Kosova

Serbët kërcënojnë me jetë ministrin e Kulturës dhe Sportit në Kosovë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve në Kosovë, Hajrulla Çeku deklaroi se është kërcënuar me jetë nga serbët. Në një intervistë për Euronews Albania, Çeku u shpreh se kërcënimet kanë ardhur si mesazhe në rrjete sociale, por edhe në mënyrë...

Prekëse! I ati në paraburgim, vajza e Jakup Krasniqit shkon në Hagë për t’u fejuar

Vajza e Jakup Krasniqit, Gresa, ka shkuar në Hagë për ceremoninë e fejesës së saj për të qenë më afër babait të saj. Ajo, përmes Instagramit teksa njofton për fejesën, thotë se këtë ia kishte premtuar babait të saj. “E...

E trishtë!/ Ndërron jetë shqiptari në burg, kërkoi dy herë t’i pezullohej dënimi sepse…

Një 48 vjeçar në Kosovë ka ndërruar jetë në burgun e Dubravës. Mësohet se i burgosuri 48 vjeçar ka ndërruar jetë rreth orës 11:00 të ditës së premte. Sipas mediave të Kosovës, i ndjeri ishte dënuar për veprat penale ‘Grabitje,...

Dhunoi të moshuarën, pas lirimit Aurona Pelaj shihet duke tymosur duhan rrugëve të Pejës

Ish-infermierja në Shtëpinë e Kujdesit për të Moshuarit ‘Orenda’ në Pejë, Aurona Pelaj, e cila dyshohet për sulmin brutal ndaj 70-vjeçares, është liruar nga masa e paraburgimit bashkë me dy ish-koleget e saj, Altina Rexhepi dhe Remzie Kuqi. Ndërkohë mediat...

Lirimi i infermierëve/ Vajza e të moshuarës: Ma ‘dhunuan’ për të dytën herë nënën!

Gjykata Supreme ka liruar sot nga paraburgimi tri infermieret e përfshira në sulmin fizik ndaj një të moshuare në Pejë, ndërkaq lidhur me këtë ka reaguar sot vajza e të moshuarës, Zhaneta Nura. Ajo në një postim në Facebook ka...

“Kosova, zemra e Serbisë”/ Provokon sërish eurodeputeti francez!

“Prania serbe në Kosovë, djepi i kombit serb, vetë zemra e Serbisë nuk është e negociueshme”, ka deklaruar deputeti francez në Parlamentit Evropian, Jean-Lin Lacapelle. Ai ka shfaqur edhe njëherë urrejtjen dhe pikëpamjet e tij ultra-nacionaliste në përpjekje për ta...

Tronditëse/ 70-vjeçari masakron me sëpatë gruan e tij

Prishtina është tronditur sot nga një vrasje e rëndë që ka ndodhur në rrugën “Mark Isaku”. Një 70-vjeçar atje dyshohet se e ka vrarë me sëpatë gruan e tij të moshës 63-vjeçare. I dyshuari është vetëdorëzuar në Polici, derisa Prokuroria ka...

Dhunuan të moshuarën në Pejë, lirohen nga paraburgimi 3 infermieret

Gjykata Supreme i ka liruar nga paraburgimi tri infermieret e dyshuara për sulm fizik ndaj të moshuarës në Qendrën “Orenda” në Pejë. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës Supreme, Antigona Uka-Lutfiu. “Lidhur me pyetjet tuaja, ju...

Kurti qëllohet me qershi, ja momenti kur badigardët e mbrojnë me trupat e tyre (Video)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti mbrëmjen e sotme është gjuajtur me qershi nga deputetët e Partisë Socialdemokrate. Ngjarja ka ndodhur para ndërtesës së Qeverisë ku deputetët kanë gjuajtur Kurtin me qershi. Kryetari i Partisë Dardan Molliqaj ka publikuar edhe momentin kur...

Kurti politikisht “i vetmuar” për targat

Qëndrimi “refuzues” dhe “i ngurtë” i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, ndaj çështjes së targave, e nxjerr Kosovën në anën e kundërt të politikave që ndjekin partnerët ndërkombëtarë, thonë përfaqësues të opozitës në Kosovë dhe njohës të proceseve politike....

Të fundit

Pse nuk reaguat për Shaqirin dhe Xhakën pas ndeshjes? Përgjigjet Rama: Unë nuk jam…

Kryemisnitri Edi Rama i është përgjigjur ditën e somte pyetjes edhe për mosreagimin pas ndeshjes Zvicër – Serbi. Kujtojmë që...

Del në ankand Mercedesi klasik i Maradonës, ja sa pritet të jetë çmimi

Në kohën që po zhvillohet Botërori i futbollit, është e natyrshme që të kujtohet, sipas rastit, edhe Maradona, i cili tashmë nuk jeton më. Ankandi...

Berisha: Samiti i 6 dhjetorit i bekuar nga mikpritja e popullit opozitar

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha teksa ka pohuar se samiti i BE në Tiranë më 6 dhjetor do të mirpritet nga populli opozitar,...

Vuçiç nuk merr pjesë? Rama për samitin e BE: Do vijë, nuk ka rrugë tjetër!

Teksa po mban një bashkëbisedim me gazetarë para samitit të BE me Ballkanin e Hapur, kryeministri Edi Rama është pyetur edhe për refuzimin e...

“Ka ndonjë lek nga BE, apo vetëm foto”, Rama i përgjigjet qytetarit

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur qytetarëve lidhur me samitin në Tiranë mes BE dhe Ballkanit Perëndimor. Një qytetar e ka pyetur Ramën nëse BE...