Politikë

Meta pas shpërthimit në Bejrut: Solidarizim me popullin e Libanit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta shpreh ngushëllime për ngjarjen tragjike të ndodhur këtë mbrëmje në kryeqytetin e Libanit, Bejrut, ku nga dy shpërthime të fuqishme në Port u shkatërrua thuajse i gjithë qyteti. Nga të dhënat e fundit mësohet se...

Raporti i CMPF për median, Meta: Faktet tronditëse të censurës dhe presioneve

Presidenti Ilir Meta ka nxjerrë raportin e Qendrës për Pluralizëm dhe Liri Mediatike për vendet kandidate të Bashkimit Europian, ku përfshihet edhe Shqipëria. Në një postim në rrjetet sociale Meta shprehet se censura dhe presionet ndaj medias në vendin tonë...

Zjarret masive/Xhaçka: Janë angazhuar 200 djem dhe vajza në Seman, Shkodër dhe Lezhë

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka është shprehur për djegien e pyjeve në këto ditë të nxehta vere, përmes një statusi në Facebook. . Sipas saj, janë angazhuar nga Forcat e Armatosura të Shqipërisë, 200 djem e vajza. Xhacka shprehet se djemtë...

Përzgjedhja e kandidatëve/ Basha: PD do të përfaqësohet nga elita e saj politike

Kryedemokrati Lulzim Basha priti sot në takim anëtarët e Komisionit të Vlerësimit të kandidatëve për deputetë, dhe në përfundim të tij jep një mesazh. Basha thotë se në ditën e parë të punës së Komisionit të Vlerësimit të Kandidaturave, i...

Përfundon mbledhja e parë e Komisionit të PD-së/Mustafaj: Në fund dua të dal i paturpëruar

Pak minuta më parë ka përfunduar mbledhja e parë e Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve të Partisë Demokratike me kryetarin Lulzim Basha. Ashtu si është bërë zakon folën anëtarët e këtij komisioni, Genc Ruli dhe Besnik Mustafaj, ky i fundit...

U infektua me virusin/ Ish-deputeti i PS-së falenderon mjekët: Më rikthyen jetën

Ish-deputeti i PS-së në Vlorë Fatmir Toçi disa kohë më parë njoftoi përmes një postim në “Facebook” se ishte infektuar nga koronavirusi dhe aktualisht ndodhej në spitalin Shefqet Ndroqi. P Por ditën e sotme ai ka njoftuar sërish përmes një...

Largohet Drejtori i Tatimeve në Shkodër

Mësohet se mëngjesin e kësaj të marte është larguar nga detyra drejtori i Tatimeve në qytetin e Shkodrës, Herion Jashari. Ai do të zëvendësohet nga drejtori i ri Myzafer Bushi, i cili ka qenë më parë drejtori i Degës së...

Komisioni i Vlerësimit/ Basha ua beson listën e kandidatëve veteranëve të PD-së 

Kryesia dhe Këshilli Kombëtar demokrat ka zgjedhur dje Komisionin e Vlerësimit të Kandidaturave ku bien në sy emrat e njerëzve që kanë një kontribut të gjatë në PD, ish-kritikë të Bashës dhe prurje nga bota akademike. Komisioni do të...

PD denoncon djegien e pyllit të Semanit/”Shteti nuk po reagon”

Ish-deputeti i PD Luan Baçi ka denoncuar hapjen e flakëve në pyllin e Semanit. Përmes një videoje të publikuar në ‘Facebook’, që tregojnë se flakët po përparojnë me shpejtësi, Baçi thekson se reagimi me shumë vonesë i institucioneve e ka...

Kryesia dhe Këshilli Kombëtar i PD miraton Komisionin e Vlerësimit/Basha: Në shtator nisim fushatën drejt fitores

Pas Kryesisë, ishte dhe Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që miratoi përbërjen e Komisionit të Vlerësimit të kandidatëve të PD, pjesë e të cilit janë personalitete politike të PD dhe përfaqësues të shoqërisë civile e botës akademike. Sipas vendimit të...

Të fundit

Foto që s’duhen humbur/ Burri komplet i zhveshur vihet në ndjekje të derrit “hajdut”

Një moment i pazakontë është regjistruar pranë një liqeni në Berlin. Një burrë është fotografuar komplet i zhveshur teksa ndiqte...

‘I kanë marrë zvarrë mësuesit në mitingje,’ denoncimi i PD-s denoncimi i PD-së

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi deklaroi se institucionet arsimore drejtohen nga persona të komanduar politikisht. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Boçi...

Miranda Hoxha: Del Frroku e gjuan Meçon, mos u çudit kur të dalë të drejtojë ndonjë studio plot me bu”r”a

Lidhur me akuzat që gazetari Frrok Çupi hodhi ndaj gazetares dhe moderatores Sonila Meço ka ardhur një reagim dhe nga Miranda Hoxha. Në një postim...

Projektligj për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së, ja çfarë po diskutohet në Kuvendin e Kosovës

Kuvendi i Kosovës ka nisur të premten shqyrtimin e Projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), pas propozimit që i...

Pipero tregon bisedën me infermieren që s’besonte te Covid: Më mori ne telefon më tha…

Mjeku i spitalit Infektiv, Pëllumb Pipero ka komentuar një mesazh të një qytetari, i cili shprehej se në shumë raste vdekjesh, u është thënë...