Top Stories

Veliaj dhe Presidenti gjerman Steinmeier vizitë në gjimnazin ‘Sami Frashëri’

Presidenti i Gjermanisë, Frank Walter Steinmeier së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj vizituan pasditen e sotme ambientet e gjimnazit "Sami Frashëri", me rastin e 15 vjetorit të laboratorit të gjuhës gjermane. Drejtoresha e shkollës "Sami Frashëri"...

Lajmi i mirë/ Nënat e papuna që rrisin 3 ose më shumë fëmijë, do t’u njihen si vite pune!

Grave të papuna me tre apo më shumë fëmijë të moshës deri në 18 vjeç, ku njëri prej fëmijëve është nën moshën 5 vjeç dhe familja ka të ardhura nën një milion lekë të vjetra në muaj, periudha e...

Presidenti Steinmeier vizitë në Bashkinë e Tiranës, Veliaj: Mundësi të reja bashkëpunimi

Në bisedën me ta, Veliaj tha se veç projekteve të suksesshme që Shqipëria dhe Tirana ka me GIZ-in dhe KFW-në, po shihet mundësia për bashkëpunime në fusha të reja, me impakt në ekonomi, e sidomos ato në energjinë e...

Sot mbërrin në Tiranë Steinmeier, vizita e parë e një presidenti gjerman pas 27 vitesh

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier do të mbërrijë ditën e sotme në Tiranë. Kjo është hera e parë në 27 vite që një president gjerman viziton vendin tonë, çka është edhe një sinjal për mbështetjen që Gjermania do të vijojë...

Çudit ministri i jashtëm grek Nikos Dendias: Skënderbeu është hero edhe i Greqisë

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias do të takojë të premten e ardhshme në Athinë homologen shqiptare Olta Xhaçka, ku do të diskutohet për çështjet e pazgjidhura mes dy vendeve. Dendias është shprehur përpara këtij takimi dhe para vizitës...

La Britaninë e Madhe, biznesmeni kthehet për të garuar në Primaret e PD në Durrës!

Armand Dervishi ka lënë Britaninë e Madhe, ku ka ngritur bizneset e tij, për të sjellë në Durrës eksperiencën më të mirë të zhvillimit. Vite me pare ai u largua nga dëshpërimi dhe tashme është kthyer si një profesionist...

“Lashë babin në spital dhe…”/ Gazetarja Anila Hoxha tregon pengun e jetës

Gazetarja Anila Hoxha ishte e ftuar në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, në një intervistë ku foli për rrugëtimin 24-vjeçar në media. E vlerësuar pak ditë më parë me një çmim për kontributin në luftën kundër dhunës ndaj grave,...

“Qytet fantazmë”/ Mediat britanike shkruajnë për Cerrikun: Ja ku po fshihen shqiptarët…

Britanikja Daily Mail duket se i ka shpallur një ‘luftë’ të hapur Shqipërisë ku në një editorial tjetër ajo tregon detaje rreth një ‘qyteti fantazmë’ nga ku të rinjtë po i largohen një shteti ‘të pllakosur nga korrupsioni’. Pjesë nga...

“Shqipet e Londrës” irritojnë gazetarin britanik: Ikën me rrobat e trupit, sot ngasin…

Gazetarin britanik, Mark Steyn, e kanë shqetësuar festimet e shqiptarëve në Londër për Pavarësinë dhe ditën e çlirimit. Ai është shfaqur i zemëruar në emisionin e tij, ku hyrjen ia ka kushtuar, “pushtimit”, siç shprehet ai, të Londrës Qendrore. “Sipas Home...

Vizita e liderëve të BE-së në Tiranë, blindohet qyteti, ja rrugët që pritet të bllokohen

E marta do ta gjejë Tiranën nën masa të forta sigurie dhe me kufizime të rëndësishme në lëvizjen e njerëzve dhe makinave. Qeveria ka hartuar planin e masave që Samiti i BE-së, me vendet e Ballkanit Perëndimor të shkojë...

Të fundit

Mesazhi i Loredanës pas fitores së Zvicrës, “Kurrë mos u ngatërroni me shqiptarët”

Këngëtarja Loredana Zefi ka treguar mbështetjen e saj për shqiptart që janë pjesë e skuadrës zvicerane që u përball një...

Moti merr kthesë. Çfarë pritet nga nesër

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të dominojnë të gjithë vendin tonë për gjatë gjithë 24 orëshit, duke sjellë në territor vranësira të shumta të...

Arjan Çani thyen heshtjen, flet për herë të parë pas largimit nga Tv Klan

Lajmi se emisioni i së premtes “Zonë e Lirë”, nuk do të transmetohet më në Tv Klan bëri shumë bujë para pak muajsh. Kjo...

Greqia nuk gjen qetësi/ Një tjetër tërmet godet zonën e Tilos, ja sa është magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë. Tërmeti është regjistruar  në orën 15:14 në zonën detare në jugperëndim të Tilos...

Veliaj: Lajm i mirë biletimi elektronik! Krijimi i sistemit të koordinuar të transportit

Lëvizshmëria dhe sfidat aktuale të qarkullimit në kryeqytet, por edhe perspektivat e mobilitetit alternativ, ishin fokusi i takimit të organizuar nga Bashkia e Tiranës,...