Top Stories

NATO uron Shqipërinë për ditën e Pavarësisë: Bashkohemi në festën e aleatit tonë

Aleanca e Atlantikut të Veriut, NATO ka uruar Shqipërinë për ditën e Pavarësisë. NATO ka zgjedhur një foto të ushtrisë shqiptare dhe flamurin tonë kombëtar për të uruar këtë ditë të shënuar, ndërsa fton i fton të gjithë që...

Veliaj uron 110-vjetorin e Pavarësisë: Le të punojmë për ta përparuar Atdheun…

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u ka uruar shqiptarëve 110-vjetorin e Pavarësisë. Ai ka përzgjedhur një shprehje nga Ismail Qemali. “110 vjet Pavarësi – Gëzuar Ditën e Flamurit”… Tani, të gjithë bashkë, si një trup i tërë dhe i...

Ministrja Xhaçka udhëton drejt Bukureshtit, do të marrë pjesë në dy takime të rëndësishme

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhacka ka udhëtuar sot drejt Bukureshtit, pasi në datat 28 deri në 30 nëntor do të mbahen dy takime të rëndësishme. Ministrja Xhaçka do të marrë pjesë në Takimin e Udhëheqësve, i...

Dua Lipa mori nënshtetësinë shqiptare, Veliaj: Krenar që se ke harruar origjinën

Në vigjilje të koncertit të madh për 110 vjetorin e Ditës së Pavarësisë, që do të mbahet nesër në sheshin “Skënderbej”, këngëtarja Dua Lipa u betua si shtetasja më e re shqiptare para kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion...

Historia e pazakontë/ Kjo grua fitoi 2 herë lotarinë, por tani s’ka asgjë!

Imagjinoni të fitoni lotarinë. Tani imagjinoni ta fitoni atë dy herë. Okay, tani imagjinoni të humbisni milionat që fituat vetëm brenda pak viteve. E tmerrshme, apo jo? Epo, kjo është pikërisht ajo që ndodhi me një grua të quajtur Evelyn...

U përplas nga shqiptari në Greqi, ndërron jetë 21-vjeçarja, familja dhuron organet e saj

Vajza 21-vjeçare nga Chania, e cila mbeti e plagosur rëndë pasi u përplas nga 26-vjeçari shqiptar në Selanik në orët e para të së martës, fatkeqësisht nuk ia doli dhe ka ndërruar jetë. Sipas informacioneve, vajza 21-vjeçare ka dhënë frymën...

Mbledhja Shqipëri-Kosovë rikthen Bashën në Kuvend, poston selfie me kolegët

Mbledhja e parë e përbashkët Shqipëri-Kosovë ka sjellë ditën e sotme në Kuvend edhe ish-kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ish-kreu i të djathtëve shihet i ulur bashkë me ligjvënës të tjerë të Partisë Demokratike dhe kolegë nga Kosova ndërsa...

“28 nëntori është i Kosovës, aq sa i Shqipërisë”/ Mesazhi i Konjufcës emocionon deputetët

Kryetari i Parlamentit të Kosovës Glauk Konjufca, në fjalën e tij në seancën e përbashkët që po mbahet mes Kuvendeve të Kosovës e Shqipërisë me rastin e 110 vjetorit të pavarësisë ‘ “Jemi me ju dhe ju kemi në zemër. 28...

Braktisi Londrën, rrëfimi i shkrimtares britanike: Në Tiranë gjeta paqen e dëshiruar

Një nga mediat më të njohura britanike për historitë njerëzore, I ka kushtuar një artikull të veçantë Tiranës. Gal-dem.com ka treguar historinë e një shkrimtareje britanike e cili braktisi Parisin dhe Londrën ku kishte jetuar më parë duke...

Do të ketë aksionere serbë në Portin e Durrësit? Alabbar: Kam disa partnerë nga…

Mohamed Alabbar ka mohuar akuzat se në kompaninë e tij, Eagle Hills që do të marrë përsipër ndërtimin e Portit të ri turistik të Durrësit, ka aksionerë serbë apo nga vende të tjera të rajonit. Në një intervistë ekskluzive për...

Të fundit

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga Sali Berisha. Edhe pse Policia...

Horoskopi ditor, e mërkurë 30 nëntor 2022

DASHI Per shkak te nervozizmit tuaj mund te lindin konflikte dhe mosmarreveshje te shumta sot me partnerin. Nuk do toleroni ne asnje pike dhe kjo...