Rajoni

“Do t’ju hedh në erë”/ Panik para parlamentit grek, qytetari alarmon policinë

Alarm para parlamentit grek, ku një qytetar ka kërcënuar se do hidhte në erë zonën. Cnn.gr shkruan se ngjarja është regjistruar mëngjesin e sotëm para monumentit të Ushtarit të Panjohur. Bëhet fjalë për një shtetas grek, i cili teksa drejtonte...

“Ta kapim përbindëshin”/ Vrasja e shqiptares në Tuz, qytetarët e Malit të Zi dalin në protestë

Qytetarët e Malit të Zi kanë bërë thirrje për protesta ditën e sotme në orën 12 pas vrasjes së një 18-vjeçare nga partneri i saj me breshëri armësh në Tuz. Thirrjet për protestë janë bërë në rrjetet sociale, ku...

Grabitja spektakolare e bankës në Athinë, arrestohet personi i dytë i dyshuar

Autori i dytë i grabitjes spektakolare të 14 shtatorit në një bankë në mes të ditës në Athinë është arrestuar. Policia greke bën me dije se i prangosuri është një emër i njohur për drejtësinë greke për shkak të së...

Tragjike/ 18-vjeçarja shqiptare ekzekutohet nga partneri, i cili i vret edhe gjyshen, plagoset babai

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Mal të Zi, ku një 18 vjeçare është ekzekutuar nga partneri i saj. Plumbat nuk kanë kursyer as gjyshen e saj, e cila vdiq për shkak të plagëve të marrë, ndërsa babi...

Shkatërrohet grupi i trafikut të kokainës në Itali, në pranga 4 shqiptarë (Emrat)

4 shqiptarë dhe një shtetas italian kanë rënë së fundmi në prangat e policisë në Itali, pasi akuzohen për trafikim kokaine. Raportohet se të arrestuarit janë Angjelin Lleshi, 30 vjeç, Amarildo Perloshi, 33 vjeç, Leonard Vishaj, 33 vjeç dhe Elton...

Greqia zemëron Brukselin, refuzon kërkesën e BE-së për kontroll të pavarur të kufijve

Greqia ka refuzuar një kërkesë nga Bashkimi Evropian për të krijuar një proces të pavarur për të monitoruar kontrollet kufitare dhe emigracionin e paligjshëm. Refuzimi grek thuhet se ka zemëruar Brukselin, i cili ka qenë jashtëzakonisht kritik ndaj Athinës për...

Drogë dhe armë, arrestohet shqiptari në Selanik

Një 48-vjeçar shqiptar u arrestua në Selanik të Greqisë me drogë. Policia e vendit fqinj thotë se ai është anëtar i rëndësishëm i një rrjeti të trafikut të drogës që transporton sasi të mëdha brenda vendit. Shqiptari u arrestua bashkë...

Tronditëse në Greqi/ Dy motrat rrëfejnë se si nëna i abuzonte seksualisht

Dy vajza 15 dhe 20-vjeç janë abuzuar seksualisht nga nëna e tyre. Ngjarja e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Selanik, të Greqisë. Të dyja motrat thyen heshtjen duke folur për televizionin Mega. "Nëna ime dhe partneri i saj na...

Reciprociteti për targat, vijojnë sot bisedimet Kosovë-Serbi në Bruksel

Sot pritet të vazhdojnë bisedimet për reciprocitetin e targave në Bruksel. Takime për këtë punë janë mbajtur edhe dje, por që s’kanë përfunduar me ndonjë marrëveshje, vetëm është finalizuar një draft-dokument. Ndërkohë, ditën e djeshme në Bruksel, përmes të dërguarit...

Marrëveshja/ Serbia heq barrikadat në kufi, Kosova zëvendëson Njësitë Speciale me KFOR-in

Zbardhen detaje të reja nga arritja e marrëveshjes në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, sa i përket çështjes së targave. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka thënë pas takimit në Bruksel se, sipas projekt-marrëveshjes, të shtunën forcat e KFOR-it do...

Të fundit

8humbje jete e 659 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit

Tetë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në vend si pasojë e COVID. Ministria e Shëndetësisë...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot shkarkimin nga detyra të gjykatëses Manjola Beljeri nga Gjykata e  Rrethit Gjyqësor Tiranë. Shkarkimi i Bejlerit u vendos...

Xhaçka: Mirënjohëse për mbështetjen e SHBA-ve dhe BE-së për integrimin e Shqipërisë

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka pas publikimit të progres-raportit për Shqipërinë, shprehu mirënjohje për mbështetjen e SHBA-ve dhe BE-së për...

Stuhi dhe breshër në Australi, përmbyten disa zona në Melbourn (Video)

Breshër dhe erëra të forta  kanë goditur zonën Coffs Harbour në New South Wales Mid Coast North Australi. Stuhia ka shkatërruar Toorminën në Coffs Harbour, me...

Administrata e Biden: Së shpejti vaksinohen fëmijët 5 deri në 11-vjeç

Administrata e Biden njoftoi sot planin e saj për vaksinimin e fëmijëve të moshës 5 deri në 11 vjeç. Sipas njoftimit së shpejti fëmijët...