Sport

Presidenti Xhaferi: Vllaznia do të rikthehet e madhe dhe e lavdishme si dikur

Presidenti i kuqebluve flet pas triumfit me Besëlidhjen, përvijon projektin e ringritjes. “Situata të tilla nuk duhet të përsëriten më për Vllazninë”. Kështu ka deklaruar presidenti i kuqebluve, Alban Xhaferi, pas suksesit të skuadrës së tij ndaj Besëlidhjes në...

Ekskluzive: Kroati Matko Djarmati, drejtori i ri sportiv i Vllaznisë

  Në fakt, e ka lënë të nënkuptohet në intervistën e tij edhe presidenti Alban Xhaferi, i cili ka folur edhe për ardhjen e një drejtori të ri sportiv tek kuqeblutë. “Unë dua të jap një lajm të mirë, që...

Spektakli i çarjes së gomave në Silverstoun, “Pirrelli” hap një hetim

Ajo që ndodhi në pistën britanike ishte në fakt e pashoqe. Valteri Botasi dhe Karlos Sainzi dy xhiro para përfundimit të garës, dhe në xhiron e fundit të saj, Luis Hemiltoni, panë sesi goma e tyre e majtë në...

Premier League me rregull të ri/ Karton i kuq ose i verdhë nëse kollitesh para kundërshtarit ose arbitrit

Pandemia e Covid-19 ndryshoi shumë rregulla në botë përfshirë këtu edhe atë të sportit. Më  i prekuri ka qenë futbolli, ndeshjet e të cilit janë duke u zhvilluar pa praninë e tifozëve pas një periudhe prej më shumë se dy...

Klea Hamonikaj: Futbolli, jeta ime, por nuk mjafton vetëm talenti, duhet edhe shumë punë

Lodra e preferuar e Klea Hamonikajt ka qenë gjithmonë topi i futbollit. Ajo ka 5 vite që është pjesë e klubit të Apolonisë së Fierit e megjithatë nuk e kujton mirë se si dhe kur i ka lindur dëshira...

U largua nga Kukësi, zbulohet skuadra ku do transferohet Et’hemi

Titullari i skuadrës së Kukësit, Valn Et’hemi  bëri publike sot largimin nga Verilindorët, ndërsa tashmë është zbuluar edhe skuadra ku do të transferohet. Et’hemi  do të vazhdojë karrierën në Poloni me skuadrën e Zaglebie Lubin. Lojtari dhe menaxheri i tij...

Arrihet marrëveshja, Manchester United bën gati shifrën stratosferike për Sanchon

Klubi i Manchester United ka bërë gati një marrëveshje që kap një shifër shumë të lartë, për transferimin e Jadon Sancho-s në Premier League. Mediat ndërkombëtare raportojnë se akordi për kartonin e 20-vjeçarit kap vlerën e 120 milionë eurove. Pagesa do...

Zyrtare/ Valon Et’hemi largohet nga Kukësi: Dua të provoj veten në një kampionat më konkurues

Titullari i skuadrës së Kukësit Valon Et’hemi ka lajmëruar sot largimin e nga klubi i verilindorëve. Et’hemi ishte një nga lojtarët më të mirë të Kukësit këtë sezon, megjithatë duket se ai do që ta provojë veten në një kampionat...

Kolin Eduords: Mark Markezi u tradhtua nga elektronika në rrëzimin në Herez! (FOTO)

Është një nga sportet ku lëvizet me shpejtësi marramendëse dhe ku sfidohen, shumë më tepër sesa në Formula 1, ligjet e natyrës dhe ku faktori njerëzor është vendimtar. Por edhe njeriu e ka një kufi dhe duket se ka...

Kategoria e Parë nis vrapin e ristrukturimit, zbulohet kalendari i ndryshimeve madhore

Nga 20 skuadra me dy grupe këtë sezon, në një grup të vetëm me 14 skuadra me dy faza pas 3 vjetësh. Niveli i dytë i Kampionatit Kombëtar të Futbollit që njihet si Kategoria e Parë, është duke mbyllur...

Të fundit

E frikshme!/ Në Gjermani një në çdo pesë pacientë me Covid-19 vdes

Rreth një e pesta e pacientëve të shtruar me Covid-19 në spitalet gjermane nga fundi i shkurtit deri në...

Mbajtja e maskës do të bëhet e detyrueshme në Bruksel, nëse arrihet kjo shifër ditore e rasteve të reja

Brukseli do t'u kërkojë njerëzve që të mbajnë maska në hapësira publike - të jashtme dhe të mbyllura - nëse vazhdon rritja e numrit...

Punonjësi i AKU-së në Durrës infekton gjithë familjen

Ditën e sotme 15 raste të reja me koronavirusi në qytetin e Durrësit.Nga njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë mësohet se nga 15 të infektuarit,...

Plazma e gjakut shëron COVID-19, kërkohen dhurues

Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe, u bëri thirrje pacientëve që janë shëruar nga COVID-19 të dhurojnë plazmën e tyre të...

Kapet kamioni me mbi 200 kg lëndë narkotike, kishte logon e një mobilerie

Mbi 200 kg lëndë narkotike është kapur në doganën e Bllatës. Burime bëjnë me dije lënda narkotike është gjetur në një kamion me logot...