Kryesore

Urdhri i Biden/ Kim shpjegon planin amerikan kundër korrupsionit dhe trafiqeve

Ambasadorja e SHBA-së Yuri      Kim ka komentuar urdhrin e Biden se kush cënon stabilitetin do i sekuestrohet pasuria dhe do shpallen “non grata”. Kush është targeti i “lupës” amerikane dhe përqëndrimi në ndëshkimin e personave të akuzuar për...

Holanda “dritë jeshile” Shqipërisë, Xhaçka: Njohje e merituar e reformave tona

Parlamenti holandez i ka dhënë dritën jeshile Shqipërisë duke kërkuar mbajtjen sa më shpejtë të Konferencës së parë Ndërqeveritare. Lajmi është dhënë nga Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka duke e cilësuar arritje pozitive dhe njohje e merituar e reformave të ndërmarra...

Rama poston video nga fushat piktoreske në Malësinë e Madhe: Shembëlltyrë frymëzuese

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale pamjet nga fushat me të mbjella në Malësinë e Madhe. Sipas Ramës këto qindra hektarë janë një shëmbëlltyrë frymëzuese e Shqipërisë. Në këto fusha janë mbjellë bimë medicinale, ndërsa...

Rama publikon pamje nga 29 qendrat shëndetësore verore nga Thethi në Ksamil: Po vjen një sezon turistik i lehtësuar

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me pamje nga 29 qendrat e reja shëndetësore verore nga Thethi në Ksamil. Përmes rrjetit të tij social Facebook, Rama shkruan po vjen një sezon turistik i lehtësuar nga hija e...

Zgjedhjet në PD/ Basha kryetar me “hallin” e Berishës

Zgjedhjet brenda PD-së kurorëzuan pa asnjë surprizë për herë të tretë Lulzim Bashën si kryetar, por në selinë blu nuk mund të ketë “festë”. Si u zhvillua gara dhe ndikimi i Sali Berishës në ditët e tij më të...

Rama në shtëpinë e ish-presidentit francez Sarkozy: Me një mik special, i kërkova këshilla

Kryeministri Edi Rama i shkon për vizitë në shtëpi ish-presidentit francez Nicolas Sarkozy. "Me një mik special në shtëpinë e tij në Paris, presidentin Nicolas Sarkozy, me të cilin kam privilegjin të këshillohem për sfidat e Shqipërisë dhe rajonit tonë,...

Covid në Shqipëri/ Ja sa raste të reja dhe viktima u regjistruan në 24 orët e fundit

Asnjë humbje jete dhe 7 raste të reja në 24 orët e fundit me koronavirus. Ky ka qene bilanci i dhene sot nga Ministria e Shendetesise. NJOFTIMI I MSH Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë...

Holanda jep dritën jeshile për Shqipërinë/ Rama: Jua kisha thënë, Shqipëria u zhbllokua

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit se Parlamenti holandez do të mbështesë thirrjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare Shqipëri – BE. Në një postim në Facebook, kreu i qeverisë sjell në vëmendje se ai e ka thënë edhe...

Ruçi video-konferencë me homologun portugez/ Rodrigues: “BE s’do jetë kurrë e plotë pa Shqipërinë”

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, zhvilloi sot një video-konference me Kryetarin e Asamblesë së Republikës të Portugalisë, Eduardo Ferro Rodrigues, në përfundim të Presidencës Portugeze të BE-së. Në Konferencë ishte i pranishëm edhe Kryetari i Komisionit të Çështjeve Europiane,...

 Lajm i madh, Holanda mbështet integrimin e Shqipërisë në BE: Ka bërë përparim të mjaftueshëm

Pas një kohe të gjatë kundërshtimi për nisjen e bisedimeve të Shqipërisë për anëtarësimin në Bashkimin Evropian, Holanda duket se ka ndryshuar qëndrim. Mediat holandeze raportojnë sot se Parlamenti i Holandës mbështet më në fund nisjen e bisedimeve, duke...

Të fundit

“Ndër më të mëdhenjtë në Mesdhe”/ Rama publikon pamje nga maketi për transformimin e Portit të Durrësit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me pamje nga maketi i sapo përfunduar për transformimin e...

Inaugurohet investimi 25.5 mln euro në Kamëz/ Rama: Reformë të thellë në sistemin e ujësjellësve

Në Kamëz është përuruar sot godina e re e Ujësjellës- Kanalizimeve, një iniciativë e përbashkët e qeverisë shqiptare, gjermane, Bashkimit Evropian dhe qeverisë zvicerane...

Prostata dhe patologjitë e saj më të shpeshta

Problemet me prostatën hasen shpesh por më së shumti prekin meshkujt e moshës mbi 50 vjeç. Prostata është një gjendër e vogël, në madhësinë e...

Plagosja e biznesmenit në Sarandë, arrestohet një nga autorët (Emri)

Është ndaluar një nga autorët e biznesmenit Spiro Iljadhi. Në prangat e policisë ka rënë Redjan Haderi, 33 vjeç nga Tepelena. Haderi është ndalur në...

Kokalari i dorëzon dosjen e Berishës kongresmenit të SHBA: Ja provat që e gozhdojnë atë dhe familjen e tij

Geri Kokalari, një nga shqiptaro-amerikanët më të njohur në ambjentet mediatike dhe politike në SHBA, e ka “bombarduar” kongresmenin amerikan, Lee Zeldin, me dosjen...