Top Sot

“Më kërcënonte me sëpatë”/ Flet vajza që u abuzua seksualisht nga 57-vjeçari

Një 57-vjeçar u arrestua dje nga policia, pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht me një vajzë 10-vjeçare në qytetin e Kuçovës. Sipas burimeve, në pranga ka rënë shtetasi Ajet Dume. Ngjarja e rëndë e abuzimit seksual me 10-vjeçaren në qytetin...

Aplikimet/Vkm 442, si legalizohen shtëpitë e ndërtuara para viteve 90

Çdo qytetar që ka një shtëpi të ndërtuar para 1991 duhet të plotësojë formularin pranë Kadastrës. Sa aplikime janë kryer deri më tani dhe procesi që do të ndiqet ku qytetarët përfitojnë certifikatën e pronësisë të shtëpisë dhe truallit...

Rama takim me “bosin e Pfeizer” në New York: Përmbyllëm komunikimet për sigurimin e vaksinës

Rama takim me “bosin e Pfeizer” në New York: Përmbyllëm komunikimet për sigurimin e vaksinës. Vijon… Postimi Takimi pozitiv me bosin e Pfeizer, Albert Burla, në qendrën e kompanisë prodhuese të vaksinës në Nju Jork, përmbylli komunikimet tona të kësaj vizite kërkimore...

Vrasja e 25-vjeçarit në Tiranë/ Lleshaj: E vërteta është ngushëllimi më i madh

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur një ditë më parë në kryeqytet ku një 25-vjeçar humbi jetën pasi u qëllua me armë zjarri nga një efektiv policie. Përmes një postimi në rrjetet...

Skema e vrasjeve/ Dëshmia e të penduarit: Lul Berisha më kërkoi të vras Klodian Saliun

Zbardhet dëshmia e të penduarit të drejtësisë Luftar Reçi, i cili ka treguar se si Lulzim Berisha i kërkoi të vriste Klodian Saliun. Po ashtu ai ka rrëfyer se si Lul Berisha dhe Indrit Taullai, bënë planin për ekzekutimin...

Veliaj: Do ta mbyllim vitin me miratimin e 1000 kredive të buta

Një lajm i mirë për të gjitha ato çifte të reja që duan të përfitojnë nga kreditë e buta. Mësohet se përpara fundit të vitit, Bashkia Tiranë do të shpallë 1 mijë fituesit e kredisë së butë. Ky lajm është...

Komiteti i Ekspertëve: Kjo javë e rëndësishme, në bazë të shifrave vendosim për masa shtesë

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë sot në një komunikim me mediat dhe ka raportuar situatën e deritanishme. Zv. ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli tha se java në vijim është një javë e rëndësishme për vlerësimin epidemilogjik në lidhje me...

Gjermania: Dështimet në zgjerim me Tiranën e Shkupin, gabim serioz

Ministri Gjerman për çështje Evropiane, Michael Roth, e ka quajtur si “gabim serioz politik” dështimin që të miratohet korniza negociuese për nisjen e negociatave të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe, me disa kushte, edhe me Shqipërinë. Ai këtë e...

“Çfarë arme more zotëri”/ Vrasja e të riut në Tiranë, xhaxhai: Doli për të pirë kafe

Hasan Rasha xhaxhai i Klodjan Rashës të riut i cili është ekzekutuar me armë zjarri nga një efektiv në Tiranë pranë lagjes së tij, ka deklaruar se ai kishte dalë për të pirë një kafe. Sipas tij i riu nuk...

Dita e Rinisë, Rama publikon foton e 30 viteve më parë

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, kujton ditën që shënon 30-vjetorin e rënies së komunizmit. Ai shkruan se 30 vite janë shumë në rrugën e një njeriu, por jo në rrugën e historisë së një vendi...

Të fundit

17-vjeçari humbi betejën me Covid-19, mjekja e përlotur rrëfen fjalët e fundit të tij

E hëna e 22 shkurtit shënoi viktimën në moshë më të re në vendin tonë nga Covid. 17-vjeçar, Qamil...

Aksident masiv në autostradë, përplasen 39 makina, plagosen 10 persona (VIDEO)

Në një autostradë në Bashkiria të Rusisë, 39 makina u  përfshinë në një aksident si shkak i motit të keq, raporton AW. Aksidenti ndodhi në...

Edhe Bulku zbret në fushë, ekipi kombëtar të Nën-17-vjeçarëve nis përzgjedhjet

Ekipi Kombëtar i Nën-18-vjeçarëve do të zhvillojë të enjten (datë 25 shkurt 2021) një seleksionim me lojtarë të vitlindjeve 2005-2006 nën drejtimin e trajnerit...

Kandidati i PD-së në Korçë: Do t’ju japim kredi të lani borxhet

Kandidati i Partisë Demokratike në Korçë, Andrea Mano ka qenë i pranishëm në një familje në zonë prej nga ka bërë një premtim ‘qesharak’....

Situata me Covid-19 në vend/ Sërish shifër e lartë infektimesh, humbin jetën 19 persona në 24 orët e fundit 

1134 të vaksinuar, 3897 testime, 906 të shëruar, 1021 raste të reja dhe 19 humbje jetë nga COVID në 24 orët e fundit. Ministria e...