OP-ED

Survejimi dhe arratisja e Bilal Xhaferit/ Nga Lidhja e Shkrimtarëve në Fermën e Sukthit, Autoriteti i Dosjeve publikon dosjen e shkrimtarit

   "Ju më privuat plotësisht, më mohuat, më zhdukët për së gjalli si letrar. Nuk e tradhtoj kurrë këtë popull dhe atdheun, edhe pse emigroj larg”, thuhej në letrën e Bilal Xhaferrit, të lënë në postën greke të policisë kufitare,...

Artan Fuga posaçërisht për “Fjala”: Sociologjia e listave të mbyllura të kandidatëve për deputet

Nga Artan Fuga https://youtu.be/rSBaYROauEw Ditët e fundit diskutohet në median e vendit dhe në salla ku mblidhen politikanë, për listat e kandidatëve për deputet për zgjedhjet e ardhshme të 2021-shit. Duhet të jenë ato të hapura apo të mbyllura? Në fakt,...

Një Shqipëri me TVSH më të mirë

Nga Eduart Gjokuta

Të fundit

Foto që s’duhen humbur/ Burri komplet i zhveshur vihet në ndjekje të derrit “hajdut”

Një moment i pazakontë është regjistruar pranë një liqeni në Berlin. Një burrë është fotografuar komplet i zhveshur teksa ndiqte...

‘I kanë marrë zvarrë mësuesit në mitingje,’ denoncimi i PD-s denoncimi i PD-së

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi deklaroi se institucionet arsimore drejtohen nga persona të komanduar politikisht. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Boçi...

Miranda Hoxha: Del Frroku e gjuan Meçon, mos u çudit kur të dalë të drejtojë ndonjë studio plot me bu”r”a

Lidhur me akuzat që gazetari Frrok Çupi hodhi ndaj gazetares dhe moderatores Sonila Meço ka ardhur një reagim dhe nga Miranda Hoxha. Në një postim...

Projektligj për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së, ja çfarë po diskutohet në Kuvendin e Kosovës

Kuvendi i Kosovës ka nisur të premten shqyrtimin e Projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), pas propozimit që i...

Pipero tregon bisedën me infermieren që s’besonte te Covid: Më mori ne telefon më tha…

Mjeku i spitalit Infektiv, Pëllumb Pipero ka komentuar një mesazh të një qytetari, i cili shprehej se në shumë raste vdekjesh, u është thënë...