Top Stories

8 marsi/ Ministrja Evis Kushi: Inkurajoj fort çdo grua e vajzë të mbrojë të drejtat e tyre

Në ditën ndërkombëtare të gruas, ministrja e arsimit Evis Kushi është bërë pjesë në një video ndërgjegjësuese në kuadër të fushatës “hapi udhë vajzave”. Mesazhi i videos së shkurtër e kuptimplote në të cilën kanë marrë pjesë, shumë gra të...

Rama ironizon opozitën: PD-LSI koalicion KÇK, ne jemi qeveria dhe kemi detyrë të bëjmë atë që themi

Kryeministri Edi Rama teksa flet për emigrantët dhe rikthimin e tyre në atdhe nuk ka lënë pa ironizuar programin e Partisë Demokratike. Rama shprehet se programi i PD është si një ‘menu dëshirash’ që kërkon të kapë vota. Koalicionin e...

“Jeni kolonat e forta që mbajnë peshën e madhe të pandemisë”/ Manastirliu uron gratë dhe vajzat e sistemit shëndetësor

Në ditën e gruas, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook, ka shprehur urimin e saj. Ajo shkruan se gratë dhe vajzat janë forca e sistemit tonë shëndetësore, janë kolonat e forta që...

Japin dorëheqjen dy kryebashkiakët e rëndësishëm socialistë, do të futen në listat e deputetëve (Emrat)

Dy kryebashkiakë socialistë kanë dhënë dorëheqjen pasi do të jenë pjesë e listave për deputetë në zgjedhjet e 25 Prillit. Bëhet fjalë për Dritan Lelin në Vlorë dhe Dionis Ymerajn në Dibër. Mësohet se PS ka vendosur që drejtuesit politik të...

Rrëfimi ndryshe i Luljeta Bozos për familjen, tregon dekoratën më të madhe që ka marrë

Profesoresha e inxhinierisë së ndërtimit, Luljeta Bozo e ftuar tek emisioni ”Dola te Ola” në News24 ka folur për jetën e saj, familjen dhe faktin se është stërgjyshe dhe në moshë madhore kandidon për deputete në parlament. Bozo thotë se...

“Gratë dhe vajzat na mbështesin mbi 65%”/ Veliaj në Kavajë: Me Luljetën dhe Najadën kemi sjellë më të mirën

Lista e kandidatëve për deputetë në Partinë Socialiste do të fuqizojë akoma më tej gruan në historikun ngjitës të përfaqësimit në parlament arritur nga kjo forcë politike. Nga Kavaja, ku zhvilloi një takim me Forumin e Gruas, Drejtuesi Politik...

“Po ndërtojmë 160 shkolla”/ Ahmetaj uron 7 marsin nga kantieri i ”Hasan Voglit” në Tiranë: Në qershor e përmbyllim

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka uruar 7 marsin për mësuesit nga kantieri i shkollës ”Hasan Vogli” në Tiranë. Ahmetaj thotë se arkitektura e shkollës është shumë interesante pasi ka qenë me 7 klasa, dhe tani do të jetë me...

Ja si Manastirliu surprizon mësuesen e fillores dhe uron të gjithë mësuesit: Nuk mjaftojnë fjalët për të…

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka surprizuar sot mësuesen e saj të shkollës fillore “20-vjetori”, sot shkolla Dora d’Istria, duke uruar nëpërmjet saj, të gjithë mësueset dhe mësuesit në këtë ditë të shënuar. Statusi i Ministres Manastirliu: Me mësuesen time...

Ish-ministrja poston foton e rrallë krah prindërve: Gëzuar 7 Marsin, im atë e nëna ime që u bashkuat lart në qiell

Ish-ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka publikuar një foto të shumë viteve më parë, dhe ka uruar kështu 7 Marsin prindërve të saj, të cilët kanë qenë mësues. Kumbaro ka postuar një foto bardh e zi, ku shihet në krahët...

7 Marsi/ Urimi i veçantë i kryebashkiakut Veliaj për mësuesit: Mirënjohje për përkushtimin e përditshëm

Mësuesit dhe mësueset e Tiranës e kanë nisur ditën e sotme me një kartolinë të ngrohtë urimi nga kryetari i Bashkisë Erion Veliaj. Duke vlerësuar lart figurën e mësuesit sidomos në këtë kohë mjaft të vështirë me të cilën po...

Të fundit

Nismë e veçantë në Durrës për ditën ndërkombëtare të gruas, shkallët e galerisë mbushen me këpucë të kuqe (Foto)

Sot, në ditën ndërkombëtare të gruas, teatri “Aleksandër Moisiu” në Durrës vjen me një nismë të re, me një...

Pas të atit të paralizuar, nxirret nga rrënojat e shtëpisë së shkrumbuar trupi i djalit të tij (Foto)

Pas babait, newsbomb raporton se është nxjerrë i pajetë trupi i 36-vjeçarit Mateo Vangjeli në shtëpinë e djegur në lagjen “Muzakaj” të Beratit. Viktimat deri...

Erion Veliaj: Ne kandidojmë Luljetën dhe Najadën, ata Saliun dhe Flamur Nokën

Kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ishte sot me rastin e Ditës së Gruas në shtëpinë e re të rindërtuar nga tërmeti të...

Arrestohet kandidati i LSI-së në Elbasan/ Në vitin 2015 përplasi për vdekje një 17-vjeçar

Kandidati i LSI-së për deputet, Sokol Skura, ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme në Elbasan, pasi u kap duke drejtuar automjetin...

Sherri në Rrogozhinë/ Kush është i riu që u plagos me plumb në këmbë (Emri+Foto)

Detaje të reja dalin në dritë nga plagosja me armë zjarri që ndodhi sot në një fshat të Rrogozhinës, ku i plagosur mbeti një...