Politikë

Lulzim Basha zyrtarisht kreu i PD-së, ja sa vota mori

Sikurse pritej Lulzim basha është fitues i zgjedhjeve për kryetar të PD. “Komisioni zgjedhor i PD sapo ka përmbyllur procesverbalin e përgatitjes dhe të deklarimit të rezultatit përfundimtar zyrtar. Kemi administruar 76 kutitë e 76 komisioneve të votimit në gjithë...

Humbi garën për kryetar të PD-së/ Kadilli: Unë s’jam Luli, e pranoj rezultatin

Teksa pritet që PD të shpallë rezultatin përfundimtar për fituesin e zgjedhjeve të kreut të partisë, që do t'i sigurojë Lulzim Bashës mandatin e 3, kandidati Fatbardh Kadilli ka pranuar humbjen. "Jam krenar që në partinë time ndeza shkëndijën e...

Shqipëria marrëveshje me SHBA për teknologjinë 5G, reagon Yuri Kim

Marrëveshja e firmosur ditën e djeshme për rrjetin 5G mes Kryeministrit Edi Rama dhe Sekretarit Amerikan të Shtetit Antony Blinken, është përshëndetur edhe nga ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Teksa postoi një foto të Ramës dhe Bliken pas...

Regjistrohet incidenti i parë në zgjedhjet e PD, përjashtohet nga komisioni vëzhguesja e Shehajt

Vetëm pas pak orësh që nga nisja e votimit për kryetarin e ri të PD-së kanë nisur incidentet e para. Zyra e shtypit të Agron Shehajt, përmes një njoftimi bën të ditur se vëzhguesja në njësinë nr.5 është përjashtuar nga...

 Zgjedhjet për kreun e PD-së/ Shehaj akuza për procesin e votimit: Po përjashtojnë vëzhguesit e mi

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ka thënë nëpërmjet një postimi në “Facebook”, se vëzhguesit e tij kanë konstatuar një sërë parregullsish në disa degë të vendit, ku po zhvillohet procesi i votimit. Ai fton demokratët që të...

 Zgjedhjet për kreun e PD-së/ Voton Basha

Kreu aktual i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka votuar sot për kryetarin e ri të PD, ku në garë është edhe vetë përballë tre kandidatëve të tjerë, Fatbardh Kadilli, Edith Harxhi dhe Agron Shehaj. Në fund të votimit në selinë...

Nesër zgjedhjet për kreun e PD, publikohet fleta e votimit

Teksa na ndan vetëm një ditë nga zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike, është publikuar fleta e votimit për zgjedhjet e kryetarit të PDSH-së. Në fletën e votimit janë renditur 4 emrat e kandidatëve, si më poshtë: -Fatbardh Kadilli -Edit...

Anëtarësimi i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të OKB, Ruçi: Arritje kombëtare

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi iu është bashkuar reagimeve për zgjedhjen e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të OKB. Gjatë fjalës së tij Ruçi tha se Shqipëria është një vend që bind për sigurinë e tij, duke shtuar se vendi...

Meta sulm të hapur ndaj Bashës: Turpin e faqen e zezë e paçin ata që më nxorën në pritë

Presidenti Ilir Meta ka akuzuar opozitën për lënien vetëm në betejën ndaj mazhorancës. Në konferencën për shtyp, Ilir Meta i lidhi këto sulme me aktin që PD-ja ndërmori aktin për dorëzimin e mandateve të deputetëve në bllok, ku pjesë...

E shkarkoi Kuvendi/ Meta: Po pres me durim e qetësi të bashkëpunoj me shumicën e re

Presidenti Ilir Meta reagoi sot për herë të parë pas vendimit të Kuvendit për shkarkimin e tij me 104 vota. Në një bashkëbisedim me gazetarët, Meta tha se nuk ka asnjë shqetësim nga akti antikushtetues i Kuvendit, ndërsa shtoi se...

Të fundit

Sherr me thika në Vlorë, plagoset 57-vjeçari, kapet autori i dyshuar

Një sherr me thika ka ndodhur sot paradite në Vlorë, ku ka mbetur i plagosur një person. Sipas policisë,...

Alkool e drogë/ Arrestohet shoferi që nuk iu bind policisë, aksidentoi dhe një automjet

Një 35-vjeçar është arrestuar në Tiranë, i cili ka rrezikuar jetën e qytetarëve në rrugë për shkak të gjendjes së tij të dehur në...

Vendimi për negociatat, Balla në Kuvend: I kemi përmbushur të gjitha pritshmëritë e familjes europiane

Kryetari i Grupit Parlamentar Partisë Socialiste, Taulant Balla, në fjalën e tij në Kuvend e vuri theksin te vendimi i Këshillit të Çështjeve të...

Britney Spears për më shumë se 13 vite në gjyq me të atin: Dua të më kthehet jeta ime

Ylli i pop-it Britney Spears ka sulmuar konservatorizmin “abuziv” që ka kontrolluar jetën e saj për gati 13 vjet në një seancë gjyqësore. Spears teksa...

Kaos me kompletimin e fazës së 1/8-ave, ja si ndahen të 3-at më të mira

Ky Europian, i cili përveç dy të parave (vendi i parë dhe i dytë) të çdo grupi që avancon më tej, menjëherë dërgon edhe...