Sport

Roma, nga një amerikan nga Bostoni, tek një amerikan nga Teksasi

Duket se gjysmë miliardë Euro janë një arsye bindëse për të lënë të të ikë nga duart një klub futbolli, qoftë ky edhe një klub si Roma. Në fakt, bisedimet për shitjen e klubit të Romës kanë nisur që...

Argent Halili, veterani i portës që nuk do që të ndalet

37-vjeçari që ka spikatur në portën e disa ekipeve në Superiore synon vazhdimin e karrierës. Për pak muaj mbush 38 vjeç, por, teksa pohon se e ka një ide për të ardhmen përtej futbollit të luajtur, Argent Halili e...

Rafael Nadal jep dorëheqjen nga US Open 2020

"Pas shumë mendimeve, unë kam vendosur të mos marr pjesë në këtë vit të Open US", njoftoi Rafael Nadal. Kampioni i turneut vitin e kaluar, konsideron se situata shëndetësore në botë kërkon përparësi të tjera , para se të luhet...

Formula 1, “Ferrari” sposton Binoton, nuk është më drejtor teknik

Një vendim i guximshëm që merret në një fazë delikate të një sezoni që padyshim nuk ka qenë normal në asgjë dhe kështu po vazhdon. Matia Binoto nuk do të jetë më drejtues i skuadrës së “Ferrari”-t. Pas 3...

Rikthehet edhe Liga e Evropës, të mërkurën dhe të enjten të gjitha ndeshjet

Ka munguar për mëse 4 muaj, por futbolli i madh do të rikthehet më në fund në ekranin e Rrjetit të Radio-Televizionit Shqiptar. Të mërkurën, transmetuesi publik do të sjellë për sportdashësit duelin e turit të 16-shes, midis Interit...

Vajzat që “bëjnë ligjin” në fushën e blertë të futbollit (VIDEO)

Deri para pak vitesh futbolli dukej një tabu në vendin tonë, duke e konsideruar si një sport vetëm për meshkujt, ndërkohë që sot është tjetër gjë. Tashmë ne kemi jo vetëm kampion futboll femrash, por edhe një numër të konsiderueshme...

KOKSH drejt zgjedhjeve të reja, përvijohet plani i veprimit dhe afatet përkatëse

Procesi i zbatimit të Rezolutës së 9 shkurtit, që ka nisur në fund të korrikut, mbyllet në mes të dhjetorit. Siç është njoftuar, Komiteti Ekzekutiv i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH), ka miratuar hapat që do të ndërmerren në...

Mbyllet sezoni, 7 ekipe shqiptaret të Ligës së Evropës projektojnë kundërshtaret

Përvijohen kundërshtaret e shqiptareve në Ligën e Evropës. Kukësi, Teuta dhe Laçi, por edhe Shkëndija e Tetovës, Shkupi dhe Prishtina e Gjilani presin shortin. Me mbylljen e sezonit thuajse anembanë kontinentit të vjetër, një sezon i rallë që zgjati thuajse...

FOTO/Shaqiri bëhet për “t’u lyer me kos”, kush ia mori mendjen që harroi kremin e diellit

Pas shpalljes kampion me Liverpulin, Xherdan Shaqiri ka nisur pushimet duke u relaksuar në mes të detit Futbollisti kosovar është fotografuar nga mediat angleze në një jaht luksoz me miqtë e tij në një ishull të Spanjës. Por ajo çfarë...

Liga e Kampioneve rikthehet “gjysmagjel”, luhen ndeshjet e mbetura të 16-shes

Të premten dhe të shtunën zhvillohen 4 takimet e shtyra për shkak të epidemisë së “Covid-19”. Veprimtaria më prestigjioze e klubeve të futbollit të Evropës, Liga e Kampioneve luan të premten dhe të shtunën ndeshjet e kthimit që kanë mbetur...

Të fundit

Pacienti vdiq nga virusi, infermieri shqiptar i vjedh kartën e bankomatit e i boshatis llogarinë

Një infermier shqiptar është kapur në flagrancë në Itali gjatë vjedhjes së një pacienti që kishte vdekur nga koronavirusi. Sipas...

E rëndë në Pogradec, 44-vjeçari vret me thikë të ëmën

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Pogradec. Një person me probleme mendore ka vrarë me thikë të ëmën. "Shtetasi O. Ç.,...

75 vjet nga bombat në Hiroshima dhe Nagasaki, ja çfarë shkruan studiuesja Albana Lifschin

Sot bëhen 75 vjet që kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës hodhën bomba atomike në qytetet japoneze Hiroshima dhe Nagasaki më 6 dhe 9...

Kujtim Majaci, kosovari që u bë ikona e futbollit fierak

Gazetari sportive Adriatik Riza Dosti ka kujtuar një prej legjendave të futbollit shqiptar, Kujtim Majacin. Përmes një komenti në rrjetin social “Facebook”, Dosti deklaron se...

FOTO/Një zjarr masiv përfshin një fasoneri në Skrapar

Një zjarr masiv ka përfshirë një fasoneri pasditen e sotme në Skrapar. Fatmirësisht të gjithë punonjësit kanë arritur të dalin jashtë dhe nuk raportohet për...