Të gjitha

Boçi kërcënon Ramën: S’di sa do shtrëngoja grushtet që mos ta godisja nëse…

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi deklaroi gjatë takimit të thirrur nga Sali Berisha me prindërit e fëmijëve të kopshtit turk të mbyllur nga qeveria, se duhet një koordinim për t’i vënë fre akteve të tilla. Ai u shpreh...

Serbia në hall për naftë ruse, Beogradi me dy skenarë

Në më pak se dy muaj, Bashkimi Evropian pritet të zvogëlojë për rreth 90% të importeve të naftës ruse. Vendimi u mor në maj, si pjesë e një pakete sanksionesh kundër Rusisë, për shkak të sulmit të Ukrainës. Serbia nuk...

Angel Di Maria përgenjeshtron zërat e merkatos: “Nuk do të largohem, boll me gënjeshtra”

Angel Di Maria nuk e ka fshehur kurrë dëshirën e tij për të mbyllur karrierën te Rosario Central në Argjentinë, ekipi i zemrës ku hodhi hapat e para si futbollist. 34-vjeçari firmosi në verë për një vit me Juventusin,...

Kujdes! Këto shenja Horoskopi do të mbeten pa para në fund të muajit

Demi Shmangni transaksionet financiare në ditët në vijim. Në periudhën e ardhshme mund të lindin shpenzime të jashtëzakonshme që do t’ju shkaktojnë stres. Gaforrja Në ditët në vijim do të hasni pengesa financiare dhe kjo do ju sjellë probleme në pjesën tjetër...

MBZHR, portal online për fermerët, Krifca: Këshillim mbi çmimet dhe mbjelljet

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Frida Krifca bëri të ditur se, shumë shpejt fermerët do të kenë portalin e tyre informativ, me këshilla dhe praktika mbi prodhimin bujqësor, çmimet e shitjes së produkteve dhe trendet më të fundit...

Pajtohen Ilir Shaqiri dhe Sabiani, zbulohen prapaskenat e miqësisë së ‘krisur’

Dyshja vllazërore e Big Brother Vip, Ilir Shaqiri dhe Sabiani la padyshim një gjurmë të madhe në emision. Por gjërat mes tyre ndryshuan shpejt pas daljes, duke pësuar kështu një krisje. Sabiani deklaroi disa kohë më parë se balerini kishte...

“Monizmi ka vdekur”/ Rama: Votojeni ligjin, ta marrim vesh kush është I.M

Kryeministri Edi Rama ka folur në Kuvend mbrëmjen e sotme lidhur me hapjen e dosjeve të sigurimit. Rama: Mu kujtua At Zef Pëllumbi i cili më tha një herë: “Do me e dit kush ka bashkëpunu më shumë me ta,...

Barcelona/ Xavi Hernandez përgatit një revolucion në skuadër

Xavi Hernández po përgatit një revolucion në njëmbëdhjetëshen që do të dalë këtë të enjte kundër Villarrealit në Camp Nou. Akumulimi i lojërave dhe nevoja për të kthyer moralin në skuadër për të ndryshuar dinamikën negative të rezultateve të...

Kallëzimi i PD/ Ish ministri i Ramës rrezikon 7 vite burg

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa kërkon që SPAK të marrë në pyetje dhe të veprojë për kallëzimin penal që PD ka bërë ndaj Damian Gjiknurit. Me anë të një deklarate për mediat, Zhupa thekson se në rast se ai...

Horoskopi, 18 tetor 2022

DASHI Kjo është kohë interesante për marrëdhëniet që po përjetoni. Nga java e ardhshme disa situata do të jenë më të qarta. Për sa i përket punës, do të ketë diskutime por ditët e fundit të tetorit do të jenë...

Të fundit

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga Sali Berisha. Edhe pse Policia...