Politikë

Reagimi anti-Samit, Haradinaj: S`na duhet një Mini-Shengen

Menjëherë pas daljes në një konferencë të përbashkët për shtyp të liderëve të Rajonit ku u vu nën sulm mosprania e Kosovës ka reaguar kryeministri i dorëhequr i Kosovës. Kreu i qeverisë në ikje, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova...

Mini-Shengen/ Nishani: “Po fshihet e vërteta”

Ish-presidenti Bujar nishani me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka reaguar në lidhje me iniciativën minishengen dhe mbledhjen e Liderave të Ballaknit Përëndimor e cila është mbyllur pak minuta më parë në Tiranë. Sipas...

Samiti, liderët e rajonit: Ne s`mund ta zëvendësojmë BE-në

Kryeministri Edi Rama, Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe Presidenti i Malit të Zi Milo Djukanoviç komentuan Mini-Shengenin pas pyetjeve të gazetarëve që morën pjesë në konferencën e përbashkët për shtyp. Ata vunë...

Mini-Shengen/ Edi Paloka: Realizimi i ëndrrës së Millosheviçit

Ish deputeti i Partisë Demokrati, Edi Paloka ka reaguar në lidhje me iniciativën minishengen dhe mbledhjen e Liderave të Ballaknit Përëndimor e cila sapo është mbyllur në Tiranë. Me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në...

Gold AG për Ramën:”I biri i shkinës nuk të do më shumë sesa Ramushi”

Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë qenë në një konferencë për shtyp lidhur me iniciativën e Minishengen. Ky takim është pritur me protesta dhe nuk kanë qenë të pakta reagimet lidhur me këtë iniciativë.  Reperi i njohur Gold AG, vendosi...

Post samiti/ Vuçiç premton donacione për tërmetin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, e ka nisur fjalën e tij me tragjedinë që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, ku tërmeti me magnitudë 6.4 la 51 viktima e shkatërrime të mëdha. Teksa ndodhet në Tiranë për Samitin e tretë të...

Samiti, Edi Rama sulmon Kosovën: Mosprani e pakuptimtë

Liderët e Rajonit kanë dalë në një deklaratë zyrtare në lidhje me takimin e ditës së sotme një takim që e ka refuzuar Kosova. Vetë kryeministri Rama është ndaluar konkretisht në këtë fakt, ndërkohë që edhe të tjerët në...

Nis samiti Mini-Shengen, eskorta e shumtë bllokon rrugën Durrës-Tiranë

Më shumë punonjës policie se sa protestues janë bashkuar sot në bulevard për të protestuar kundër samitit të njohur si takimi për Mini-Shengenin Ballkanik. Rama i shoqëruar edhe nga liderët e Serbisë, Malit të Zi dhe të Maqedonisë së Veriut...

Video/ Vazhdon protesta kundër Vuçiç para Kryeministrisë

Ka vazhduar edhe sot protesta që nisi dje në mbrëmje nga Lëvizja Vetëvendosje para Kryeministrisë kundër vizitës së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç duke e cilësuar atë si një kriminel lufte. Me ta janë bashkuar sot dhe shumë qytetarë dhe personazhe...

Rama çon në Durrësin e tërmetit liderët e Rajonit

Në rolin e pritësit kryeministri Edi Rama i ka ftuar bashkëdiskutuesit e Mini-Shengenit të vizitojnë Durrësin e prekur nga tërmeti i 26 nëntori. Edhe pse ditën e djeshme ardhja e tyre në Tiranë u prit me protesta, kryesisht nga aktivistë...

Të fundit

Sherr me thika në Vlorë, plagoset 57-vjeçari, kapet autori i dyshuar

Një sherr me thika ka ndodhur sot paradite në Vlorë, ku ka mbetur i plagosur një person. Sipas policisë,...

Alkool e drogë/ Arrestohet shoferi që nuk iu bind policisë, aksidentoi dhe një automjet

Një 35-vjeçar është arrestuar në Tiranë, i cili ka rrezikuar jetën e qytetarëve në rrugë për shkak të gjendjes së tij të dehur në...

Vendimi për negociatat, Balla në Kuvend: I kemi përmbushur të gjitha pritshmëritë e familjes europiane

Kryetari i Grupit Parlamentar Partisë Socialiste, Taulant Balla, në fjalën e tij në Kuvend e vuri theksin te vendimi i Këshillit të Çështjeve të...

Britney Spears për më shumë se 13 vite në gjyq me të atin: Dua të më kthehet jeta ime

Ylli i pop-it Britney Spears ka sulmuar konservatorizmin “abuziv” që ka kontrolluar jetën e saj për gati 13 vjet në një seancë gjyqësore. Spears teksa...

Kaos me kompletimin e fazës së 1/8-ave, ja si ndahen të 3-at më të mira

Ky Europian, i cili përveç dy të parave (vendi i parë dhe i dytë) të çdo grupi që avancon më tej, menjëherë dërgon edhe...