Top Sot

“Mos na hidhni në Instagram”/ Veliaj tallet me Bashën, publikon videon me tramvaj tek sheshi ‘Nënë Tereza’

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka publikuar një video në profilin e tij në Instagram ndërsa nuk ka kursyer ironinë ndaj kreut të PD, Lulzim Basha. Në videon e Veliajt  shfaqet një tramvaj prej lodre i linjës Sheshi...

Rrëfimi i rrallë/ Arjan Konomi përlotet dhe tregon si i shpëtoi jetën Albin Kurtit

Opinionisti i emisionit Për’puthen, Arjan Konomi ishte i ftuar së fundmi në emisionin “Kojshia show”. Ai rrëfeu për kohën e luftës në Kosovë, ku kishte punuar si gazetar për mediat italiane dhe se kishte bërë shkrimin e parë në...

“Mos harrojmë çfarë kaluam”/ Rama publikon videon: Jemi përballur me sfida të mëdha

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video në rrjetet sociale ku ai tregon disa prej sfidave që nga tërmeti i 26 nëntorit e deri tek pandemia si dhe disa prej arritjeve gjatë qeverisjes së...

Ish-drejtues shteti dhe yje të kinematografisë shqiptare/ Kush janë personalitetet që u vaksinuan ndaj Covid-19

Dozën e parë të vaksinës e morën dje edhe veteranë, aktorë, por dhe mjekë të fashës moshore mbi 80 vjeç. Dozat e para iu dhanë ishPresidentit Alfred Moisiu, ish-Kryeministrit Aleksandër Meksi, por dhe aktorëve të njohur si Margarita Xhepa e...

Operacion i rrallë në QSUT, bluzat e bardha ndërhyrje 5-orëshe në zemrën e foshnjes, i shpëtojnë jetën!

Lajmi bëhet i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila thekson se operacioni ka zgjatur 5 orë dhe fatmirësisht i ka shpëtuar jetën foshnjes. “Një ndërhyrje e rrallë në zemër është kryer me sukses nga ekipi i kardiokirurgjisë...

Arrestohet ish-drejtori i Teatrit në Greqi/ Drogonte dhe përdhunonte të miturit, mes tyre edhe djem shqiptarë

Ish-drejtori i përgjithshëm artistik i Teatrit Kombëtar në Greqi wshtw arrestuar pasi akuzohet për abuzime seksuale. Regjisori i famshëm grek, Dimitris Lignadis u vu nën hetim pas akuzave të shumta në emër të tij. Një akuzë është ngritur nga një 25-vjeçar,...

Rama publikon pamjet dhe bën krahasimin: Sistemi spitalor ndryshim si nata me ditën

Kryeministri Edi Rama ka treguar edhe njëherë se gjatë qeverisjes së tij, sistemi spitalor ka pësuar një ndryshim si “nata me ditën”, në krahasim me 7 vite më parë. Në facebook, Rama ka postuar fotot e depos farmaceutike të QSUT...

Manastirliu: Vaksinim me ritme të shpejta të moshuarit në shtëpitë e përkujdesit anë e kënd vendit

Procesi i vaksinimit ka vijuar në 4 qendrat e vaksinimit në Tiranë, Shkodër, Vlorë, Fier. Vetëm gjatë ditës së djeshme janë kryer 1128 vaksinime antiCovid për personelin shëndetësor dhe në shtëpitë e të moshuarve. Ministrja e Shëndetësisë deh Mbrojtjes Sociale,...

Edi Rama sqaron deklaratën për vaksinimin e personaliteteve: E kam fjalën për ata që i kanë dhënë shumë Shqipërisë 

Kryeministri Edi Rama sqaron deklaratën e bërë pak ditë më parë, për vaksinimin e të moshuarve mbi 80 vjeç. Sipas Ramës, për personat mbi 80 vjeç, do të vaksinohen të parët personalitete nga fusha të ndryshme shoqërore. “Unë thash që...

Fushata/ Nuk ka më paqe, akuza të forta mes Ramës dhe Metës  

Vizita e Ilir Metës në Selenicë të Vlorës, është kthyer në referen ditë me akuza e kundër akuza. Politika dje u ndal vetëm në Vlorë. Dy ditë më parë, presidenti Ilir Meta ishte në Selenicë me kërkesën e komunitetit...

Të fundit

17-vjeçari humbi betejën me Covid-19, mjekja e përlotur rrëfen fjalët e fundit të tij

E hëna e 22 shkurtit shënoi viktimën në moshë më të re në vendin tonë nga Covid. 17-vjeçar, Qamil...

Aksident masiv në autostradë, përplasen 39 makina, plagosen 10 persona (VIDEO)

Në një autostradë në Bashkiria të Rusisë, 39 makina u  përfshinë në një aksident si shkak i motit të keq, raporton AW. Aksidenti ndodhi në...

Edhe Bulku zbret në fushë, ekipi kombëtar të Nën-17-vjeçarëve nis përzgjedhjet

Ekipi Kombëtar i Nën-18-vjeçarëve do të zhvillojë të enjten (datë 25 shkurt 2021) një seleksionim me lojtarë të vitlindjeve 2005-2006 nën drejtimin e trajnerit...

Kandidati i PD-së në Korçë: Do t’ju japim kredi të lani borxhet

Kandidati i Partisë Demokratike në Korçë, Andrea Mano ka qenë i pranishëm në një familje në zonë prej nga ka bërë një premtim ‘qesharak’....

Situata me Covid-19 në vend/ Sërish shifër e lartë infektimesh, humbin jetën 19 persona në 24 orët e fundit 

1134 të vaksinuar, 3897 testime, 906 të shëruar, 1021 raste të reja dhe 19 humbje jetë nga COVID në 24 orët e fundit. Ministria e...