Politikë

Humbën zgjedhjet/ Analisti: Basha dhe Kryemadhi nuk i hapin telefonin njëri-tjetrit

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim bën marrëveshje zyrtare para zgjedhjeve parlamentare, edhe pse garuan në lista më vete në 25 prill. Pas rezultatit të zgjedhjeve, që i la sërish në opozitë të dyja partitë, përveçse kanë akuzuar partinë...

Revoltohet Kreshnik Spahiu: Nuk hapim dot facebook-un se ka shpërthyer dashuria pro…

Themeluesi i Aelancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, është revoltuar me postimet e shumta të qytetarëve shqiptarë pro Palestinës ose pro Izraelit. Ai shkruan se asnjë palestinez apo hebre nuk është solidarizuar me Shqipërinë kur vriteshin mijëra shqiptarë, madje për...

Shkarkimi i presidentit/ A do të paraqitet Ilir Meta në Komisionin Hetimor?

Për herë të dytë në pak kohë, maxhoranca socialiste ka ndërmarrë hapat e nevojshëm ligjorë për nxjerrjen e Ilir Metës përfundimisht nga presidenca. Ndërsa tentativa e parë mbeti në rrugë pas sugjerimit të Venecias, kur parlamentit të “vjetër” i ka...

Topi: Basha erdhi dhe do ikë pa trofe, nëse PD bashkëqeveris me PS do ishte asgjësim i opozitës

Presidenti i 8-të i Republikës, Bamir Topi, në emisionin “Dekalog” të gazetarit Roland Qafoku në RTSH 24, komentoi zhvillimet politike në vend pas zgjedhjeve. Cili do jetë fati i opozitës sipas ish-presidentit dhe çfarë duhet të bëjë kreu demokrat...

Kuvendi miratoi Komisionin Hetimor për të shkarkuar Metën, presidenca: Nuk të do njohim asnjë lloj vendimi

Presidenca ka reaguar pasi kuvendi miratoi sot Komisionin Hetimor për shkarkimin e kreut të shtetit, Ilir Meta. Në një konferencë për mediat, zëdhësi dhe këshilltari i presidentet për mediat, Tedi Blushi tha se Meta shpreh keqardhje që Kuvendi i cilësuar...

“Më lanë me 24 vota në vendlindje”/ Nard Ndoka nxjerr paktin me PD: Si më tradhtoi Basha, krim dhe pabesi

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka akuzuar kreun e PD-së për shkeljen e marrëveshjes së firmosur me aleatët.  Akuza e tij lidhjet me faktin se Basha nuk ka zbatuar paktin e firmosur me partitë aleate në prill të...

Bujar Nishani: Basha humbës i përsëritur! Nuk do ta rrëzojë Ramën as për…

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani, i ka bërë edhe njëherë thirrje kreut të PD-së, Lulzim Bashës që të japë dorëheqjen dhe të marrë përsipër përgjegjësinë për humbjen në zgjedhjet e 25 prillit. Në një intervistë për...

Eduard Selami kundër Bashës: Mos njohja e zgjedhjeve akt jo demokratik dhe…

Rikthehet Eduard Selami njeriu që dikur konkurroi me Lulzim Bashën për postin e kryetarit të Partisë Demokratike. Ish-kreu i PD-së, me anë të një status në rrjetet sociale ka kundërshtuar qëndrimin e mbajtur nga Basha për mos njohjen e zgjedhjeve...

Nishani thirrje Bashës: Largohu sepse ke dështuar, je përgjegjës për humbjen e PD-së

Ish-presidenti Bujar Nishani ka kërkuar sërish largimin e Lulzim Bashës nga drejtimi i Partisë Demokratike. Në emisionin “Breaking”, Nishani tha se Basha dështoi dhe është përgjegjës për humbjen e zgjedhjeve. Sipas Nishanit, PD ka nevojë të hapet dhe të bëhet...

Sot seanca e parë plenare pas 25 prillit, çështja kryesore në Kuvend kërkesa e PS për shkarkimin e Metës

Kuvendi do të mblidhet ditën e sotme në seancë plenare, e para pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca pritet të nisë në orën 10:00, nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi. Kujtojmë se mandati i deputetëve aktualë në Kuvendit...

Të fundit

Humbën zgjedhjet/ Analisti: Basha dhe Kryemadhi nuk i hapin telefonin njëri-tjetrit

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim bën marrëveshje zyrtare para zgjedhjeve parlamentare, edhe pse garuan në lista më...

Aksidenti i katërfishtë në Durrës, një automjet me shpejtësi godet tre të tjera, një prej tyre përfundon në kanal  

Një aksident i katërfishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raportoi për “BalkanWeb” se aksidenti ka ndodhur tek rrethrrotullimi i...

Zbulohet si u vra Everest Çaka në Elbasan, gjendet një automjet i djegur në Kavajë

Mësohen detaje të reja nga atenati në Elbasan. Raportohet se 41 vjeçari, Everest Çaka është vrarë me armë me silenciator mbrëmjen e sotme në...

Atentati ndaj 41-vjeçarit, gazetari jep detaje: Rruga ku ndodhi vrasja pa kamera sigurie, u gjetën dhjetëra gëzhoja 

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja e 41-vjeçarit Everest Çaka, i njohur ndryshe si Ibrahim Çaka. Këtij të fundit iu bë atentat...

Bashkia e Tiranës hap aplikimet për regjistrimin e fëmijëve në çerdhe

Në datat 07 – 11 Qershor 2021 në çdo çerdhe publike të Bashkisë Tiranë, do të kryhet procedura e aplikimit për regjistrimin e fëmijëve...