Kryesore

MSH: Asnjë humbje jete, 4 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se nuk ka asnjë humbje jete, 7 të shëruar, dhe 4 raste të reja në 24 orët e fundit Njoftimi i plotë i Ministrisë së Shëndetësisë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të...

Veliaj i jep “Çelësin e Qytetit” homologut grek, Kostas Bakoyannis ( Video)

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mirëpriti sot në zyrën e tij homologun e Athinës, Kostas Bakoyannis të cilit i dhuroi “Çelësin e Qytetit”. Takimi mes dy homologëve u bë pikërisht pas lajmit të mirë ku Greqia hapi...

IKMT nis shembjen e ndërtimeve pa leje në Durrës/ “Rrafshohen” 4 objektet e para tek “Kepi i Rodonit’

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit e ka nisur sot me shembjen e ndërtimeve pa leje në Durrës. Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, teksa publikon një video thotë se fillimisht janë shembur 4 objekte në Kepin e Rodonit. Sipas tij,...

Manastirliu thirrje qytetarëve: Ata që janë mbi 57 vjeç të paraqiten në sheshin ‘Skëndërbej’ të bëjnë vaksinën Covid

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu teksa ka publikuar një foto të ekipit të vaksinatorëve që në sheshin ‘Skënderbej’. Ministrja u ka bërë thirrje qytetarëve që janë mbi 57 vjeç ose i përkasin grupeve të riskut të paraqitën për t’u vaksinuar...

Balluku takon Zoran Zaev: Jetësimi i korridorit të VIII, projekti më ambicioz, kemi plan të qartë për zbatimin e tij

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku, ka zhvilluar një diskutim me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, gjatë takimit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor, në Vjenë të Austrisë. Përmes një mesazhi në “facebook”, shoqëruar edhe me foto, ministrja...

Mblidhet kryesia/ PD pa “busull”, një këmbë në rrugë, një në Parlament

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike në mbledhjen e djeshme përcaktoi “agjendën” politike për të analizuar zgjedhjet e 25 prillit që i paracaktoi për diskutantët si “masakër zgjedhore”. Kryetari i rikonfirmuar Lulzim Basha ka premtuar para anëtarëve të kryesisë se do...

Covid në Shqipëri/ Ja sa raste të reja dhe viktima u regjistruan në 24 orët e fundit

Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit nga koronavirusi në vendin tonë. Mësohet se janë regjistruar 3 raste të reja pozitive në 24 orët e fundit. NJOFTIMI I MSH Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të...

Veliaj publikon pamje nga Parku Helen: Të dielën organizojmë TiranaThlon-supergarën më emocionuese

Kryebashkiaku Erion Veliaj, ka publikuar në rrjetin social Instagram pamje nga Parku Helen në liqenin e Farkës, ku të dielën më 20 qershor 2021, në orën 10.00, Bashkia e Tiranës dhe Ambasada e Greqisë në Shqipëri, organizojnë për herë...

KE publikon listën/ Nga sot hiqen kufizimet e udhëtimeve drejt BE, mes tyre edhe Shqipëria

Këshilli Evropian ka publikuar listën e vendeve për të cilat do të hiqen kufizimet anti-Covid për të udhëtuar, ku mes tyre është edhe Shqipëria. Që nga sot, 18 qershor, shtetet anëtare do të heqin kufizimet edhe për udhëtimet e qytetarëve shqiptarë. Pas...

Kryeministri Rama publikon pamjet nga stadiumi i Kukësit: Kushte dinjitoze për ekipin. Ja kur pritet të jetë gati (Video)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga punimet që po zhvillohen në stadiumin e qytetit të Kukësit. Me anë të një postimi në Facebook, kreu i qeverisë thotë se puna po vijon me ritme të shpejta dhe se në...

Të fundit

Prokuroria lëshon urdhër ndalimi për zjarrfikësin, ja kush është koka e trafikut të drogës Shqipëri-Zvicër

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së parë Tiranë ka lëshuar një urdhër ndalimi për shtetasin Ndriçim Harka. Nga dosja, rezulton...

21 qershor Festa Ndërkombëtare e Muzikës

Ministria e Kulturës së Francës ishte ideatore për këtë festë dhe caktuan datën 21 qershor si Ditën Ndërkombëtare të Muzikës. Qëllimi ishte për t’i...

Shqipëri 1997, Shqiptarët të zemëruar nga humbja e kursimeve të tyre në firmat piramidale

https://www.youtube.com/watch?v=iW_qYuhzYdg&ab_channel=FJALAWEB

Goditet rrjeti i falsifikimit të testeve të COVID-19, arrestohen 10 persona, 3 nga të cilët mjekë

Nga përgjimet në grupin e goditur për trafik droge është zbuluar edhe një rrjet i falsifikimit të testeve të COVID-19. Janë ndaluar 3 mjekë, 2...

Bujar Nishani sulmon Lulzim Bashën: Kryetar i paaftë dhe jo serioz

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD Bujar Nishani, njëherësh pjesë e grupimit “PËR PD” që kërkonte zgjedhje në selinë blu dhe largimin e Lulzim...