Politikë

Debati/ Gazetarja-ministrit: “Golden” ju mbiu nga shiu?!

Diskutimi në emisionin “Open” në Top Channel mbi paketën “Anti KÇK” është shoqëruar me debate midis gazetarëve dhe ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj. Gazetarja Anila Hoxha tha se “Anti KÇK”-ja dhe “OFL”-ja i duken si film aksion që do të...

Skandali i kryebashkiakut, ndërton shtëpinë me fondet e tërmetit

Tërmeti i 1 qershorit 2019, i cili preku disa fshatra të rrethit Devoll, dëmtoi shumë banesa në fshatin Vidohovë. Në këtë fshat u rindërtuan disa banesa nga fillimi, ndërsa disa të tjera u rikonstruktuan. Një nder banesat e ndërtuara është...

Lirimi i Lul Berishës dhe roli i Vangjush Dakos, komenton Sandër Lleshaj

Gazetarët në emisionin “Open” në Top Channel kanë kritikuar paketën “Anti KÇK” të mazhorancës socialiste, ndërkohë që përballë tyre është ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj. Gazetarët kanë ngritur dyshime mbi seriozitetin e “Operacionit Forca e Ligjit” dhe sidomos në...

Anti KÇK-ja, ministri Lleshaj: Është proces administrativ, jo penal

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka sqaruar për herë të parë se çfarë është paketa “Anti KÇK” që po zbatohet nga “Operacioni Forca e Ligjit” dhe çfarë synon të arrijë. Në emisionin “Open” në Top Channel, Lleshaj theksoi se...

Akuza e Ngjelës: Rama do të bllokojë SPAK-un me “Anti KÇK”-në

Avokat Spartak Ngjela thotë se Shqipëria nuk është në urgjencë ndaj krimit që Qeveria të mos merrte lejen e Parlamentit për paketën “Anti KÇK”. Sipas Ngjelës, kjo lëvizje e kryeministrit Edi Rama është bërë për të shumuar SPAK-un. “Anti-KÇK është...

Kundërshtarët nuk i ndahen Bashës, i nxjerrin mesazhin “sekret”

Duket se strukturat e Partisë Demokratike janë angazhuar maksimalisht për ta bërë sa më të suksesshëm bashkëbisedimin e Lulzim Bashës me qytetarët në “Facebook”. Ose të paktën kështu pretendon Edvin Kulluri, ish-koordinator në PD dhe sot kundërshtar i Bashës,...

E “mbytën” me këto dy pyetje, por Bashës “nuk ia kapi syri”

Një numër i madh pyetjesh iu drejtuan kryeopozitarit Lulzim Basha nga qytetarët, teksa ai qëndroi për një orë në komunikim të drejtëpërdrejtë në “Facebook”. Pyetja kryesore dhe që përsëritej vazhdimisht ishte për zgjedhjet e parakohshme, të cilës Basha iu...

Rama vizitë në Rusi, konfirmohet data

Edi Rama do të zhvillojë vizitë zyrtare në Rusi më 26 shkurt. Top Channel raporton se data është përcaktuar, por mbetet e paqartë se kush do të jenë zyrtarët rusë me të cilët do të takohet Rama. Vizita e kryeministri...

Bashkëbisedim me qytetarët, Basha: Uroj për zgjedhje të parakohshme

Kryeopozitari Lulzim Basha është duke zhvilluar një bashkëbisedim me qytetarët në “Facebook”, ku po u përgjigjet pyetjeve të shumta. Një prej tyre ishte edhe nëse vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe Basha theksoi se Partia...

Rama në OKB, prezanton prioritetet gjatë kryesimit të OSBE

Gjatë vizitës së tij në SHBA, Kryeministri Edi Rama prezantoi në Këshillin e Sigurimit të OKB-së prioritetet e Shqipërisë gjatë këtij viti si kryesuese e OSBE. Kryeministri Rama vuri theksin se parësore për Shqipërinë gjatë kryesimit të OSBE do të...

Të fundit

EMRI/Shfrytëzonte motrat ukrainase si prostituta, arrestohet shqiptari (DETAJET)

Policia Antimafie e Napolit ka vënë në pranga 39-vjeçarin shqiptar, Bashkim Allçiu. Mbi të rëndojnë akuzat për “krimet e...

Merr flakë ullishta në hyrje të Ksamilit

Pak minuta më parë, një zjarr është aktivizuarnë Ksamil. Mësohet se zjarri ka shpërthyer në një zonë të pa ndërtuar në hyrje të Ksamilit, e...

Foto për here të parë/ Helena Kadare, gruaja që dashuroi gjeniun

Muzeu "Shtëpia Studio Kadare" ka publikuar disa foto për herë të parë të Helena Kadaresë kur ka qenë vajzë, bashkëshortja e shkrimtarit të madh...

Regjistrohen 552 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve në Itali, rikthehet frika

Infeksionet e koronavirusit në Itali vazhdojnë të rriten: në 24 orët e fundit ka pasur 552 raste të reja, krahasuar me 402 ditën e...

Foto që s’duhen humbur/ Burri komplet i zhveshur vihet në ndjekje të derrit “hajdut”

Një moment i pazakontë është regjistruar pranë një liqeni në Berlin. Një burrë është fotografuar komplet i zhveshur teksa ndiqte një derr të egër dhe...