit: S’na duhet arsye më shumë për ta shkarkuar

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila me anë të një postimi në rrjetin social është shprehur se lajmi që kryeministri Avdullah Hoti doli pozitiv me COVID-19, nuk është çudi. Në postimin e saj ajo shkruan se virusin e kemi mes nesh...

Kosovë/ 3687 raste të reja me virus, 4863 të shëruar dhe 249 të vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 8.799 raste nga 37.411 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 249 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera...

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti me COVID-19, ja si është gjendja e tij

Kreu i qeverisë së Kosovës Avdullah Hoti ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti përmes një postimi në rrjetet sociale. Kryeministri i Kosovës bën me dije se ka vetëm kollë të lehtë, ndërsa thotë...

Media në zi/ Ndërron jetë gazetari i njohur shqiptar (FOTO)

Është ndarë nga jeta gazetari dhe shkrimtari, Musli Berisha, me origjinë nga Ferizaj. Lajmin e ka bërë  me dije Televizionin Tema, pasi ka punuar më herët kryeredaktor në atë televizion. Në një njoftim të bërë publik, televizioni shkruan se ka...

E rëndë në Kosovë, humbin jetët 13 persona dhe regjistrohen 245 raste të reja me Covid-19

Situata e pandemisë së koronavirusit vijon të përkeqësohet me ritme të shpejta në Kosovë. Vetëm në 24 orët e vuanit janë shënuar 13 viktima dhe janë konfirmuar 245 raste të reja pozitive me Covid-19. Ky lajm është bërë publik nga ...

Ndalimi i veteranit të UÇK-së në Shqipëri, deputeti kosovar letër të hapur Ramës: Qoftë ky turpi i fundit!

Deputeti i AAK-së në Kosovë, Gazmend Syla ka reaguar pas ndalimit nga autoritetet shqiptare të ish-luftëtarit të UÇK-së, Murtez Kastrati. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Syla i drejtohet kryeminsitrit Edi Rama me një letër të hapur, ku shkruan se...

U ndalua nga autoritetet shqiptare pas kërkesës së Serbisë në INTERPOL, lihet i lirë veterani i UÇK-së

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla ka bërë me dije se ish-luftëtari i UÇK-së, Murtez Kastrati është liruar nga autoritetet e Shqipërisë pas kërkesës së Serbisë në INTERPOL. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj-Stublla tha se...

Policia shqiptare ndalon veteranin e UÇK-së, fletë-arresti në Interpol nga Serbia

Policia shqiptare ka ndaluar veteranin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Murtez Kastratin, nga Lipjani. Lajmin e bëri të ditur kryetari i Veteranëve të Luftës së UÇK-së Hysni Gucati. Gucati tha se ndalimi i Kastratit është bërë për shkak të një...

Vijon të rritet numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë, 10 persona humbin jetën brenda 24 orëve

Vijon të rritet me shifra të larta numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë. Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 10 pacientë dhe janë konfirmuar 224 raste të reja pozitive. Njoftimi i ISHPK: 152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE...

Të fundit

Miranda Hoxha: Del Frroku e gjuan Meçon, mos u çudit kur të dalë të drejtojë ndonjë studio plot me bu”r”a

Lidhur me akuzat që gazetari Frrok Çupi hodhi ndaj gazetares dhe moderatores Sonila Meço ka ardhur një reagim dhe...

Projektligj për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së, ja çfarë po diskutohet në Kuvendin e Kosovës

Kuvendi i Kosovës ka nisur të premten shqyrtimin e Projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), pas propozimit që i...

Pipero tregon bisedën me infermieren që s’besonte te Covid: Më mori ne telefon më tha…

Mjeku i spitalit Infektiv, Pëllumb Pipero ka komentuar një mesazh të një qytetari, i cili shprehej se në shumë raste vdekjesh, u është thënë...

Shtohen tensionet, SHBA vendos sanksione ndaj shefes ekzekutive të Hong Kongut

Departamenti amerikan i Thesarit ka vendosur sanksione ndaj shefes ekzekutive të Hong Kongut, Carrie Lam dhe 10 zyrtarëve tjerë të këtij territori si dhe...

“Dhe rrënjët e flokëve më dhimbnin”/ Nora Malaj infektohet me COVID-19

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj ka zbuluar se ka qenë e infektuar me COVID-19 dhe sot pas 16 ditësh është shëruar. Në një postim në...