Të gjitha

64 vite më parë premtuan dashuri të përjetshme, çifti 86 vjeçar mposht Covid-19

64 vite më parë Lea dhe Angelo, 86 vjeçarët italian i premtuan njëri-tjetri dashuri dhe besnikëri të përjetshme, deri sa vdekja t’i ndante. Edhe sot njëjtë si në ditën kur premtuan dashuri të përjetshme, ata luftuan së bashku me...

“Moment kaq delikat”/ Rama kritika për vaksinat BE-së në Bruskel

Nga Brukseli, gjatë konferencës me Përfaqësuesin e lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell dhe Komisinerin për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, kryeministri Edi Rama ka kritikuar sërish BE-në për vaksinat. Kryeministri theksoi se Shqipëria dhe vendet...

“Personat që dalin nga “Përputhen” vuajnë nga një çrregullim mendor”/ Bledi Mane bën që Ana të largohet nga studioja

Debati nisi mes Anës dhe Bledi Manes në rubrikën “Trotuar” në emisionin “E Diell”. “Personat që dalin nga Për’puthen janë njerëz me dy personalitete dhe vuajnë nga një çrregullim mendor. Janë vënë para një presioni social, në karakterin e tyre...

Situatë shqetësuese, si po përhapet koronavirusi tek fëmijët

Italia është e shqetësuar për variantin britanik të koronavirusit, pasi është vënë re një përhapje masive te fëmijët dhe adoleshentët sipas shkencëtarëve italianë. Sipas të dhënave të shkencëtarëve varianti britanik pritët të përhapet edhe më shumë deri në fund të...

Iu kishte borxh 70 euro trafikantëve, nëna 36 vjeçare goditet për vdekje me makinë

Pesë njerëz u burgosën sot në Britani për një total prej 78 vitesh për pjesën e tyre në vrasjen e hakmarrjes së një nëne të re, për borxhin 70 euro që i kishte bandës së trafikantëve. 36 vjeçarja Alison McBlain,...

Nuk zbatuan masat antiCOVID, gjobiten 917 qytetarë në 24 orët e fundit

Njoftimi i policisë: Nuk zbatuan masat anticovid, ndëshkohen me masë administrative 917 qytetarë, 906 prej tyre për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse. Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, vijojnë kontrollet...

Edi Reja lë kombëtaren shqiptare për të drejtuar Napolin? Armand Duka zbulon të vërtetën

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka hedhur poshtë zërat se Edi Reja mund të marrë drejtimin e Napolit. Ai ka përjashtuar kategorikisht mundësinë që tekniku i përfaqësueses italiane të zëvendësojë në pankinën napolitane Genaro Gattuso, qoftë edhe...

Zyrtare/ Sulmuesi i Tiranës transferohet te klubi i madh europian

Tirana ka gjetur akordin me Legian e Varshavës për të transferuar sulmuesin Ernest Muçi drejt Polonisë. Tirana bën me dije se gjithçka është arritur që kalimi të bëhet këto ditë, me merkaton në Poloni që mbyllet në datën 24 shkurt,...

Furgoni i Paqes, pjesë e projektit anti-krim në Nju Jork

Një furgon portokalli, 35 metra i gjatë, i quajtur PeaceMobil, Furgoni i Paqes, po përdoret nga aktivistët në lagjen South Jamaica në Nju Jork për parandalimin e krimit. Përdorimi i tij është pjesë e projektit për t’i dhënë fund...

Peshonte 190 kilogramë dhe cilësohej si “djaloshi më i shëndoshë në botë”/ Sot ai ka bërë një transformim të jashtëzakonshëm

Djaloshi më i “shëndoshë në botë” tani është pothuajse një person tjetër dhe mezi po arrijnë ta njohin shokët, pasi ky nxënës ka arritur të humb pothuajse gjysmën e peshës trupore. Arya Permana, 14-vjeç, pesë vite më parë i kishte...

Të fundit

64 vite më parë premtuan dashuri të përjetshme, çifti 86 vjeçar mposht Covid-19

64 vite më parë Lea dhe Angelo, 86 vjeçarët italian i premtuan njëri-tjetri dashuri dhe besnikëri të përjetshme, deri...

Tjetër humbje në radhët e mjekësisë/ Covid-19 i merr jetën mjekut Dhono

Një lajm i trishtë vjen nga qyteti i Librazhdit. Ka ndërruar jetë sot doktor Gjergji Dhono, duke lënë një boshllëk të madh jo vetëm tek...

Pritet të vaksinohen stomatologët mbi 50 vjeç, Deda: Në total janë 3 mijë të licensuar 

Pjesë e procesit të vaksinimit anti-COVID do të jenë edhe stomatologët. Kreu i urdhrit të stomatologëve Nikoll Deda tha për Report Tv se janë...

“Kam punuar tre punë paralelisht”, suksesi i Arjola Demirit ka ardhur pas një kalvari sakrificash

Për një artist ndonjëherë rruga drejt suksesit nuk është edhe aq e lehtë, mund të kalojë një kalvar sakrificash. I tillë duket të ketë...

Ish i dënuari dhunon gruan dhe kryen veprime të turpshme në sy të fëmijëve të mitur (Video)

Bashkëshorti e dhunon fizikisht dhe psikologjikisht gjykata jep vendimin që të qëndrojnë në të njëjtën banesë. Katër urdhra mbrojtje nuk i dhanë fund torturës...