Top Sot

Homazhe në Bulevard/ Rama vendos karafila të kuq në vendet ku u vranë protestuesit

Kryeministri Edi Rama së bashku me familjarët e viktimave të 21 janarit ka mbajtur homazhe përkujtimore në Bulevardin ‘’’Dëshmorët e Kombit’’ para kryeministrisë. Po sot Rama shpalli 4 viktimat e ’21 janarit’ në 10-vjetorin e ngjarjes ‘’Dëshmorë të Atdheut’’. Ai kërkoi...

Katër protestuesit e vrarë më 21 janar shpallen ‘Dëshmorë të Atdheut’/ Rama: Kjo ngjarje nxori në pah llumin e politikës dhe drejtësisë

Edi Rama ka pritur në kryeministri familjarët e viktimave të 21 janarit, në 10 vjetorin e vrasjeve në bulevard, që tronditen Shqipërinë.  Rama tha se 4 të vrarët gjatë protestave në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" më 21 janar 2011 janë...

“Rrofsh sa malet”/ Rama ia kthen me batutë urimin qytetarit: Sa ta kemi kismetin! (Video)

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në kantierin e ndërtimit në Vorë ku ka parë nga afër punën e deritanishme. Teksa shoqërohej nga ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, Rama pa nga afër projektin që do të zbatohet në terren,...

Ambasada shqiptare në Athinë: Shtyhet afati për tërheqjen e dokumenteve biometrike

Ambasada shqiptare në Greqi ka njoftuat shtyrjen e aftit kohor për tërheqjen e dokumenteve biometrike, pasaportat dhe kartat e identitetit, për të gjithë ata shqiptarë që kanë aplikuar për periudhën 01.01.2019 deri në datën 31.12.2019. Ambasada shqiptare në Athinë...

Yuri Kim takon Vitore Tushën: Tani Gjykata Kushtetuese ka përgjegjësinë e çështjeve të mëdha

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha. Lajmin e ka dhënë vetë Kim, e cila përmes një postimi në twitter shkruan se Tusha tani ka përgjegjësinë...

“Situata është e pakrahasueshme”/ Rama: Brenda 4 vitesh çdo marrëdhënie me bizneset do të jetë online

Në konferencën për mediat sot Rama është shprehur se në katër vitet e ardhshme qeveria e ka synim që çdo marrëdhënie e biznesit me qeverinë, me konsumatorin dhe mes bizneseve do të jenë online."Krahasuar me djeshmen është një situatë...

Nis puna për ndërtimin e spitalit të Fierit nga Turqia, mbërrijnë makineritë e para

Në truallin ku është menduar ngritja e spitalit rajonal të Fierit kanë mbërritur makineritë e para për ndërimin e godinës. Spitali në Fier pritet të kushtojë 60-70 milion euro dhe do të financohet nga Turqia. Përfaqësuesi turk i projektit, i...

Vaksina ndaj COVID-19/ Rama: BE nuk pa përtej kufijve të vetëvetes

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar sërish në Kuvend Bashkimin Evropian. Rama u shpreh se BE la fatin e vaksinimit të njerëzve të Ballkanit Perëndimor tek marrëveshjet bilaterale. Madje ai kujton se në vendet e rajonit që nuk janë pjesë e...

Investimi në sistemin e kanalizimeve në Librazhd/ Balla: Qyteti do të ketë rrjetin më modern

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë së Librazhdit, Kastriot Gurra pa nga afër punimet që po kryhen për sistemin e kanalizimeve të ujrave të zeza dhe ujit të pijshëm në...

Rama inspekton 14 shkolla e kopshte të reja në Kamëz: Mjediset me standardet më të mira europiane

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar mjediset e shkollës dhe kopshtit “Halit Çoka” në Kamëz së bashku me ministrin e rindërtimit Arben Ahmetaj. Rama shkruan këto mjedise edukimi janë rindërtuar sipas standardeve europiane. “Bathore, Kamëz - Shkolla dhe kopshti “Halit Çoka”, mjedise...

Të fundit

Dëbora e pazakontë në shkretëtirë/ Besimtarët islamikë: Po vjen fundi i botës

Kësaj jave ka rënë dëborë në dy shkretëtira të ndryshme, duke përfshirë dhe atë të Saharasë, ndërsa besimtarët thonë...

Melania “braktis” Trump në ditën e fundit si President/ Pamjet që po bëjnë xhiron e botës (Foto)

Melania Trump u përball me një situatë të vështirë në momentin e saj të fundit si Zonjë e Parë. Mediat e huaja kanë publikuar pamjet,...

“21 janari”/ Braçe me deklaratë të fortë: Pushkatimet i urdhëruan Berisha dhe Basha

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar në 10 vjetorin e vrasjeve të 21 Janarit, përpara kryeministrisë. Braçe thotë me emër se urdhëruesit janë Sali Berisha...

Inaugurimi i Biden/ 60 dollarë vetëm maska, ja sa kushtoi në total veshja e Zonjës së Parë

Jill Biden zgjodhi të vishej me ngjyrë blu oqeani në ditën e inaugurimit të bashkëshortit të saj si president i SHBA-ve për një arsye...

Nuk pranuan të bënin vaksinën anti-covid, pushohen nga punë 7 infermierë

Autoritetet shëndetësore gjermane kanë pushuar nga puna 7 infermierë, të cilët refuzuan të bënin vaksinën e Covid-19. Në zonën e Saksonisë-Anhalt, ku ndodhen infermierët, vaksinimi...