Top Sot

“Mos thoni që s’ka ndryshuar gjë”/ Rama publikon pamjet nga Poliklinika e Krujës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mbrëmjen e sotme pamje nga Poliklinika e Krujës para se ai të merrte pushtetin. Ai me këtë status në Facebook iu adresua atyre që e akuzojnë se "s'ka ndryshuar asgjë". Kreu i qeverisë i mëshoi idesë...

Hajdutët u larguan me thasët plot/ Si ndodhi grabitja spektakolare e parave në mes të Berlinit (Video)

Një grabitje spektakolare e mjetit transportues të vlerave monetare, ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në rrugët e kryeqytetit gjerman Berlin. Katër burra të veshur si punonjës të kompanive të ndryshme që kryejnë shërbime komunale dhe me maska...

Covid-19/ Bilanc i zi në vend, rekord viktimash dhe mbi 1000 infektime gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19, vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, ruani distancimin fizik; kujdesuni për higjenën vetjake dhe vetëizolohuni...

“Djalin e lë në gjumë dhe e gjej në gjumë”/ Rama: Vaksinimin do e bëjmë jo më vonë se vendet europiane

Kryeministri Edi Rama tha nga Vlora se është i vendosur për t’i shkuar deri në fund zotimit të tij pavarësisht se ka një djalë të vogël që e lë dhe gjen në gjumë në pjesën më të madhe të...

E lyejnë me naftë dhe i vënë flakën/ Shkrumbohet makina e sekretarit të gjyqtares Enkelejda Hoxha gjatë natës

KRUJË-Makina e sekretarit të gjyqtares Enkelejda Hoxha, Igli Kani është djegur gjatë natës. Mjeti tip BMV Seria 1 është djegur në qendër të Krujës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:00, ku sipas burimeve zjarrvënia është e qëllimshme, pasi makina është...

“Meta i ri, por i lodhur”/ A do largohet nga PS, nëse humbet zgjedhjet? Rama: Unë e di që do të fitojmë

Kryeministri Edi Rama ka folur mbrëmjen e sotme për investimet në Vlorë, projektet si dhe aktualitetin politik. Rama u shpreh i bindur për fitoren më 25 prill teksa pyetjes nëse do largohet si kryetar i PS nëse humbet zgjedhjet...

I ra të fikët para nisjes së vaksinimit/ Kryevaksinuesi i Vlorës niset me urgjencë drejt Tiranës

Kryevaksinuesi i Vlorës, mjeku Piro Begaj është nisur me urgjencë drejt Tiranës, për ndihmë më të specializuar. Mësohet se Begaj ka pësuar ishemi cerebrale (Hemoragji cerebrale), nga luhatja e tensionit. Theksojmë që kjo nuk ka asnjë lidhje me vaksinën anti-COVID, pasi...

E dhimbshme/ Ndërron jetë në moshë të re punonjësja e Radio Plusit

Ka ndërruar jetë në moshë të re punonjësja e marketingut të Radio Plus në Kosovë, Donika Restelica. Lajmi e ka bërë me dije “Radio plus”, teksa i ka shprehur ngushëllime familjarëve, miqve dhe kolegëve për humbjen e madhe. Nuk është bërë...

Rama paralajmëron reformë në shëndetësi: Po të na zinte virusi para 7 vitesh çfarë qameti do të bëhej

Kryeministri Edi Rama ka postuar në faqen zyrtare në rrjetet sociale foto të spitalit të Urgjencës të Elbasanit duke e krahasuar ndryshimin mes dy qeverive, atë në kohën e PD-së dhe aktualen me PS-në. "Po sikur të kishte sulmuar virusi...

‘Kompleksi Partizani’ në duart e Berishës/ Rama: Shpresoj që drejtësia e re ta zbardhë deri në fund këtë keqbërje ndaj shtetit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për investigimin e Report TV, përmes të cilit kanë dalë në dritë fakte të reja të dosjes se si ish-kryeministri Sali Berisha privatizoi qendrën më të madhe sportive në zemër të kryeqytetit, Kompleksin "Partizani",...

Të fundit

Edhe Bulku zbret në fushë, ekipi kombëtar të Nën-17-vjeçarëve nis përzgjedhjet

Ekipi Kombëtar i Nën-18-vjeçarëve do të zhvillojë të enjten (datë 25 shkurt 2021) një seleksionim me lojtarë të vitlindjeve...

Kandidati i PD-së në Korçë: Do t’ju japim kredi të lani borxhet

Kandidati i Partisë Demokratike në Korçë, Andrea Mano ka qenë i pranishëm në një familje në zonë prej nga ka bërë një premtim ‘qesharak’....

Situata me Covid-19 në vend/ Sërish shifër e lartë infektimesh, humbin jetën 19 persona në 24 orët e fundit 

1134 të vaksinuar, 3897 testime, 906 të shëruar, 1021 raste të reja dhe 19 humbje jetë nga COVID në 24 orët e fundit. Ministria e...

Mister/ Covid-19, zbulohet një variant i rrezikshëm për fëmijët

Një rast i pazakontë ka ndodhur me një foshnje në SHBA, e cila u infektua me koronavirus. Foshnja jo vetëm që u sëmur rëndë me...

“Të mbushur me alienë”/ Çudisin shkencëtarët: Mund të jenë miliona planetë në Rrugën e Qumështit

Rruga e qumështit mund të jetë plot me botë shkëmbore të mbuluara me oqeane uji dhe kontinente, të ngjashme me Tokën, duke rritur mundësinë...