Rajoni

Covid-19/ Greqia kundër testimit masiv, zbulon rreziqet

Shoqata Kombëtare Farmaceutike në Greqi ka dalë kundër testimeve masive për koronavirusin. Sipas kësaj shoqate në fazën që ndodhet aktualisht koronavirusi në vendin fqinj, farmacistët nuk duhet të bëjnë furnizime me teste diagnostikuese. Më tej kjo shoqatë përmend faktin se po...

Greqia jep miliona euro në ndihmë të medias, ja sa do përfitojnë gazetarët

Qeveria greke ka vendosur që të përfshijë një ndihmë prej miliona eurosh në paketën e fundit për median dhe gazetarët. Gazetarët e punësuar në median elektronike me mbi 5 punonjës, do të përfshihen në asistencën speciale për të gjithë të...

Koronavirusi/ 12 punonjës të Ministrisë së Brendshme në Maqedoni rezultojnë të infektuar

Ministria e Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka lajmëruar se 12 punonjës të saj janë infektuar me Covid-19. Ndërkohë 7 punonjës të tjerë janë futur në izolim me vendim shtetëror dhe 45 punonjës kanë nënshkruar deklaratë për vetëizolim. Numri i...

Mitsotakis letër urgjente Merkelit dhe Macron për Turqinë

Kiryakos Mitsotakis, kryeministër i Greqisë i ka dërguar një letër Presidentit të Francës, Emmanuel Macron dhe Kancelares gjermane Angela Merkel, duke u propozuar që ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Turqisë të nënshkruhet një marrëveshje e re për refugjatët. Sipas gazetës greke...

Përballë rrezikut pa masa mbrojtëse/ Si është të jesh gazetar në kohën e koronavirusit?

Në kohën kur e gjithë bota duket se ka ngrirë në vend, mediat gumëzhijnë në përpjekje për të ofruar informacion për publikun mbi koronavirusin dhe dëmet që po shkakton aktualisht. Por, si është te jesh gazetar sot? Edhe në Kosovë, komuniteti...

Arrestohet gazetarja në Serbi, raportoi kushtet skandaloze në spital

Ana Lalic, gazetare e portalit Nova.rs është arrestuar të mërkurën nga policia nën akuzën e përhapjes së panikut. Lalic raportoi kushtet skandaloze në spitalin e Vojvodinës, ku po trajtohen edhe të infektuarit me COVID-19. Edhe pse u la e lirë...

Video/ I gjejnë test shtatzënie, 3 të rinjtë dhunojnë barbarisht vajzën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në komunën Shtip, të Maqedonisë së Veriut. Një vajzë është dhunuar nga dy djem dhe një i tretë i filmon, të rinjtë e kanë shpërndar videon në rrjete sociale. Nuk dihet arsyeja e këtij...

Maqedoni/ Humb jetën gruaja shtatzënë, dyshohet për Covid-19

Një 37-vjeçare nga Maqedonia ka ndërruar jetë në Klinikën Gjinekologjike dhe Akusheri në Shkup. Dyshohet se gruaja shtatzënë ishte e prekur nga koronavirusi, Covid-19 pasi ajo arriti në klinikë me temperaturë të lartë mbi 39 gradë, ndërsa fetusi i...

Koronavirusi/ Shënohet viktima e parë në qeverinë serbe

Një pjesëtar i qeverisë serbe ka vdekur pasi është prekur nga koronavirusi i ri. Branislav Blazic, ka qenë sekretar shtetëror në Ministrinë e Mjedisit. Ai është zyrtari i parë serb që ka vdekur nga kjo sëmundje. Politikani i krahut të djathtë,...

Covid-19/Mjekët paralajmërojnë katastrofën për refugjatët dhe grekët

Në kohën e virusit Corona, distanca fizike mes njerëzve mund të shpëtojë jetën. Për më shumë se 20.000 refugjatë në Moria të Greqisë kjo është e pamundur. Ata nuk kanë mundësi të mbajnë distancë mes vete. Kampi në Moria është...

Të fundit

“Vijne nga lart në fluturim dhe më ulen në duar”, tenori i famshëm publikon videon: Ata duan më shumë dashuri!

Tenori i famshëm shqiptar Agim Hushi i cili jeton prej kohësh në Australi ka postuar ditën e sotme në...

Veliaj inspekton punimet/Dy shkolla dhe një kopësht i ri në “Don Bosko” (Video)

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka bërë publike pamjet nga punimet e dy shkollave dhe një kopështi në kryeqytet. Këto shkolla të reja do të mbajnë emrin ...

Kërcënoi me vetëvrasje, flasin prindërit e Elton Metës: Djali kaloi në depresion, nusja paftë hajër nga zanati!

Kanë folur për mediat prindërit e Elton Metës i cili u arrestua në Zhupan të Fierit pasi kanosi familjen e vjehrrit dhe tentoi të...

Pamje të rënda/Berisha publikon videon nga plagosja në Kavajë

Ish-Kryeministri i vendit Sali Berisha ka publikuar disa pamje të rënda nga denoncimi i një qytetari në adresën e tij. Në videon e publikuar nga...

“Dy gëzime në një ditë”/Veliaj: Familjet në Ndroq e Picallë sot në shtëpitë e reja

Kryetari i bashkisë Erion Veliaj e ka nisur ditëtn e sotme me një lajm të mirë dhe shumë optimizëm. Në faqen e tij zyrtare në...