Kryesore

“Një tjetër zhvillim”/ Rama poston videon: Si duket Kalaja e Krujës natën me ndriçimin artistik

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga Kalaja e Krujës, pasi kjo e fundit është restauruar dhe i është vendosur ndriçimi artistik. Rama thotë se ky është një tjetër zhvillim pozitiv për Krujën turistike, ndërkohë që pamjet që ofron...

“Ta bëjmë natën ditë”/ Veliaj në Rrogozhinë: Ne i kemi të shenjta detyrat, jo si opozita që i lë përgjysmë

Nga Rrogozhina, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili është dhe drejtues politik i Partisë Socialiste për qarkun kryesor në vend, tha se fuqia e kësaj force politike qëndron në emrat me të cilët garon në zgjedhjet...

Numër i lartë infektimesh me COVID-19 këtë të dielë, humbin jetën 21 persona në 24 orët e fundit

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 306 të vaksinuar, 3372 testime, 838 të shëruar, 819 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat...

7 Marsi, Balla takim me mësues të sapo dalë në pension: Mësuesi është ajka e një kombi, pikërisht aty fillon gatuhet e ardhmja

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla së bashku me Ministren e Arsimit Evis Kushi uruan sot mësuesit me rastin e 7 Marsit përmes një takimi të ngushtë të organizuar me mësues të sapo dalë në pension. Balla gjatë...

Publikuan sikur ka dhënë një intervistë, revoltohet Rama: Gomarllëqe dixhitale

Kryeministri Edi Rama është shprehur mjaft i revoltuar në një lidhje me një artikull të botuar në një media kosovare Bota Sot, ku shprehet se ai nuk ka dhënë asnjë lloj interviste të tillë. Bota Sot ka publikuar një...

Balla uron mësuesit për 7 Marsin: Mirënjohje për punën e palodhur dhe përçimin e dijes ndër breza

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar mësuesit me rastin e 7 Marsit. Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla ka shprehur mirënjohjen e tij për punën e palodhur dhe përkushtimin e mësuesëve për përçimin...

Sot 7 marsi, Rama urim të veçantë për mësuesit: Po kaloni një vit të vështirë, por ju siguroj të gjithëve se…!

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të diel të 7 marsit me një urim për të gjithë mësuesit shqiptarë. Në një mesazh në “Facebook”, Rama thekson se të gjithë mësuesit po kalojnë një vit tejet të vështirë, por sipas...

“Ta bëjmë ditën natë”, Balla tallet me gafën e Bashës: Mos e çoni dëm votën në 25 prill

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka ironizuar kryedemokratin Lulzim Basha pas gafës së këtij të fundit. Basha shfaqet në një video ku fton shqiptarët ta votojnë për ta bërë sipas tij ditën natë Kjo video nuk ka...

“Do ndërtojmë muze”/ Rama: 7 marsi do të kthehet në një ditë përkujtimore në Brindizi

7 marsi do të kthehet në një ditë përkujtimore në Brindizi. Kështu tha kryeministri Edi Rama, ndërsa shtoi se do të ndërtohet një muze që do të përkujtojë eksodin e shqiptarëve drejt Italisë, 30 vjet më parë. “Duam ta bëjmë 7...

Qindra raste të reja me Covid-19 në Shqipëri, numri i viktimave mbetet i lartë (Shifrat)

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1110 të vaksinuar, 3308 testime, 742 të shëruar, 777 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat...

Të fundit

“Një tjetër zhvillim”/ Rama poston videon: Si duket Kalaja e Krujës natën me ndriçimin artistik

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga Kalaja e Krujës, pasi kjo e fundit është restauruar dhe i...

Duke nisur nga gjyshja në kërkim të “shpirtit binjak”, ju prezantojmë me konkurrentet e “PërPuthen 40”

Katër konkurrente femra i janë bashkuar “PërPuthen40” mbrëmjen e sotme, ndërsa zonjat simpatike u prezantuan në mbrëmjen e sotme të “PërPuthen” Prime. Njëra prej tyre...

Rrëzohet helikopteri duke i marrë jetën miliarderit, Macron: Vdekja e tij është një humbje e madhe

Miliarderi francez Olivier Dassault ndërroi jetë pasditen e sotme pasi helikopteri ku po udhëtonte u rrëzua. Helikopteri që u mori jetën biznesmenit dhe pilotit...

Nesër afati i fundit për listat/ Yuri Kim: Të shohim nëse udhëheqësit e kanë kuptuar mesazhin nga SHBA-ja

Nesër afati i fundit të listave, Yuri Kim mesazh të fortë politikës: Të shohim nëse udhëheqësit e kanë kuptuar mesazhin nga SHBA Ambasadorja e...

Rrëfimi ndryshe i Luljeta Bozos për familjen, tregon dekoratën më të madhe që ka marrë

Profesoresha e inxhinierisë së ndërtimit, Luljeta Bozo e ftuar tek emisioni ”Dola te Ola” në News24 ka folur për jetën e saj, familjen dhe...